Naftový filter

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Naftový filter

Příspěvek od Adusko »

...mám malý problém. Rozsvietila sa mi kontrolka palivového filtra, teda preblikáva mi. Manuál ma naviedol na odkalenie filtra. V podstate mi je princíp jasný, vo filtri je nafta a keďže je asi ľahšia, tak voda sa sústreďuje v spodnej časti a po nazbieraní sa do určitej hladiny sa spoja kontakty a rozsvieti kontrolka. Keďže obsah nádobky je cca. 3 deci tak to vytečie aj s troškou nafty. Netreba potom nejako ovzdušniť palivovú sústavu, alebo si to čerpadlo urobí samo ? Nerád by som niečo posral. Manuál pojednáva iba o odšróbovaní krytky a vypustení sajrajtu.Vďaka.
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Naftový filter

Příspěvek od mikodim »

Ak ma filter ,resp. drziak pumpu tak je dobre ňou natahat naftu, ale pojde to aj bez toho len budes musiet dlho tocit motorom kym ju nataha..odvzdusnovak je tiez na tom drziaku/ak je tam tá pumpa/ Ked nemá pumpu tak len tocit kým nenaskoci motor, odvzdusni sa sam.. Najskor skontroluj spoje na kábloch okolo filtra ci nieje problem len v tom.. ušetriš si pracu ak je problem len v nejakej koncovke.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: Naftový filter

Příspěvek od Adusko »

... aj na to som myslel, či nebude niekde povolený kábel, ale keď sa pohnem, tak mi to cca. 300 - 400 metrov svieti v kuse a potom zhasne a občas preblikne.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Naftový filter

Příspěvek od mikodim »

skus vybrat filter a vypustit obsah ci bude niečo "podozrive" v nafte.. skontrolovat kable.. alebo rovno do servisu.. Radsej nejazdit kym sa to neporiesi. Ak je tam naozaj voda može vzniknuť poriadna škoda ..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Naftový filter

Příspěvek od Corrado »

Mám něco lepšího.....Vyndej filtr, vypust, vyčisti co půjde, dej zpět. Půjč si filtr s pumpou co jsou na Fordy, s takovým tlačítkem. To připoj na vývod z filtru a pumpuj. Až vyleze nafta z filtru, odpoj a připoj hadičku k motoru. Nebudeš muset tak dlouho točit motorem.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: Naftový filter

Příspěvek od Adusko »

...takže filter som vybral, vylial naftu a namontoval s5. Vody tam bolo asi tak 10 kvapiek. Problém je ten, že teraz svieti v kuse, že je voda vo filtri a auto sa preplodo nejakého núdzového módu a nejde viac ako 40 km/hod. Takže som odpojil čidlo a ide to normálne. Volal som do servisu, čidlo stojí 25 €, tak ho skúsim vymeniť. S naťahaním nebol problém, cca. 4x som otočil zapaľovaním, vychádzal som z toho, že čepradlo z nádrže natlačí naftu do filtra.
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Naftový filter

Příspěvek od Corrado »

Aj tak dobre.... :D
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Odpovědět

Zpět na „iX55“