Stahování zadních oken

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

Zdarec, uvodem si prijdu, ze uz si fakt hledam problemy, ale nemuzu si pomoct. Chtel bych se zeptat ostatnich, taky mate pripadne prijde vam normalni, ze pri stahovani zadnich oken nebo spis pri jejich zavirani oproti prednim jakoby "drhnou" a "skripou" a v posledni casti jakmile se dovrou o tesneni tak jakoby kousek poskoci smerem dovnitr auta?

Vsiml jsem si ted jak zacina byt teplo, tak jezdim se stazenyma zadnima oknama a delaji mi to jen ty, predni maji v podstate uplne tichej bezhlucnej chod, kdezto ty zadni skripou, to davam mozna za nasledek nejakym necistotam i kdyz to teda delaji jen zadni, ale hlavne se mi nelibi to "odskakovani" pri dovreni oken, nejvic mi to dela asi okno za ridicem.

Za nejaky 4 mesice mam 1. garancku tak bych to poresil pri ni, ale chci se prvne zeptat jestli jsem vyjimka nebo to je beznej jev "krouceni" zadnich dveri
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od bony »

Osobně nepozoruji, žádné skřípání pří zatahování zadních oken. Onen doskok je úplně normální jev, dojde k aretaci v gumě okna aby tam nezatékalo.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7948
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od Mexican »

ano skutocne hladas problemy. Toto je normalna ficura (doskocenie) - ze to skripe ale asi nebude uplne koser a mozes to spomenut na servisnej kontrole - minimalne mozu namazat lanovody okien
Ak ta to necha niekde v tme v oblasti bez signalua 20km k najblizsiemu osidleniu, potom mozes zacat pisat ze mas problemy :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

no dekuju pekne to jeste tak :D ne dneska jsem to zkoumal, byl jsem na vapce takze jsem poradne omyl lemy oken na pripadny necistoty a pak setrel "tesneni" kolem oken, no asi se v tech zadnich oknech vic usazuje spina, jelikoz predni mi to nedelaji a u praveho zadni jsem dnes zjistil, ze asi jak se tam chytaji vic necistoty, tak otranim okna a pripadne spiny kolem tesneni mi to pekne podrelo pravy zadni okno mam tam nekolik zretelnych ryh, no s tim uz ted asi nic nenadelam... uz mam ze zimy odreny celni sklo od skrabky, ktera byla z plastu coz jsem fakt nepredpokladal, ze muze poskrabat plast sklo, tak zachvili muzu vymlatit okna rucne a dat to na havarijko :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5099
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od petzl62 »

Staré moudro na okna říká: omydlené mýdlo-tzn. tenký plátek mýdla-po vyčištění drážek(nejlépe vyfoukat vzduchem) strčit do drážky a "suchým" (nevlhčit) mýdlem projet drážky.Okna budou chodit jedna báseň :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od mkr »

t0x!n píše:no dekuju pekne to jeste tak :D ne dneska jsem to zkoumal, byl jsem na vapce takze jsem poradne omyl lemy oken na pripadny necistoty a pak setrel "tesneni" kolem oken, no asi se v tech zadnich oknech vic usazuje spina, jelikoz predni mi to nedelaji a u praveho zadni jsem dnes zjistil, ze asi jak se tam chytaji vic necistoty, tak otranim okna a pripadne spiny kolem tesneni mi to pekne podrelo pravy zadni okno mam tam nekolik zretelnych ryh, no s tim uz ted asi nic nenadelam... uz mam ze zimy odreny celni sklo od skrabky, ktera byla z plastu coz jsem fakt nepredpokladal, ze muze poskrabat plast sklo, tak zachvili muzu vymlatit okna rucne a dat to na havarijko :D
Plast ti sklo nepoškrábal, ale ten bordel co zůstal mezi škrabkou a sklem ](*,)
Hlavně je třeba při škrábání dělat co nejkratší pohyby.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

Bordel tam zadnej byt nemohl, byl to den rano kdy se ti udela na skle ledova krusta v jednom kuse a skrabka byla naprosto cista, jelikoz byla z pruhlednyho ciryho plastu a videl bych to tam a proste to zedrela, ono to neni hluboky ale spis dlouhy takze kdyz sviti slunko rusi to... Na cistotu skrabek, steracu atd. jsem citlivej, porad drhnu gumicky steracu aby mi nenechavaly smouhy po skle...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od soban »

To by jsi se divil co za bordel napadá na okno, stačí ten mikroskopický prach a jak přitlačíš tak už tam jsou škrábance, škrabka je v tom fakt nevině.

Pak to k ránu přimrzne a je to vemeš škrabku......

PS. Ale ani ty okna nejsou co bývaly.....
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

Tak tak, kdyz sem skrabal x let na Pazouta 206ce sklo, tak se nic nestalo :D hold rok 2000 zadny novy krapy :D Ale vyresilo se mi to v zime finskou skrabkou, sice to je plech a ze zacatku jsem se toho bal ale od te doby co jsem s ni skrabal, tak mi nic novyho nepribylo.

Hold nejsem jak nekteri = novy auto skrabka nikdy, vlazna voda a nevim co jeste :D

Jsem panelakovej, vylezu, nastartuju, rychle oskrabu a jedu in da work :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

Tak me postihlo zas neco chjo, par dnu ted teplo, tak jsem pouzival okna jak zbesilej, ty zadni si ocividne nejak sedly a prestalo to, takze jsem rad.

Ale predni u spolujezdce, se asi nejak "pokrivilo" dneska, rano jeste nic a po obede to zaclo, jestli tim teplem a pri zavirani od pulky nahoru do zavreni jakoby zacne drncet a vibrovat, jako by slo pres nejakou gumu a ta ho odtlacovala, no mackal jsem na nej, tlacil kdyz bylo pootevreny a nic nepomohlo, je to fakt dost neprijemny pri zavirani.

A druhej vetsi problem, sice by to patrilo do sekce motor ale hodim to do tohohle postu, dnes jsem poprve intenzivne poustel klimu no jsem zdesen a objednaval jsem se do servisu. Po asi hodinove jizde kdy klima prvnich 20 min jela na max. jak teplotou tak foukanim pak cca 1/3 vykonu mi auto "poskakuje" jako divy, je sice jasny, ze s pustenou klimou ma celkove auto nizsi vykon, ale tocim tam na 4ku 2000ot. na rovince a auto mi "poskakuje", polozim ruku na salt paku a citim jak mi auto houpe, no jsem snad nekde na kolotocich? Bohuzel jsem auto kupoval prelom 9/10 2013 takze nebyl duvodu pouzivat klimu, no pri dnesnich 28°C kdy jsem se uz pekne pekl jsem byl docela zdeseny kdyz jsem ji pustil... Chci videt co mi chlapci reknou.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování zadních oken

Příspěvek od t0x!n »

Tak jsem uspesne navstivil servis po objednani, okno je OK prej namazali vodici mechanizmus, tak hlavne, ze uz to nedela a houpani auta mi nijak nevyresili prej na 1.4ku zadnej novej SW ridici jednotky neni a nic jinyho se s tim delat neda, ale co jsem koukal tenhle problem se tahne uz od 1. generace...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“