M6VR1 - rpm při dálniční jízdě

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Klemsii
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2013, 09:13
Bydliště: Frýdek-Místek

M6VR1 - rpm při dálniční jízdě

Příspěvek od Klemsii »

Zdravím všechny tady na foru 
Chtěl bych se s vámi podělit se svým prozatím neřešitelným problémem. Poslední dobou mi celkem lezou na nervy hyundaiovské převodovky. Nedokážu pochopit důvod tak vysokých otáček na šestý rychlostní stupeň. Nejspiše to bude nešvar většiny asijských automobilek, protože jsou na tom podobně Nissan, Honda i Infinity. Má převodovka (M6VR1) točí na šestku ve 120 km/h přes 3000 otáček (proboha proč???). O i30 a dalsich modelech raději nemluvě. Hlavně, že ve všech hyundaích palubní počítač už v 60 km/h křičí dej tam šestku. Vzdyť moje 20 let staré auto s pětikvaltem točilo 2500 na dálnici. Snad alespoň nová 1.6 T-GDI na tom bude lépe. No takže, protože je to snad jediná věc na autě s kterou nejsem spokojený, tak bych to velice rád změnil. Což znamená dvě možnosti. Buď vyměnit celou převodovku za M6VR2, ale ta cena :O , takže nepřipadá v úvahu. Druhá možnost je vyměnit „šestková“ kola, ale za jaké? M6VR1 i M6VR2 mají stejný převodový poměr (0,794), takže bych na tom byl stejně. A proto jsem tady. Je tu nějaký odborník, který by dokázal poradit, kde sehnat kola s převodovým poměrem okolo 0,72-0,74 , která by pasovala na hřídele v této převodovce? Ať hledám jak hledám, stále nenacházím. Pokud by měl někdo nějaké řešení na to, abych měl při 130 km/h cca 2000-2600 otáček, tak pls dejte radu.
Díky
-----------------------
Genesis Coupe 2011
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“