Nenastartuje, ale elektronika jde

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Pajinos »

Zdravím, mám problém ...

... včera večer jsem dojel do práce, zařadil P, vypnul světla, zhasl motor a vytáhl klíček ze zapalování. Ale než jsem stačil vyjít z vozu ven, zjistil jsem, že mi u budíků svítí hodiny, které jinak svítí pouze při otočeném klíčku v první poloze, a taky kontrolka LPG, kolik mi ještě zbývá. Dal jsem tedy klíč zpátky do zapalování a ten se po vsunutí a otočení protočil a vůbec nereagoval na polohy (šel dát úplně lehce doprava a na přístrojové desce se nerožnuly žádné kontrolky).

Jelikož jsem neměl čas, odpojil jsem jeden z pólů baterky, ať se mi zbytečně nevybíjí (protože jsem si jí jednou takhle vychvistal, když jsem nedovřel dveře) při čemž se zhasly hodiny i ta kontrolka ve středovém panelu, pozamykal všechny dveře natvrdo a šel do práce. Ráno po příchodu k autu mě napadlo, jestli jsem blbec nenechal páku v jiné poloze, než v P, protože to se mi taky povedlo a tehdy se při zařazeném D protáčel, dokud jsem nezařadil P. Nenechal, tak jsem zapojil baterku, a zase se rozsvítil čas, aniž bych dal klíč do zapalování. Zkoušel jsem s klíčem různě otáčet (decentně a jemně, abych ho tam nezalomil nebo něco), ale nic nepomohlo.

Pak však přišel kuriózní moment, když jsem zkusil rádio, které normálně šlo. Totéž světlo na střeše a zapalovač cigaret. Ještě mě teď napadá, že jsem mohl zkusit okna a centrální zamykání, protože by to beztak šlo. Zkusil jsem i restart ŘJ stylem odpojení baterky a vyšlápnutí brzdy po dobu 20 sekund, což jsem ještě s otcem raz prováděl při jednom problému a tehdy to pomohlo. Teď však ne, takže po marných snahách Lantra pořád stojí na parkovišti před prací, s odpojenou baterkou a teď nevím, co s tím je.

Jsem začátečník, takže sorry za případné nejasnosti a Lantra je typu 1.6 16V, r. v. 1999, 84 kW, automatická převodovka, LPG.

Předem díky za odpovědi.
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Richard555 »

podle mě jednoznačně chyba ve spínací skříňce, je tam tzv. oříšek je to takový bago s kontakty které se dle aktuální polohy spínají či rozpínají, nasvědčuje tomu i to že s klíčkem můžeš "protáčet" na mou Nubiru stojí asi 300,- kolik na Lantru nevím , snad je to podobné Tady máš příklad: http://www.czdrafel.cz/nubira-j1001997- ... Dnac%C3%AD možná by to tam sehnali i na Lantru, zkus se jich zeptat, je tam velmi rozumný člověk, ev. zkus Hardcama.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Pajinos »

A bude na to fungovat spínací skříň z Lantry Combi (Wagon II)? Nedávno jsem měnil pravý přední plech nad kolem z jednoho zachovalého kombíka z vrakoviště, tak že bych se poptal, jestli to nemá i funkční tohle.
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Richard555 »

Nevím, Lantru jsem neviděl, ale jestli se cena bude pohybovat podobně jako na nubiru, nemá cenu zkoušet vrakáč, raději si za 3 kila koupím nový díl....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Pajinos »

Asi jsem blbě hledal, ale spínací skříň jsem nenašel, resp. našel, ale už prodané inzeráty. Zítra to jedu s jedním známým ofotit a v pátek se s ním asi svezu na ten vrakáč, to auto, ze kterého mi bral pravou přední šavli, tam pořád je, tak snad to bude sedět.

Peníze na auto jsem měl připravené teď kvůli snímači otáček vačkové hřídele, tak ten si na prodejně vyzvednu později. A tu skříň nechám vyměnit asi celou, nevím, jestli mi z ní vezmou jen díly nějaké a ještě než by našly ty vadné a tak dále. Měl bych se vlézt do litru i s výměnou.
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od rade622 »

Bude
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Pajinos »

Díky, snad to bude funkční kus. Zrovna když dostane normální majitele, tak se sype. :lol:
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nenastartuje, ale elektronika jde

Příspěvek od Pajinos »

Tak mi dneska známý přivezl auto ze servisu s opravenou skříňkou (zůstal stejný klíč, tak nevím, jestli to měnili úplně celé, nebo jen něco) a navíc také imobilizérem, který byl prý taky nějak vadný. Cena 1200 Kč. Díky za asistenci. ;)
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“