Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sauli
*
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010, 08:34
Bydliště: Brno

Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od Sauli »

Ahoj,

dnes mi v servise určili diagnostiku prasklých trubek na palivo a brzdovou kapalinu, a to v místě svazku trubek zhruba pod pedály řidiče. Pravděpodobně se mi to stalo když jsem sjížděl z parkoviště z obrubníku.

Auto má najeto 208000 cca, ale pravidelně servisováno a autorizovaném servise. Řekli mi, že oprava by stála min 10k za díly (je třeba vyměnit celé trubky na brzdy a palivo) plus práce. S tím, že jak je auto zespod zkorodované, tak hrozí, že při povolování jednotlivých kousků se bude rozpadat víc a víc....

Tak teď nevím, jestli mám opravovat, či se s ním rozloučit :( Eluša jezdí výborně, mám z něj skoro sporťáka, na výkon ani jízdní vlastnosti si nemůžu stěžovat. Stejně tak je pohodlná.

Podělíte se o svůj názor? Má cenu spravovat?

A pokud ne, nevíte co s autem? Neměl by někdo zájem se ho ujmout, a doma spravit? Já opravdu nejsem mechanik :wink:

Mouchy to auto má, to ano, ale přesto je na něm spoustu dobrých věcí a 4 roky pořádné údržby.

Díky za odezvy.

Sauli
:VW: Sharan 2.0 TDI
:hyu: i30 PD 1.4 TGDI GO
:hyu: i30 GD 1.6 MPI
:hyu: Elantra XD 2.0 CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od Bofors »

na tu korozi bacha, vím jak vypadala zespoda moje rv 2002 a je to pak nebezpečný. to auto nemá skoro žádnou cenu, takže se ti oprava určitě nevyplatí. oprav jedině pokud k tomu máš nějaký citový vztah ale racionálně to je dost mrtvý.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od rade622 »

Tak to dej nějakému dobrému soukromníkovi a ne do autorizovaného, matroš tě vyjde na dvojku a práce taky. Budeš to mít za pětku celé nové. Poptej se u víc mechaniků.Trubky se dodávají v metráži, hadice taky.
rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Elantra04
*
Příspěvky: 40
Registrován: 19 bře 2011, 13:58
Bydliště: Ružomberok

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od Elantra04 »

Na mojom aute sa menili zadné brzdové trubky od spoja v motorovom priestore. Chalan v servise za to zobral aj z materiálom 50€ cca1600Kč? .Trubky nie sú origo sú medené.Pýtal som sa na originál a stoja 27 a 32€. Pri výmene sa zlomili dva zadné držiaky na podlahe. V Hyundai stojí jeden kus okolo 3€ a tolko isto aj ten plast pod ním. Je ich tam tuším 5 no nech 6 ks to máme 6x6=36€-cca 1000 Kč.Palivové potrubie neviem čo stojí origo ale mechanici v súkromných servisoch poradia.Od nádrže k motoru nie je vysoký tlak,trubky a kus hadičky memôže stáť predsa 250-300€.
Neviem ako je tvoja Ela skorodovaná Ja mám 04 a mal som aj 03 po fl. a tam to je O.K.Hrdzavejú lemy dverí a zadných blatníkov.Km má trochu viac-367000 a šlape ako Rolexy :D dokiaľ nezhrdzavie nedám auto preč.
Nedávaj auto do origo servisu,nájdi normálneho mechanika daj opraviť a jazdi.Bofors píše že nemá cenu.Trhovú nemá naozaj skoro žiadnu, záleží akú má pre teba.Auto poznáš,vieš aké má muchy,čo bolo menené.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od rade622 »

http://www.autocentrumwirth.cz/trubky.htm
něco takového udělá každý mechanik s pertlovačkou. 1 m 144 + práce.
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Sauli
*
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010, 08:34
Bydliště: Brno

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od Sauli »

Díky všem za odezvy :-)

Přiznám se, že opravit jinde než v autorizovaném mě vůbec nenapadlo (protože tam mám známé). Možná by to šlo.

Háček je v tom, že to auto je zespodu už asi opravdu docela zrezlé. Tedy argument "když to začneme opravovat, hrozí, že se začne rozpadat víc a víc" má něco do sebe...

Tedy teď je na mě se asi rozhodnout, jestli to má smysl, nebo ne..

Máte kontakty na nějaký autoservis v Brně, kde se staršími auty mají zkušenosti a jsou dobří (tedy spolehliví, odpovědní, pravdomluvní, atd..) ?
:VW: Sharan 2.0 TDI
:hyu: i30 PD 1.4 TGDI GO
:hyu: i30 GD 1.6 MPI
:hyu: Elantra XD 2.0 CRDI
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od tempest »

V Brně si chválí na jiných fórech RF auto.
Uživatelský avatar
Sauli
*
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010, 08:34
Bydliště: Brno

Re: Elantra 2.0CRDI 82kW 2001 a prasklé trubky

Příspěvek od Sauli »

pro tempesta:

Díky za tip. Už jsem ale situaci vyřešil, a zjistil že lepší bude koupit nové. Tedy, za pár dní si jedu vyzvednout i30 :)
:VW: Sharan 2.0 TDI
:hyu: i30 PD 1.4 TGDI GO
:hyu: i30 GD 1.6 MPI
:hyu: Elantra XD 2.0 CRDI
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“