Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Příspěvek od vladyk »

Ahojte, uz ste niekto skusali demontovat sedadlo spolujazdca a sedadlo za nim ... chcel by som previezt dlhsi kus nabytku
Dik
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Reklama
 

nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: demontaz sedadiel spolujazdca a sedadla za nim

Příspěvek od nicolas.tesla »

Pokud je to jako u KIA Venga, tak tady máš návod jak rozebrat skoro celé auto. Odkazuju na příspěvek, kde je PDF s fotodokumentací.
Není tam teda přesně všechno, ale na fotkách jsou znázorněny i kde jsou umístěny šrouby.
Snad to pomůže.

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f ... 145#p48787
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: demontaz sedadiel spolujazdca a sedadla za nim

Příspěvek od vladyk »

neviem sa zatial k tomu dostat z prace ... skusim doma ... ale podla diskusie na fore cakam ze to bude maly zazrak
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: demontaz sedadiel spolujazdca a sedadla za nim

Příspěvek od 69pavel »

a pokud mas airbagy v sedadlech tak dej pozor at te nevymlatej,jak budes rozpojovat konektory abys vytahl sedacku ,vicemene byt tebou vubec bych to nerozdelalval a radeji pujcil vozik pokud mas tazne nebo poprosil souseda at to za mensi uplatu preveze na voziku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: demontaz sedadiel spolujazdca a sedadla za nim

Příspěvek od mmv »

já bych řekl, že to jde (ty airbagy) akorát mechanici vždy odpojujou baterku před jakoukoliv manipulací s airbagy, každopádně až to vyndáš a odpojíš tak minimálně airbag bude řvát že je v poruše a zapíše se ti to do listu poruch, to samé bude zřejmě pípat nezapnutý pás, dále pozor, má li to předpínače pásů aby jsi je také nějak nepoškodil, to znamená, že se také přikláním k variantě souseda s vozejkem
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: demontaz sedadiel spolujazdca a sedadla za nim

Příspěvek od vladyk »

ano ano, v podstate ste ma odhovorili od experimentovania
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Uživatelský avatar
Josifekkk
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2014, 20:14
Bydliště: Dlouhé

Re: Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Příspěvek od Josifekkk »

Ahojda. Rád bych přidal svůj příspěvěk. Já jsem byl přímo v :hyu: se zeptat zda si mohu sám vyndat sedačky z důvodů navlečení potahu. S klidem mi bylo řečeno že mohu jenom si hlavně před vyndáním sedaček odpojit baterku a šlo se na to. Vzal jsem si oříšek 13náctku a za 15 minut jsem měl všechny sedačky venku. Jenom je potřeba si dávat pozor na ty gáblíky. Všechny byly v pohodě. Pěkně se nechali rozpojit a každý měl jinou barvu a tvar. A zadní sedačky se nechají vydělat nejlépe ze všech. TAk nemusíte mít strach :D
Člen Hyundaiclub.cz
ix20 1.4 CVVT 16V
Satin Amber
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Příspěvek od zdenda.stary »

Teď jde o to, jestli je rozdíl v následujícím.

Odpojím baterii, odšroubuji a odpojím sedačku, navléknu potah a vše namontuji zpět. Potom připojím baterii a auto v podstatě ani neví o nějaké demontáži.

Odpojím baterii, odšroubuji sedačku a připojím baterii. Potom auto nastartuji a budu s ním jezdit. Minimálně to musí hlásit poruchu airbagu a zapíše to chybu do jednotky. Nedej bože skřípnout tou skříní nějaký konektor.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Příspěvek od Scout »

Když jsem vyndaval sedadlo já, tak jsem baterii neodpojoval, jen jsem vytáhnul klíčky ze zapalování. Při zpětné montáži jsem ale zapomněl na připojení konektorů :( , což se samozřejmě při další jízdě projevilo rozsvícenou kontrolkou airbagů na panelu. Po dojetí a vytažení klíčků jsem to opět zapojil, a při další jízdě již kontrolka nesvítila. Jak dlouho byla, nebo ještě bude, chyba airbagů v řídící jednotce zapsána, je otázka. Prý se ale některé chyby časem samy vymažou, pokud se víckrát neopakují.
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: Demontáž sedadiel spolujazdca a sedadla za ním

Příspěvek od vladyk »

Po dlhsom case som sa vratil k tomuto vlaknu a vidim ze vybrat tie sedacky by nebolo uplne nerealne, ale aj bez toho musim povedat ze kufor ix20 ma vie udivit svojimi rozmermi. Robili sme velky nakup v Ikea a co sa do toho auta pomestilo, to by som ani neveril
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Odpovědět

Zpět na „ix20“