Divné chování trojbliku

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

Pre Willy50: nebolo to myslene na Teba, ale ak sa Ta to dotklo, tak sa Ti ospravedlnujem.... Myslel som to v tom zmysle, ze naco by si to niekto kupil za 70€ ked aj tak smerovky nepouziva. Je to tym padom zbytocna vec pre neho. Niekomu ten trojblik vyhovuje a niekomu nie. Ja ho pouzivam dost casto, samozrejme okrem 90° zakrut, kde blikam az kym sa to nevypne same.
Naposledy upravil(a) vladimir85 dne 02 kvě 2013, 18:48, celkem upraveno 1 x.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
Reklama
 

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od AleKa82 »

Vypada to, že mám podobný problém jako vladimir85. Pokud je auto vyhřáté od sluníčka, tak mi nefunguje trojblik vůbec a blinkry si občas blikají jak chtějí. Vzhledem k tomu, že už je týden hnusně, se závada znovu neprojevila, ale v létě se to bude určitě opakovat. Za měsíc jdu na druhou garančku, tak to tam zkusím reklamovat.

To vladimir85: Byla chyba skutečně v modulu trojbliku nebo ještě někde jinde?
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

Vymenili mi ten modul za druhy a od vtedy je to v poriadku. Tento novy je pocut iba pri prvom bliknuti (prerusovac smeroviek) a ostatne dve bliknutia su uz potichu. A urobi aj hned dalsie bliknutia do opacneho smeru pri obchadzani napr. cyklistu co sa zo starim nedalo.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od AleKa82 »

Díky za informace. Zavolám do servisu, aby mi to mohli objednat ještě před garanční prohlídkou.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od AleKa82 »

Nakonec jsem modul trojbliku nechal demontovat, aby se ukázalo, jesli je opravdu problém v něm. Zdá se, že nyní vše funguje správně. Doma mám už nový modul, ale tentokrát ne od :hyu:. Koupil jsem modul Keetec, který se chová přesně tak, jak tu píše vladimir85. Zatím jsem modul testoval jen doma na stole. Montáž proběhne o víkendu, tak pak dám vědět.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od nulda »

me by zajimalo jestli ten trojblik vyresi problem s jednim nechtenym bliknutim na druhou stranu po zaaretovani a nasledne vraceni packy do stredni polohy a take jak se ten trojblik od keetec pripojuje.
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od AleKa82 »

S problikáváním blinkru na druhou stranu jsem asi nikdy problém neměl, respektive nezaregistroval. Každopádně po delším blikání na jednu stranu se trojblik deaktivuje ještě na 2s, takže by s tím neměl být problém. S předchozím modulem jsem v tomto ohledu problém neměl, spíš mě štvalo, že po aktivaci trojbliku na jednu stranu nešel hned aktivovat trojblik na druhou stranu (např. objíždění cyklisty). Tento od Keetecu by to měl umět. Konkrétně jsem koupil tento (akorát jinde a levněji): http://www.levnealarmy.cz/eshop/automat ... id_block=6

Co se týče připojení modulu, tak původní modul měl drátů 5 (+, -, levý blinkr, pravý blinkr a společný přívod od přerušovače). Modul od Keetecu má jen 4 (+, -, levý a pravý blinkr). Časování si dělá ten modul sám, proto není při blikání slyšet. Pro nastavení správného časování má modul učící režim. Asi nejlepší místo pro připojení je kabelový svazek u spínače varovných světel - tam byl připojen i modul od :hyu:.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

nulda píše:me by zajimalo jestli ten trojblik vyresi problem s jednim nechtenym bliknutim na druhou stranu po zaaretovani a nasledne vraceni packy do stredni polohy a take jak se ten trojblik od keetec pripojuje.

To prebliknutie je tam stale aj s tym modulom.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od AleKa82 »

Nový modul je namontovaný a funguje dle očekávání, jen jsem musel ručně nastavit delší časování pulzů. Při stejném časování jako od přerušovače se mi přetahoval modul s přerušovačem o blinkr při trvale zapnuté páčce (divoce cvakal přerušovač, ale venku to blikalo normálně). Po prodloužení pulzů to cvakání přestalo a trochu pomalejší blikání trojbliku taky není na škodu.

Po montáži modulu jsem více sledoval blinkry a zjistil jsem, že když zaaretuju páčku pravého blinkru a pak ji vypnu ručně nebo se vypne automaticky při otáčení volantem, tak mi také často problikne levý blinkr. Je to vidět i venku na zrcátku s ledkami, ale u žárovek nevím, jak moc to je vidět. Každopádně to modulu trojbliku nijak nevadí. Předpokládám, že pouhá výměna páčky nic neřeší a po chvíli to začne zase problikávat.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
tatka
Příspěvky: 3
Registrován: 01 čer 2011, 22:33

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od tatka »

Prosím, poradí mi někdo jak vyřadit trojblik u i30 r.v.2010, dělá si to co chce.
Děkuji
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od bembek »

Daj dole kryt z rádia a pod ním bude modul trojbliku. Vycvakaj káble a je to. Modul je dorábaný dodatočne, tak to ľahko spoznáš.
Přílohy
radio.JPG
radio.JPG (28.74 KiB) Zobrazeno 3499 x
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Cserv »

enjoy píše:A co se týče těch co blinkry nepoužívají,to se většinou netýká majitelů :hyu: a podobných vozů,ale těch majetnějších,kteří ho prostě používat nemusí,protože oni jsou na silnici "víc".Aso mají tak náročné zaměstnání a tak je bolí ručičky,že už prostě na tu páčku položit prst nedokážou.
No protože ty řidiči v těch autech si myslejí, že mají automatické blinkry :lol: Taky mě tyhle řidiči štvou, až je to hrůza. [-o< :evil:
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Ivangin »

Chcem sa spýtať, nakoľko som spozoroval od začiatku anomáliu v domontovanom triplingu od Keetec:
po jemnom stlačení ľavej alebo pravej strany tripling funguje bez problémov (3x blikne ako má)
- ak zatlačím ľavú stranu všetko funguje ako má, tripling nereaguje a smerovka bliká normálne
- ale ak zatlačím pravú stranu tu nastáva problém. Do normálneho blikania reaguje ako keby aj tripling. Je vidno, že žiarovka divno 3x preblikáva aj vydáva nepravidelný zvuk blikania (ako keby sa to spolu bilo) smerovka aj nepravidelne bliká (seknuto bliká). Po chvíľke (troch bliknutiach) sa systém ustáli a bliká žiarovka už normálne.
Viete mi stým pomôcť, prípadne, či je to zle namontované?

Konkretne tento: http://www.autoalarmy-keetec.sk/product ... roduct=533
Montovane priamo v hyundai
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Bude chyba v učení, pravá (modrý vodič) je učící. Já bych napřed dle návodu znovu naučil časy....
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Ivangin »

Ucili sme ho na pravu stranu viac krat a stale rovnako :(
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“