Prasklá trubička paliva

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Prasklá trubička paliva

Příspěvek od klokodon »

Nazdar,
chtěl bych vás požádat o radu. Začal sem cítit u auta naftu a dneska rána mi to nedalo a zalehnul pod něj. A obavy se potvrdily. Teče mi nafta. Nekape, ale teče. Pouze při zapnutém čerpadle. Je to zhruba v místech pod prostředním sloupkem. Sou tam 3 kovové trubičky natěsnané na sebe a ta nejvíc ke středu auta je ruplá a teče.
Zkoušel sem hledat na netu v obchodech s autodíly a nic.

Takže otázky zní- co je to za trubičku? Je to přívod paliva do motoru nebo přepad/vracečka do nádrže? Dá se sehnat někde v autodílech(třeba neumím jen hledat) nebo musím do autorizovanýho servisu? Ptám se proto, že než bych dojel do nejbližšího, dojedu tam možná tak na výpary. Setkal se s tím už někdo? Dá se "to naohejbat" z jiný kovový trubičky, šikovnej mechanik by si s tím mohl poradit. Mohl... Nebo by se dala použít místo kovu gumová hadička přímo na přívod paliva, které jsou v obchodech běžně k sehnání v různých šířkách a tloušťkách?

Díky za reakce.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Prasklá trubička paliva

Příspěvek od Richard555 »

podle mě tam moc velký tlak nebude, jen od el. čerpadla to je tak do 3 barů...... najdi si nějakou gumovou tlakovou hadici na palivo (např. guma.cz) opatrně ten shnilej kus vyřízni !!!!!bacha na piliny!!!!!! a dej tam kus gumový hadice, ale bral bych to jen jako provizorní opravu....... tu trubku by to chtělo vyměnit
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Prasklá trubička paliva

Příspěvek od klokodon »

Nebudeš tomu věřit, ale tohle mě právě taky napadlo. Úplně nejjednodušší řešení. Jak sem koukal, jedná se o cca 20-30 cm rezavej kus, zbytek je zdravej, dokonce na něm je i barva a ani se to neloupe, nic. Vyříznout a nasadit gumu. Jak prostý.
Bohužel sem trochu větších rozměrů, takže se pod auto sotva kouknu, natož abych se tam nějak slušně vešel, rampu nemám, takže to radši nechám odborníkům v servise.
Ale stejně by mě zajímalo, co je to za trubku. Ráno, po cca 30 Km jízdy, když sem do toho strčil ruku, mi ta nafta připadala teplá. Je možný, že by přepad ohřál půl nádrže tak, že by nafta v přívodu byla teplá?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Prasklá trubička paliva

Příspěvek od Richard555 »

Jsem taky "přescent" ale zatím se pod auto dostanu.........no jestli ti z toho začne téct nafta jakmile zapneš klíček, tak to bude přívod k vysokotlakýmu čerpadlu, přepadem by se vracela nafta z railu až po nastartování.......... každopádně to teplý bude, ono když se něco stlačuje na 1300 barů (v pneumatice je cca 2,2 baru) trochu se to zahřeje :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Prasklá trubička paliva

Příspěvek od klokodon »

110 Kg/188 cm. Moc místa k manipulaci s čímkoliv pod autem pouze na heveru nemám. Kdyby byla rampa, tak to by byla jiná.
Jinak to s tím přívodem budeš mít pravdu, to mě netrklo. Mockrát díky.
Kdyby někdo našel, kde ty trubičky koupit, budu jen rád.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“