Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Jen prevence, ale dost rozsirena. Zdravi mame jen jedno :wink:
Ale Vilda by to nedal, na chopperech je to vic o stylu :lol:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

mladenci, jedna otazka - nepoznate nejaku firmu ktora opravuje / upravuje motooblecenie? (idealne morava, najidealnejsie Brno). Priatelka ma veci od PSI Hubik a tam za to chcu hrozne peniaze (potrebuje to zmensit). Na motorkari.cz sme toho moc nenasli
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Vildo, tak co je, že nepíšeš nic o projžďkách "jarní" Prahou. Dokonce i já v podhůří Orlických hor jsem včera vyjel na Virážce. Je to krásně svezení, zatím se seznamujeme, ale vypadá, že budeme velcí kamarádi :lol: . Jede super, zabírá pěkně od spodu :) Vypadá, že počasí už bude stálejší, tak to opět protáhnu o víkendu, pokud to půjde.
Jinak Gandalf, já sebou rozhodně vozím výstražnou vestu a v případě setmění s tím problém nemám, žijemem pouze jednou. Jak se říká "vidět a být viděn" ... :P A jelikož jsem čerstvě podruhé dědou a třetí je na cestě, tak si chci povozit i "čtyřkolku bez motoru" - chlapci, to je strojovna :D/
Mexican, s tou firmou Ti nepomůžu, nikoho takového neznám #-o
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Posledni dve nedele jsem si vyrazil vzdy na 90 km kolem Brna... holt zabeh motoru :wink: Zatim jsem nadmiru spokojen. Od 1.3. mam plnohodnotne pojisteni, takze zacnu jezdit naplno a dle pocasi taky do prace :)

Mexicanovi bohuzel taky neporadim, snad jedine polozit tento dotaz na Motorkari.cz nebo podobnem.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

uz to je vybavene, dikec.. nasli sme upravnu odevu u Ronda ( http://www.opravna-odevu.cz/)

ja som zacal pomaly nakupovat hadry, takze rukavice a prilbu mam (Lidl a HJC), teraz hadry - tam to vidim bod na iXon alebo nieco podobneho z textilu
do mesiaca by som sa chcel prihlasit do motoskoly no a ako prve moto som sa rozhodol pre ER5 od Kawasaki alebo nieco podobneho od Hondy / Suzuki. Nieco na prvych 2-3000 km aby som sa naucil jazdit a nezabil sa :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Mexican píše: takze rukavice
Jestli si koupil rukavice v Lidlu, tak to jsou rukavice s membránou, neprodyšné do deště. Chvilku je v nich teplo, ale pak je vyleješ, protože jsou plné potu ....

Tohle super obchod s dobrýma věcma a s dobrýma cenama http://www.motozem.cz/textilni-moto-bundy/

Zolda : Jezdím teďka skoro pořád, ale trochu mě začíná zlobit spojka :? totiž ty blbci v Yamaze, mi do Viraga nalili špatný olej .... Castrol 10W-40 syntetiku a začal mi klepat spojkový koš ](*,)

Takže jako první, zkusím tu řídkou sračku vypustit a dát tam olej, který tam patří a to je Motul 20 W-50 minerál. To je olej do Harlejů a Virago má okopírovaný motor od HD. Trochu doufám, že se to zlepší a když ne, tak spojka bude muset ven a dát nová .... :(
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Nechapu, jak to autorizak muze podelat, to je na nahradu skody... :roll:

Ja pro zmenu zazil legracni moment u dealera, kdyz mi rikal: Vite, motor je v tovarne plneny olejem Eni (Agip, je tam i nalepka), ale gen. dovozce pro CR - fa. Aspirit ma smlouvu z Castrol. Takze v ceskem prekladu manualu je u naplni uvedeny Castrol, ale v origo manualu je Eni. A my si z Italie vozime presnou specifikaci Eni a tu Vam tam naplnime.

Tak si pockam na prvni fakturu, pak provedu pruzkum trhu a uvidim, co si tam budu davat sam :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Mexican- Ty rukavice z Lidlu jsou vážně na pytel, na motorkářích na ně všichni nadávají. Já mám rukavic asi tři nebo čtyři páry které používám podle ročního období nebo počasí. S goretex membránou za deště nebo na jaře a na podzim, v parném létě vždy nějaké vzdušné bez membrány. Značky Vanucci a Held, nekupovat zase nějaké levné po kterých je pak když se zapaří ruka parádně černá... Ixon hadry jsem měl a vlastně ještě mám ale už je nenosím, poměrně slušné. Jen kalhoty s membránou jsou v létě nepoužitelné, jako zamotaný v igelitu, s goretex nebo sympatex membránou se to nedá vůbec srovnat. Kupuji většinou u německého Louise, teď si u něj můžete zdarma objednat katalog http://www.louis.de/_303a8f96743e15beb8 ... ch_katalog jen bacha aby se vám vešel do schránky :mrgreen:
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

dikec za rady.. prave tie LIDL rukavice celkom doporucuju na jar / jesen. A samozrejjme ze si kupim aj nejake dalsie ale pocitam ako startovacky dobre. mal som ich cez vikend na bicykli a sice som vyzeral ako ext, ale nepotil som sa

pozeral som oblecenie u IXona (paolo) by ma to stalo desiatku - textil. Pozeral som a dizajnovo a cenovo ma zaujala MBW, to je tak o tretinu lacnejsie. Som zvedavy co bude v Bratislave na vystave motocykel a v Brne na BVV. Mohli by ste pripadne poradit - viem ze Hubika nie, Scott tiez nie.. a z druhej strany Nazran tiez nie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Az budu u PC, hodim sem par odkazu na prodejce. Konkretni znacku nedoporucim, nejlepsi je vyzkouset, jak vubec sedne, aby ses citil prijemne a pak si pockat na slevu nebo vyprodej a rovnou objednat konkr. velikost. Na motosalonu taky neco bude a obvykle maji 'vystavni' slevu. Pro hromadu veci jsou cenove dobri www.motocyklovedily.cz.
Na leto na cestov. moto jsou pohodlne rifle s kevlarem a protektory, ale jestli chces i do terenu...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

chcel by som nieco trvanlive (ak sa vysekam aby som hned nemusel nechat presivat chranice), nieco co vydrzi trochu dazda aj bez nepremoku a bude mat vynimatelnu vlozku. A ako bonus neon, ale to sa da vyriesit aj dodatocne

urcite nebudem objednavat z netu, radsej si to poriadne vyskusam (aby chranice boli tam kde maju byt). katata zrejme budem mat klasicke (s kolennymi chranicmi a bez bedrovych vystuh. kevlarove jeany su fajn, zrejme nieco pozriem v texase ked tam budem mat cestu. Dneska som si vytlacil papiere a chystam s a k lekarovi :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Zolda : Jezdím teďka skoro pořád, ale trochu mě začíná zlobit spojka :? totiž ty blbci v Yamaze, mi do Viraga nalili špatný olej .... Castrol 10W-40 syntetiku a začal mi klepat spojkový koš ](*,)

Takže jako první, zkusím tu řídkou sračku vypustit a dát tam olej, který tam patří a to je Motul 20 W-50 minerál. To je olej do Harlejů a Virago má okopírovaný motor od HD. Trochu doufám, že se to zlepší a když ne, tak spojka bude muset ven a dát nová .... :(

Jojo Vildo, taky jsem slyšel, že Castrol do našeho stroje nepatří, že to ku..í spojku. Kluci z Viraga doporučují již uvedený Motul, jak píšeš 20 W-50 nebo 15W - 50 a pak jede super. To ale žasnu, že to tam nalijí v autorizáku, to zaslouží nakopat do zadní části ... ](*,)
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Tak pár odkazů:

1. autoškolu už máš asi vybranou, já to dělal ZDE a mohu jen doporučit. Jízdy jsem dělal se synem majitele a je to perfektní chlap. Podle mého se s nimi dá na všem v pohodě domluvit, jak na termínech jízdy, tak na náplni kurzu :wink:

2. co se týká prodejen v Brně, které se mi právě vybavují, tak kromě včera uvedených Motocyklovedily.cz se mi vybavuje např:

- MTT Brno - jsou schopni dodat snad vše od Louise a v pohodě doobjednají a vymění nevhodnou velikost, pokud zrovna není skladem.
- Bon moto - taky jsem tam kupoval pár věcí, ochotný personál, jen neberou platební karty :-(
- Nerve - taky slušný a ochotný prodavač

Paolo Brno už jsi zmiňoval, pak mne ještě napadá Motokšeft.
Určitě jsem ještě na pár zapomněl, ale už se mi vybavuje jen notoricky známý BikersCrown, kde mají občas zajímavé slevy.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

zolda píše:
Jojo Vildo, taky jsem slyšel, že Castrol do našeho stroje nepatří, že to ku..í spojku. Kluci z Viraga doporučují již uvedený Motul, jak píšeš 20 W-50 nebo 15W - 50 a pak jede super. To ale žasnu, že to tam nalijí v autorizáku, to zaslouží nakopat do zadní části ... ](*,)
To by zasloužili a pořádně !!! Už jsem toho na Yamaha autorizák ve Vrbovce slyšel hodně špatnýho, ale bohužel, když už bylo pozdě ](*,)

Ale po půl roce a 1700 ujetých kilometrech jít něco reklamovat, no nevim, jak to dopadne a taky ložisko mohlo bejt už načatý :-k
Za pár dní jedu k jednomu servisákovi, kterýho mi doporučil kolega z práce :roll: dělá hlavně Yamahy a Suziny a prý je moc dobrej, tak si Yamajku poslechne a poradí mi co a jak.

Jinak mašinka jezdí jako z partesu a za super spotřebu okolo 4,5 litru :shock: a to si piš, že ji občas pořádně proženu, aby nezlenivěla :lol: to zrychlení je přímo úžasný !! No, to uvidíš a zažiješ sám :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Tak to je blbé s tím olejem, možná to bude i tím, že se přešlo z minerálního oleje na syntetický a něco se v motoru uvolnilo, máš ale málo najeto a tak těch usazenin tam zase až tak moc nebude. Každý motor chce hold něco jiného, já tam leju právě syntetický Castrol GPS Power 10W-40 a naprostá pohodička. Měním ho po roce bez ohledu kolik na něj najedu.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“