Světýlko při otevřených dveří

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Světýlko při otevřených dveří

Příspěvek od kizby »

zdravím Vás lidičky. Mám další ale malý problém. Přestalo mi fungovat světýlko když otevřu dveře u řidiče. Když je otevřu u spolujezdce tak je to OK. Myslel jsem že je to spínačem ale ten funguje protože když rozsvitim světla a otevřu tak signalizace otevřených dveří funguje. Nevíte někdo jak je to zapojený? Dík Kizby.
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jestli ti svítí na palubce kontrolka otevřených dveří ale nesvítí ti světýlko, tak spínačem to opravdu není. Pravděpodobně to bude zlomenej drát který spíná interiérové světlo. Jediným místem kde se ten drát může zlomit je gumoná přechodka mezi dveřma a spodkem A sloupku. Rozdělej tu gumu a zakvedlej drátama. Druhou možností je rozdělat to světlo a na přívodsním kontaktu ode dveří změřit napětí při otevřených dveří. Podle mě je to ten zlomenej drát
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kizby »

Rasty píše:Jestli ti svítí na palubce kontrolka otevřených dveří ale nesvítí ti světýlko, tak spínačem to opravdu není. Pravděpodobně to bude zlomenej drát který spíná interiérové světlo. Jediným místem kde se ten drát může zlomit je gumoná přechodka mezi dveřma a spodkem A sloupku. Rozdělej tu gumu a zakvedlej drátama. Druhou možností je rozdělat to světlo a na přívodsním kontaktu ode dveří změřit napětí při otevřených dveří. Podle mě je to ten zlomenej drát
no kontrolka take nesviti. Ale pípák na dveře jak pípá když se otevřou dveře a maš rozsvicený světla ten funguje...no pujdu podratech no
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

mno cece ja mel jednou zahadnou zavadu - asi po mesici se to samo opravilo jako vsecky tyhle blbinky :lol:

proste - otevrel jsem dvere ridice - svetylko svitilo, pipak na dvere pipal, jenze kontrolka ne a ani alarm na to nereagoval!! jenze - kdyz jsem otevrel dvere spolujezdce, vse bylo okay, takze zarovicka byla v poradku.. docela jsem z toho mel strach kdyby me autak vykradli tak by to pak nervalo, no nakonec to zaclo fachat zase samo a od ty doby je to v pohode, takze kdyz mi to auto nakonec fak vykradli, tak rvalo ale bylo to stejne houno platny :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:mno cece ja mel jednou zahadnou zavadu - asi po mesici se to samo opravilo jako vsecky tyhle blbinky :lol:

proste - otevrel jsem dvere ridice - svetylko svitilo, pipak na dvere pipal, jenze kontrolka ne a ani alarm na to nereagoval!! jenze - kdyz jsem otevrel dvere spolujezdce, vse bylo okay, takze zarovicka byla v poradku.. docela jsem z toho mel strach kdyby me autak vykradli tak by to pak nervalo, no nakonec to zaclo fachat zase samo a od ty doby je to v pohode, takze kdyz mi to auto nakonec fak vykradli, tak rvalo ale bylo to stejne houno platny :lol:
Neboj se nenechám Tě v tom samotného,mě se tohle přesně stalo před dvěma měsíci,koukal jsem do toho,rozebral jsem všechno kolem toho a nic jsem nenašel :cry: ,sem se naštval a že na to kašlu a ejhle :shock: vono to funguje !!! :lol: :lol:
Ale to není všechno :( ,před měsícem jsem potřeboval odjet,bylo to v neděli a auto točilo,ale nechtělo chytit,ale ani za boha!! :evil: Takže jsem vyrazil tak akorát do pudele!! Tak jsem všechno vyndal svíce, rozdělovač,zapal.kabely vše jsem proměřil,vše vpořádku,dal jsem to dohromady a ono to chytlo,ale včem byl zakopanej pes to do dneška nevím,jediný na 100% vím,že mi to přestalo házet jiskru!! Začínám se bát abych nebyl druhej Blacksheep!!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

ivan píše:Neboj se nenechám Tě v tom samotného,mě se tohle přesně stalo před dvěma měsíci,koukal jsem do toho,rozebral jsem všechno kolem toho a nic jsem nenašel :cry: ,sem se naštval a že na to kašlu a ejhle :shock: vono to funguje !!! :lol: :lol:
Ale to není všechno :( ,před měsícem jsem potřeboval odjet,bylo to v neděli a auto točilo,ale nechtělo chytit,ale ani za boha!! :evil: Takže jsem vyrazil tak akorát do pudele!! Tak jsem všechno vyndal svíce, rozdělovač,zapal.kabely vše jsem proměřil,vše vpořádku,dal jsem to dohromady a ono to chytlo,ale včem byl zakopanej pes to do dneška nevím,jediný na 100% vím,že mi to přestalo házet jiskru!! Začínám se bát abych nebyl druhej Blacksheep!!! :lol: :lol: :wink:
Tak to dej do servisu, ne... Dyt profici to poznaj hned... :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol:

PS: Sorac - kdyby to slo, tak nenecham nikoho jinyho na moje* auticko shanout

* ... az na maly podil Ceske Sporitelny ;)
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Felotron píše:
ivan píše:Neboj se nenechám Tě v tom samotného,mě se tohle přesně stalo před dvěma měsíci,koukal jsem do toho,rozebral jsem všechno kolem toho a nic jsem nenašel :cry: ,sem se naštval a že na to kašlu a ejhle :shock: vono to funguje !!! :lol: :lol:
Ale to není všechno :( ,před měsícem jsem potřeboval odjet,bylo to v neděli a auto točilo,ale nechtělo chytit,ale ani za boha!! :evil: Takže jsem vyrazil tak akorát do pudele!! Tak jsem všechno vyndal svíce, rozdělovač,zapal.kabely vše jsem proměřil,vše vpořádku,dal jsem to dohromady a ono to chytlo,ale včem byl zakopanej pes to do dneška nevím,jediný na 100% vím,že mi to přestalo házet jiskru!! Začínám se bát abych nebyl druhej Blacksheep!!! :lol: :lol: :wink:
Tak to dej do servisu, ne... Dyt profici to poznaj hned... :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol:

PS: Sorac - kdyby to slo, tak nenecham nikoho jinyho na moje* auticko shanout

* ... az na maly podil Ceske Sporitelny ;)

..já bych řekl, že problém je v eletrice, ale nejsem si jistej :cry: :cry:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Klucí,to byla nejspíše jen blbá náhoda a pánbůh nechtěl abych to spravil,ale jen mě chtěl pozlobit!! :? Jen si říkám proč??? :roll: Sem kuwa nikomu nic neudělal!! :?
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivanku me se tenhle problem se vsim moznym vytratil od ty doby co jsem tam dal origo zapalovaci kabely, stali sice mordu - 1800 ale je klid a dva roky zaruka to jisti :lol: co jsem tam mel ruzny znacky (asi pet nebo sest) neoriginalni tak to vzdycky zlobilo, stacilo to rozebrat a zase slozit a uz to frcelo.. fak ti nepovim kde byl problem, ale mam klid uz :lol:

ted pro zmenu reklamuju po ctvrty vicko rozdelovace zn. FACET!! tento tyden jedu pro origo nebo BOSCH (v podstate origo), a bude klid, uz jsem ho vyzkousel a je vse v poradku.. :wink: poprvy puknul celej vejpul, pak upadl jeden kontakt vevnitr, naposledy praskl jeden vyvod a za vlhka to skytalo a tedka jsem koupit ctvrtej (behem roku upozornuju) a ten zase nebyl vystredenej, takze dva kontakty to vymelo asi 1mm drazku a dalsi dva jsou opaleny jak tam ta jiskra musi skakat, postupne tim odchazi i palec :( puvodni bosch vydrzel dvanact let!!

takze facet uz nikdy vic stejne jako bougicord kabely!!! :wink:

aneb kvalita made in italy, nikdy jsem nemel nic proti italskejm autum ale ted vazne uvazuju o tom ze uz nikdy nechci nic italskyho do auta, leda tak zmrzlinu nebo capucino na parkovisti u benzinky :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:ivanku me se tenhle problem se vsim moznym vytratil od ty doby co jsem tam dal origo zapalovaci kabely, stali sice mordu - 1800 ale je klid a dva roky zaruka to jisti :lol: co jsem tam mel ruzny znacky (asi pet nebo sest) neoriginalni tak to vzdycky zlobilo, stacilo to rozebrat a zase slozit a uz to frcelo.. fak ti nepovim kde byl problem, ale mam klid uz :lol:

ted pro zmenu reklamuju po ctvrty vicko rozdelovace zn. FACET!! tento tyden jedu pro origo nebo BOSCH (v podstate origo), a bude klid, uz jsem ho vyzkousel a je vse v poradku.. :wink: poprvy puknul celej vejpul, pak upadl jeden kontakt vevnitr, naposledy praskl jeden vyvod a za vlhka to skytalo a tedka jsem koupit ctvrtej (behem roku upozornuju) a ten zase nebyl vystredenej, takze dva kontakty to vymelo asi 1mm drazku a dalsi dva jsou opaleny jak tam ta jiskra musi skakat, postupne tim odchazi i palec :( puvodni bosch vydrzel dvanact let!!

takze facet uz nikdy vic stejne jako bougicord kabely!!! :wink:


aneb kvalita made in italy, nikdy jsem nemel nic proti italskejm autum ale ted vazne uvazuju o tom ze uz nikdy nechci nic italskyho do auta, leda tak zmrzlinu nebo capucino na parkovisti u benzinky :)
Já to nemyslel zle,však víš!!! :wink:
Já Fazet moc nekupuju,dávám tam prostě co tam patří a je klid!! :)
Když tam má být třebaBochs tak tam bude!!! :lol: :lol:
P.s nesnáším náhražky!! :evil: Dělají víc problémů než užitku a zbytečně vyhozený peníze!!
Pamatuj za kvalitu se platí a toho se drž!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ja fiim chlapaku zes to nemyslel zle, ani ja to zle nemyslel jen jsem se na tohle tema rozpovidal pac k nemu mam co vypravet ikdyz to zni az neuveritelne... ted jsem koukal ze v kelly maj v nabidce akorat nippartsovej, mno cece tak premejslim ze kdyz nebudou mit bosch tak vemu ten nipparts, s tou znackou mam dobry zkusenosti..
vipe

Re: Světýlko při otevřených dveří

Příspěvek od vipe »

kizby píše:zdravím Vás lidičky. Mám další ale malý problém. Přestalo mi fungovat světýlko když otevřu dveře u řidiče. Když je otevřu u spolujezdce tak je to OK. Myslel jsem že je to spínačem ale ten funguje protože když rozsvitim světla a otevřu tak signalizace otevřených dveří funguje. Nevíte někdo jak je to zapojený? Dík Kizby.
Nechtěl bych tady kalit vody, ale ten spínač ve sloupku dveří je u řidiče dvouvývodovej to znamená že spíná dva okruhy odděleně a vedou k němu dva dráty. Proto ti signalizace otevřených dveří funguje a osvětlení interiéru ne. Problém bude buď ve spínači nebo v kabelu vedoucím někam do panelu pojistek pod přístrojovkou. Stačí prohodit ty kabely u spínače ve sloupku dveří a poznáš jestli je to ten spínač nebo kabel.
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světýlko při otevřených dveří

Příspěvek od kizby »

vipe píše:
kizby píše:zdravím Vás lidičky. Mám další ale malý problém. Přestalo mi fungovat světýlko když otevřu dveře u řidiče. Když je otevřu u spolujezdce tak je to OK. Myslel jsem že je to spínačem ale ten funguje protože když rozsvitim světla a otevřu tak signalizace otevřených dveří funguje. Nevíte někdo jak je to zapojený? Dík Kizby.
Nechtěl bych tady kalit vody, ale ten spínač ve sloupku dveří je u řidiče dvouvývodovej to znamená že spíná dva okruhy odděleně a vedou k němu dva dráty. Proto ti signalizace otevřených dveří funguje a osvětlení interiéru ne. Problém bude buď ve spínači nebo v kabelu vedoucím někam do panelu pojistek pod přístrojovkou. Stačí prohodit ty kabely u spínače ve sloupku dveří a poznáš jestli je to ten spínač nebo kabel.
OK zkusím to, děkuju , konečně se někdo vrátil k mojemu problemu :o)))
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

jo tohle je dobrej nápad, mě to totiž taky zlobí, ale tak že jednou svítí světlo na jedny dveře pak zase na jiný-dělá si to co chce,akorát snad na pravý zadní to svítí pořád, říkal jsem si že to osvětlení není nějak důležitý a že na to kašlu, ale ted je brzy tma a když nastupuju a nesvítí to tak mě to vytáčí čím dál víc, musim to dát do kupy.
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kizby »

hmm tak tim to neni, vypinac sice je dvouvývodový ale ja to jen jako + a - to znamena že se to nekostří na kastli ale extra dratem....to je ten druhý vývod.... zkratka i kdyz vypinac vyndam pipak funguje take
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“