Šupinky v oleji

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Šupinky v oleji

Příspěvek od lyachin »

U motoru 1.3 jsem po vyndání měrky viděl v oleji takové šupinky, něco jako škraloup.Bylo tam toho více, některé částečky byly drobnější, ale zase vyšší. Motor delší dobu stál a olej tam byl měněný před dvěma lety. Auto chci koupit, takže se ptám, nemá s tím někdo nějakou zkušenost, kterou by mohl předat neznalému?


Děkuji všem

Hyundai i20
1.3 - 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od sagen »

Olej nie je mlieko, motorka stoji od novembra do marca ( aj ked tuto zimu iba od vianoc do konca januara ) a na mierke nic, predpokladam ze si to videl v tom oleji na mierke. Pozri ine auto, usetris si dalsie temy ako go motoru a podobne.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od lyachin »

Jo, máš pravdu.
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od lyachin »

A ještě jeden dotaz, je normální u i20 taková koroze viz. foto? Já si myslím, že se to auto koupalo.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (123 KiB) Zobrazeno 3960 x
2.jpg
2.jpg (135.75 KiB) Zobrazeno 3960 x
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od pepe pedro »

ruce pryč od toho.Nevypadá dobře a k tomu vylágrovaný motor
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od soban »

V oleji nemá co být za bordel i když to 2 roky nejezdilo a je tam starý olej okem nesmí být nic poznat.

A pokud někdo neumí očistit rez a natřít když to chce prodat kdoví jak vypadá zbytek auta.

Resumé pokud to není za 5 000,- kč tak utíkat od toho.

PS. Nebudou ty šupinky nějaký fridex v oleji či něco takového v oleji.
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od lyachin »

Díky všem,
já se tím i vezl a motor šel vážně dobře, ale ten vizuální stav mě zarazil. Rovněž pak i ten bordel v oleji. Souhlasím s tím, že by v oleji nemělo plavat vůbec nic. Těch šupinek tam moc nebylo a vypadají, jako když by se vzal starý igelit a ten se nadrolil. Není jich tam moc, ale při prvním vyndání měrky to na ní bylo jasné a s tím jsem se vážně ještě nesetkal. Je to prostě taková velká neznámá, jede to jako blázen a je to tiché, ale pak ten stav toho motoru po kontrole...to je bída. Rozhodně se budu držet vašich rad a nechám to být.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od Amalfi »

motor 1.3 u tohoto auta nikdy nebyl
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od suah »

Uz som parkrat videl, ze 1.2 byva oznacena ako 1.3 alebo aj ako 1.25. Zrejme zalezi, ako si kto zaokruhli tych 1248 kubickych centimetrov..
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od 69pavel »

nezkousel jsi sundat nalevaci vicko oleje na motoru nebo hadici ovzdusneni z hlavy motoru do sani,jestli tam nejsou podobne supinky,pokud ano tak zrejme jde voda do oleje nebo je v oleji hodne kondenzatu ,na merce a vicku se to vysrazi,dela to hlavne na kratkych jizdach po meste kdy olej se nestaci prohrat,taky u tohoto jevu ma olej barvu jako bila kava ,cim vic vody tim svetlejsi a horsi mazaci schopnosti oleje
jinak k tem orezlym soucastem na motoru,zrejme to jezdi v zime a solanka dokaze neskutecne divy,z vyroby nastrik barvou jen aby se nereklo a pote je vysledek jaky je, pokud mas podezreni jak nekdo psal ze to je vytopene tak se koukni na prahy zespodu jestli tam jsou plastove krytky na strikani dutin ,oddelej jednu a prstem tam sahni dovnitr jestli naberes oterem blato na prst,staci jen smrncnout palcem a na kuzi zustane hlineny povlak,pak to je po velke vode,taky se muzes kouknout do zahybu pod sedacky nebo do dutin ktere jsou spatne pristupne na vycisteni a zustane tam stopa po nanosu naplaveniny
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od lyachin »

V oleji jinak žádný kondenzát nebyl, rovněž jsem vyndal víčko, jen na té měrce byl bordel. Celkově jsem jinak auto prohlížel a nikde nic, prolezl jsem interiér, prohlížel jsem v kufru ty boční kaslíky, všude bylo čisto. Každopádně jsem se rozhodl, že do toho nejdu, jen doplňuji informace. Byl jsem se podívat ještě na pár i20 a nic tak děsného jsem pod kapotou neviděl, rovněž žádná z dalších v oleji nic neměla. Trochu mi bylo divné, že olej v tomto autě byl takový zlatě průhledný, předpokládal bych spíše černou barvu po dvou letech od výměny. Každopádně jdu raději do jiného kusu.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od Amalfi »

Delas jedine dobre.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od caruser »

Hrdza na fotografiách nie nezvyčajná, aspoň čo sa i20ky týka, antikorózna ochrana niektorých súčastí je slabá, a keď sa často jazdilo v zime a auto stálo v garáži, tak to odpovedá stavu.
Na mierke oleja som si našiel aj ja tekutinu podobnú mlieku, ale šupinky zatiaľ nie :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od soban »

Bílá tekutina v oleji na měrce, víčku - voda v oleji! Jde o to zda je prasklé těsnění či se tam sráží vzdušná vlhkost pokud se s tím pouze popojíždí.

Pořádně projet, vyměnit olej.

Ke korozi samozřejmě vše rezne, ale když to chci prodat tak to trochu očistím případně natřu.

Pokud jsou nějaké šupinky v oleji a ten je ještě průhledný tak to znamená že tam byl olej vyměněn takže proč byl měněn a co ty šupinky jsou zač - osobně bych do tohoto nešel taky.

I na novém autě olej během chvíle zčerná - sice ho nemám jak boty, ale tak světlý jak nový už není a to mám auto chvíli.
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Šupinky v oleji

Příspěvek od suah »

Hrdza sice nie je nezvycajna, ale to mnozstvo je enormne. Autom chodim (aj) v zime kazdy den, auto stoji v garazi a po 4 zimach to bez akejkolvek udrzby vyzera citelne lepsie. Ci tvoje, caruser, vyzera skor takto?
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“