Škrtící klapka?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Škrtící klapka?

Příspěvek od Birkof »

Ahoj,
opět se mi rozsvítila kontrolka check.
Tentokrát s chybovým kódem na diagnostice : P2113 throttle pedal position sensor "b" minimum stop performance.
Měla by se snad jednat o nějaký vadný senzor na škrtící klapce? Jak tento problém vyřešit? Auto jede do 3tis. otáček, dál mě už nepustí a reakce na plyn je do těch 3 tis. o něco horší.
Díky za odpověď.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
nickoo
**
Příspěvky: 100
Registrován: 16 črc 2012, 18:11

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od nickoo »

spravne vlakno? v podpise mas getz.
Sonata, 2.5
out:
skoda fabia 1.2 TSI
fiat doblo 1.3 JTD
ford ka 1.3
mazda 626 2.0
skoda felicia 1.3
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od Birkof »

Opraveno, omlouvám se.
Mám teď Kiu Magentis, sestřičku Sonaty.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od MICHAL77 »

Potenciometr polohy škrtící klapky - pročistit kontakty.
Váha vzduchu - očistit kontakty či zkusit proprat tech. benzínem.

Nebo obojí vyměnit a pak nechat máznout chyby.
.........
BADDDD
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2010, 14:59

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od BADDDD »

ahoj
mam dotaz pred tremi roky me menili motor z sonaty rv 96 do kastle rv 98. ten puvodni se zadrel a dodnes mam problemy se studenym startem, typek co se na to koukal mi rekl ze je to skrtici klapkou ze tahle tam nepasuje at sezenu puvodni. jsou rozdily klapek techto motoru? poradte mi prosim.
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od Birkof »

Ahoj, tak po filtru tu mám další problém.
Trochu jsem si pohrával s Chipboxem, který jsem měl namontovaný už od koupě, nevím, zda ho tam dával originál kia servis. Každopádně já ho chvíli po koupi odpojil a jezdil úplně normálně, před týdnem jsem laboroval a zkoušel ho znova zapojit. Auto hulilo, ujel jsem asi 20m, houpali se otáčky, tak jsem to zase rychle odpojil.
Ale od té doby mám problémy se škrtící klapkou, konkrétně chyboví kód P2112 škrtící klapka uzavřena.Zkoušel jsem reset řj, odpojit baterku atd. ale nepomohlo.
Auto mi jezdí v nouzovém režimu a netáhne přes 3tis. otáček...ale ne trvale, občas je cítit, jak sebou auto škubne a najednou jede zase jak z praku, pak podřadím, nebo za někým přibrzdím, a opět ztratím výkon.
Pak je tu problém, že když jedu stálou rychlostí,kolem 55km na čtyřku a pak chci akcelerovat, tak auto nemá téměř žádnou reakci na plyn, jak kdybych jel bez turba, stačí na chvíli vyřadit, jet pár metrů na neutrál a auto zase zabere jak má.
Už nevím co vše s tím může být a jak to levně vyřešit.
Díky za případné odborné rady.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od ivan »

Klapka samotna je nezničitelna ,spiš potenciometr je v haji bud seřidit nebo vyměnit :!: Pokud diagnostika piše , v poloze B nerozepina :!: V potenciometru je i spinač volnoběhu :wink: Je jen v poloze A a to je volnoběžny režim :!: Ecu vidi jen volnoběh ,ne zatěž :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od Birkof »

Tak to si rád počkám na nějaký podrobný návod jak na to. Budu rád, když napíšeš něco podrobně.
Píše Throttle Actuator Control System - Stuck Closed 9
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od ivan »

Birkof píše:Tak to si rád počkám na nějaký podrobný návod jak na to. Budu rád, když napíšeš něco podrobně.
Píše Throttle Actuator Control System - Stuck Closed 9
Hledej na Mitsibushi forum :mrgreen: Taky jsem hledal :lol: :lol: :lol: :wink: Bohužel uz taky nevim jak to tam bylo :oops: Birkofe,ale mě by jsi měl znat :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od ivan »

ivan píše:
Birkof píše:Tak to si rád počkám na nějaký podrobný návod jak na to. Budu rád, když napíšeš něco podrobně.
Píše Throttle Actuator Control System - Stuck Closed 9
Hledej na Mitsibushi forum :mrgreen: Taky jsem hledal :lol: :lol: :lol: :wink: Bohužel uz taky nevim jak to tam bylo :oops: Birkofe,ale mě by jsi měl znat :wink:
Ja myslel,ze to je na benzin :shock: ne na naftu :oops: těch přičin je fakt hafo.kort u commonreilu :roll: :roll: :roll: No si připadam jak idiot :oops: :oops: upss :oops:
Ps Mě nikdo nepoloži hrubka se stala no :) :)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od ivan »

ivan píše:
ivan píše:
Birkof píše:Tak to si rád počkám na nějaký podrobný návod jak na to. Budu rád, když napíšeš něco podrobně.
Píše Throttle Actuator Control System - Stuck Closed 9
Hledej na Mitsibushi forum :mrgreen: Taky jsem hledal :lol: :lol: :lol: :wink: Bohužel uz taky nevim jak to tam bylo :oops: Birkofe,ale mě by jsi měl znat :wink:
Ja myslel,ze to je na benzin :shock: ne na naftu :oops: těch přičin je fakt hafo.kort u commonreilu :roll: :roll: :roll: No si připadam jak idiot :oops: :oops: upss :oops:
Ps Mě nikdo nepoloži hrubka se stala no :) :)
O jakem autě ve skutečnosti je řeč :?: :?: :?: :?: Do pytliku na sačky :twisted: :twisted: :twisted:
Pište kdy a kod motoru to je problem opsat z velkeho \techničakaku :!: :!: :!: typ motoru ](*,) ](*,) ](*,) do wc :-? :-? :-?
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Škrtící klapka?

Příspěvek od Birkof »

Je to D4EA 2,0 CRDI 103 kw.
Přemýšlím, odkud by jsme se mohli znát.
No je také zajímavé, že občas se to probere a pustí mě to z nouzáku, po pár kilometrech to zase padne. Občas se mi zdá, že se to probere, když jedu do prudkého kopce :-D
Také když je venku kolem 10°c, tak to chvíli jede parádně, ale jen pár kiláků.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Odpovědět

Zpět na „SONATA“