Hasící přístroj

Moderátoři: frawd, Moderátoři

JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JirN »

Jo, souhlas - kocourkov to je. Kdyz hasis, je to jak pises, zacnes hasit prvnim hasicakem, co Ti padne pod ruku. TEHDY Nemas kontrolovat platnost revize, ale hasit. ALE - ten, kdo tam ten hasicak dal, MEL kontrolovat revizi. Takze kdyz budes hasit hasicakem, ktery naleznes v nabouranem (ne svem) autu, je to kazdopadne OK, pokud to ma proslou revizi, hasici MOHOU (ale nemusi) dat pokutu majiteli, resp. provozovateli vozu.
Ono je to s hodne vecmi takovy kocourkov. Ale tu spomenuty pripad kominu asi spravny priklad neni. Prosly hasicak TI max. nebude (dobre) hasit ale nemusis ho mit, tj. jen si konal nad ramec povinnosti, ale spatny komin je blby priklad. Tam hrozi ohrozeni sebe, tveho majetku i majetku ostatnych. Muzes to mit vycistene svepomocne sebelepe, kdyz se neco stane stejne to prisijou tobe. Ale kdyz to zkontroluje kominik a dostanes na to razitko, tak za to z velke casti bere zodpovednost on.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

I u komínů musím trochu myslet, pokud nepotáhne tak tam nebudu lít naftu a když ho neumím vyčistit tak si kominíka zavolám. (je jasné že komín se musí čistit)

To stejně jak otrávené lidi od karem, měly jsme karmu co neměla žádné zabespečení a nikdo se u nás nikdy neotrávil a to nemáme provrtané dveře a pod....(dnes už mám karmu co má čidla takže jak není tah zhasne sama - stará se odporoučela - zanesená vodní armatura a oprava by se neoplatila)

Zase je to o tom že když vidím že plamen nechce hořet a ještě je mě blbě tak to musím spravit a když to neumím tak zavolat odborníka, tak stejně když budu cítit plyn budu hledat kde to uniká....

A i z blbým hasičákem třeba umět zacházet - taková rada pokud práškový nechce fungovat tak s nádobou třeba klepnout dnem o zem, v autobusech jak pořád leží a třepe se to tak se písek pěkně upěchuje a někdy nechce jít ven. (už jsem hasil autobus :-( )

Jinak jasně pokud budu mít hasičák 5 let tak si ho klidně po 5 letech nechám skontrolovat, ale každoroční prohlídky jsou zbytečné - co udělá technik navíc jak vy? Jedině když bude mít podezření že je bez tlaku tak ho přeměří externě.

Jinak samozřejmě když ho budu mít tak ho taky třeba semtam skontrolovat a né ho hodit do auta a 10 let na něj nešáhnout s tím on někde v kufru leží....
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Endy 1 »

Ve fabrice se taky dělaly revize a možná i dělají dál v určitých intervalech, jednalo se hlavně o ruční elektrické nářadí, dokonce i z dvojitou izolací, a kdo to dělá doma? domácí spotřebiče, kompresor, žehlička, apod, a kdo je nechá z kontrolovat, snad nikdo. Jsme hold Češi, dokud není zákon je nám všechno u pr.....
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Endy 1 »

je taky v kufru
Přílohy
Obraz2450.jpg
Obraz2450.jpg (163.86 KiB) Zobrazeno 2799 x
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JirN »

Endy 1 píše:Jsme hold Češi, dokud není zákon je nám všechno u pr.....
Opravim Te: "Jsme holt Cesi, i kdyz je zakon, stejne je nam to u pr....." :mrgreen:
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

Já jsem ho oblepil suchým zipem a leží na podlaze v kufru (u i20).
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od 69pavel »

co tu resite za hlouposti s revizi, vy ty auta mate ve firme na ičo? pokud ano tak potom revizi hasicaku musis mit 1x rocne(lejstro vozit v aute),po 5 letech se dela tlakova zkouska nadoby hasicaku a po 10 letech se hasicak i kdyz je jak novej vyhazuje, musis si koupit novy hasicak,tak jak je to bezne pri kontrolach ve firmach

pokud to mas soukrome tak zadnou revizi nepotrebujes

za dalsi,jelikoz u nas povinna vybava vozu nema predepsany hasicak tak ho v aute nemusis mit a nemusis ho mit ani tam kde v jinych statech je predepsany povinnou vybavou,
vybava auta se ridi temi predpisy v ktere zemi je registrovano.

a to ze ho vozim pro pripad kdyby mi nahodou zaclo horet auto tak to delam ze sve dobre vule. i kdyz na druhou stranu takovej malej je stejne k nicemu,hasili jsme snim auto,nakonec jsme staveli kamionaky kteri maji dane vozit 10kg a ani sest tech velkych 10kg to nedokazalo uhasit,a i kdyz hasici dorazili celkem rychle tak z auta moc nezbylo,takze ono je o loterii jak to chytne a co hori na aute jako prvni
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Mexican »

neviem, neviem pavle. Skus ist do Turecka bez hasiaceho pristroja alebo do Francuzska bez alkoholtesteru a porozpravat im nieco o povinnej vybave. Velmi rychlo zistis, ze reci sa hovoria a chlieb sa je.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od 69pavel »

mexicane,jezdim hodne do polska a mel jsem hodne policejnich kontrol a zaden policajt mne nikdy nebuzeroval za to ze nemam hasicak ktery je u nich povinny,tech reci ohledne hasicaku do polska tady ci jinde je vic nez dost a prej jak nekteri platili velke pokuty ze nemeli hasicak,
a to ze nekdo prijde s nejakou picovinou(viz francouzi)a ostatni jim to zacnou zrat tak to je problem urednich simlu,kdyby stat vice hledel na zajmy svych obcanu tak francouzi takhle nebuzerujou nase ridice, jenze to jim jeste na ruku prijde Cesmad,ten se toho chytne nebot v tom vidi rychle zbohatnuti a nuti ceske ridice rychle kupovat vybavu pro francouzske cesty(alkotestery) a tak to bylo doposud se vsim co bylo na hlavu postavene,misto aby radeji chranili nas lid tak ho jeste potupuji a to jsme pry evropska unie,boze kam jsme to slapli do hovna jmenem unie

a k turecku ti nepovim,nevim jestli turecko podepsalo videnskou umluvu,pokud ano tak hasicak nemuzou vyzadovat, pokud ji nepodepsali tak tam zrejme si budes muset doplnit jejich povinnlou vybavu

edit: k tem francouzum ohledne alkotesteru tak to prej neni brano jako povinna vybava auta nebrz francouzi udelali vyhlasku kde se pravi ze alkotester musi mit u sebe kazdy ridic,takze nazor si udela kazdy sam na kocourkov
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

Já mám hasičák pro sebe kdyby hořelo a často jezdím do polska tak abych měl klid, proč se mám hádat - můžeš narazit na blba a pokud neumíš pořádně polsky.....

A 1kg hasičák stačí když mi něco bude hořet - ovšem je jasné jak to necháš rozhořet tak ti nepomůže ani 100kg hasičák.

Prostě jak se někde začne kouřit chce to zastavit a hasit hned a né čekat až uvidíš plameny.
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od JoDo »

69pavel píše: pokud to mas soukrome tak zadnou revizi nepotrebujes
Blbost
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od leopardo »

hasici-pristroj.jpg
hasici-pristroj.jpg (41.14 KiB) Zobrazeno 2674 x
Mám ho pod sedačkou. Je po ruce, nepřekáží mi.
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od soban »

Kruci to není špatný nápad........určitě je to lepší jak v kufru....
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od leopardo »

Jo, tohle je hasičák z Lidlu... ten jeho držák je přidělanej dvěma vázacíma páskama ke kostře sedadla, takže je tam docela pevně.
Doufám, že ho nebudu nikdy potřebovat!
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj

Příspěvek od Mexican »

takze sa posuva so sedadlom? (dobry napad).. ja som na to totiz pozeral a premyslal ci sa to pri posuvani strci pod sedadlo alebo nie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „ix20“