Kolísání otáček - brzdový spínač

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Voren6
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2014, 13:58

Kolísání otáček - brzdový spínač

Příspěvek od Voren6 »

Ahoj,
mám Santa Fe SM 2.4 16V 4x4 107kw. má najeto 141 tis. Velmi zřídka se mi s tím stane že při rozjezdu na křižovatce se nechce skoro rozjet a až tak po 5s se najednou chytne. Stejně jako tady (https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ADna%C4%8D) Další problém je že auto při zahřátém motoru když stojí nedrží otáčky nejdřív spadnou skoro tak že to chcípne, vzápětí vyletí na 1600 a pak se vrátí do normálu 800. Pokud ale sešlápnu brzdu tak tento problém do 30s ustane a otáčky se drží na 800. Tenhle proces se stále opakuje(jen při zahřátém motoru). Na spotřebu okolo 14-15 litrů jsem si už tak nějak zvyknul
(s autem jezdí více členů domácnosti, rychle nejezdí ale řadí hrozně). Takhle už se auto chová delší dobu, zkoušel jsem tak před rokem měnit vrchní lambu(přestalo svítit check) v zimě se "check" opět vrátilo a zhasínalo a rozsvěcelo se jak se mu chtělo( bez vlivu na výkon nebo chování motoru, či spotřebu), nejčastěji při zahřátém motoru -> 10 minut stání -> rozsvítilo či zhaslo ( asi 4 opakování, různě dlouhých cyklů za zimu s rosvíceným či zhasnutým check). Ještě se mi zdá že teplota nikdy nepřesáhne jednu danou hranici která je tak 1 mm pod polovinou ukazatele teploty, ať se s autem jede volně po městě a motor je normálně zahřátý, nebo 170 po dálnici v horku. Včera jsem zkoušel vyčisti brzdový spínač, nepomohlo (spínač stále funkční). Zkusím objednat ten brzdový spínač nový. Pokud máte nějaké další typy či rady, budu za ně rád.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“