Tak jsem asi dojezdil

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od vlastimil »

Rocles píše:tak a je to tu zase. dneska rano prijdu k autu a chytlo hned. jezdim cely den a všechno v poradku. po prijezdu domu vylezam z auta a nechavam motor chvilku bezet. otevrel jsem kufr ze si vemu věci a najednou auto chciplo. no uz jsem nenastartoval. tohle uz nedavam.
mohl by to delat snimac klikove hridele nekde jsem to tu cetl
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

to je jak u blbych na dvorku. nedalo mi to a ještě před spaním jsem sel na do auta. chytlo na první sup. to nechapu. sice sviti kontrolka CHECK ale je mozne ze to zase do zítra zmizne. to chce napojit na diagnostiku, která tady stoji 100euro. ](*,)
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
LUBOSzLV
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 dub 2014, 20:18

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od LUBOSzLV »

Ja ťa obhajovať nebudem. Ja kontrolujem olej každý týždeň a keď chýba tak dolejem na max aj keď je pred výmenou oleja. Olej a voda musia byť na maxime keď ideš na dlhšiu cestu. Nechápem prečo autá neupozorňujú na minimum oleja .
Genesis 3,8 V6
Octavia 1,6 8v
Alfa 155 2,0 16v T.S.
Linea 1,4 16v T-jet
Alfa 155 2,0 16v T.S.
206 1,4 8v najhorsia kupa v mojom zivote
Tico 0,8 R3 6v :D
Panda 850
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

LUBOSzLV píše:Ja ťa obhajovať nebudem. Ja kontrolujem olej každý týždeň a keď chýba tak dolejem na max aj keď je pred výmenou oleja. Olej a voda musia byť na maxime keď ideš na dlhšiu cestu. Nechápem prečo autá neupozorňujú na minimum oleja .
Ty moc nečteš viď. Tu se řeší něco jiného. ](*,)
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od sagen »

Ak ti po oprave nekolisu otacky, nedymi, pises, ze dobre taha, tak mechanika aj palivova sustava je v poriadku. Ako pisal ivan, nejaky konektor, prinajhorsom zalomeny drat. Diagnostiku by ti mozno nacital aj nejaky nezavisly servis, alebo nejaku kupis. Rozculuje to, ale nic tragicke to nebude.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od ivan »

Rocles píše:to je jak u blbych na dvorku. nedalo mi to a ještě před spaním jsem sel na do auta. chytlo na první sup. to nechapu. sice sviti kontrolka CHECK ale je mozne ze to zase do zítra zmizne. to chce napojit na diagnostiku, která tady stoji 100euro. ](*,)
Jak u blbej na dvorku :?: :?: Jedině kdo je tu v uvozovkach natvrdly jseš Ty :!: Pro dobrotu na žebrotu :? Dostal jsi tu docela dobry rady od kluku co čekaž :!: ,bydliš nekde ve Francii :shock: Nechapu ,proč tam bydliš :roll: Tady stoji napichnuti 500kč v prumeru :roll: A to řikam jak je to drahy =D> =D> :mrgreen: :mrgreen:
Ted važně,bez načteni kodu se neobejdeš :!: Se maximalně mužeš dloubat v nose :mrgreen:
Toho smajlika jsem tam dal schvalně přemyslej drobet :-k :-k Dnešni moderni vozy bez diagnostiky ani ranu :?
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

ivan píše:
Rocles píše:to je jak u blbych na dvorku. nedalo mi to a ještě před spaním jsem sel na do auta. chytlo na první sup. to nechapu. sice sviti kontrolka CHECK ale je mozne ze to zase do zítra zmizne. to chce napojit na diagnostiku, která tady stoji 100euro. ](*,)
Jak u blbej na dvorku :?: :?: Jedině kdo je tu v uvozovkach natvrdly jseš Ty :!: Pro dobrotu na žebrotu :? Dostal jsi tu docela dobry rady od kluku co čekaž :!: ,bydliš nekde ve Francii :shock: Nechapu ,proč tam bydliš :roll: Tady stoji napichnuti 500kč v prumeru :roll: A to řikam jak je to drahy =D> =D> :mrgreen: :mrgreen:
Ted važně,bez načteni kodu se neobejdeš :!: Se maximalně mužeš dloubat v nose :mrgreen:
Toho smajlika jsem tam dal schvalně přemyslej drobet :-k :-k Dnešni moderni vozy bez diagnostiky ani ranu :?
co to tu pises za nesmysli. to ze jsem napsal ,,jak u blbych na dvorku,, nepatrilo nikomu ale tim jsem myslel, ze ta zavada zmizla a pak se zase objevila. to ze někdo necte cele vlakno a pak napise nejaky nesmysl o tom jak si hlida hladinu oleje tak to pardon ale za to ja nemuzu.
do natvrdlych si muzes nadavat sobe rovnym. co je ti vůbec potom kde ja ziju. po tom ti je kulovy a az se tobe něco stane s autem, tak se taky budes chytat každého stébla jako ja a procitat fora. to ze jsi MODERATOREM neznamena, ze si sednu před tebou na zadek. tak bud se naucit psat jinak a ne jako buran, který si mysli ze mu patri cely svet.
kolik stoji napichnuti me nezajima. ty mi nato nedas. ceny si muzu zjistit. nic z toho co jsi napsal mi nepomohlo a akorad to zni jako buzerace, která dokaze znechutit. proste auto jednou staruje a podruhe ne. to je všechno a ze mam jit na diagnostiku uz vim a pujdu. je snad dobře ze jsem napsal co se delo před tim nez jsem na ni sel pro ostatní. to je všechno a prosim usetri me dalších invektiv.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Karamusa »

Obědnej si přes ebay nebo podobne ELM327 stalo mě to necelé 3stovky i s dopravou z číny a měl jsem to za 5dnu doma. a pak si to rovnou sám napojíš a vyčteš aspon chybové kody
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

Karamusa píše:Obědnej si přes ebay nebo podobne ELM327 stalo mě to necelé 3stovky i s dopravou z číny a měl jsem to za 5dnu doma. a pak si to rovnou sám napojíš a vyčteš aspon chybové kody
dekuju moc za radu. v me situaci to není spatny napad. fakt je ze servis je tady strasne drahy a jen napichnuti na diagnostiku stoji 100e. nasel jsem ze k tomu funguje i software ScanMaster, který je v cestine. ještě si o tom musim něco najit, jestli je program ScanMaster a ten kabel ELM327 presne na me auto. nikdy jsem s tim nedelal, ale snad to nebude problem s neci pomoci napíchnout a aspoň zjistit jestli je nutna oprava hned. nastesti mam ještě druhé auto. sice hooodne stare ale lepsi nez nic :) ještě jednou diky.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
LUBOSzLV
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 dub 2014, 20:18

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od LUBOSzLV »

Rocles píše:
LUBOSzLV píše:Ja ťa obhajovať nebudem. Ja kontrolujem olej každý týždeň a keď chýba tak dolejem na max aj keď je pred výmenou oleja. Olej a voda musia byť na maxime keď ideš na dlhšiu cestu. Nechápem prečo autá neupozorňujú na minimum oleja .
Ty moc nečteš viď. Tu se řeší něco jiného. ](*,)
Začal si tým že si vidal na jazdu s olejom na minime a na ceste domov ti už svietil tlak oleja. Nevieš čo píšeš??? ](*,) U mňa to že si išiel 180 km na minime oleja je nezodpovednosť! :roll:
Genesis 3,8 V6
Octavia 1,6 8v
Alfa 155 2,0 16v T.S.
Linea 1,4 16v T-jet
Alfa 155 2,0 16v T.S.
206 1,4 8v najhorsia kupa v mojom zivote
Tico 0,8 R3 6v :D
Panda 850
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od ErosKE »

LUBOSzLV píše:Ja ťa obhajovať nebudem. Ja kontrolujem olej každý týždeň a keď chýba tak dolejem na max aj keď je pred výmenou oleja. Olej a voda musia byť na maxime keď ideš na dlhšiu cestu. Nechápem prečo autá neupozorňujú na minimum oleja .
Začal si tým že si vidal na jazdu s olejom na minime a na ceste domov ti už svietil tlak oleja. Nevieš čo píšeš??? ](*,) U mňa to že si išiel 180 km na minime oleja je nezodpovednosť! :roll:
Sevas LUBOSzLV, prosím ta, už to nechaj tak, samozrejme jazdenie na všetkom MIN. je samopoškodzovanie svojho miláčika, okrem detí a manželky? :D
Odkial si zobral, že SF neukazuje MIN. hladinu oleja, samozrejme že ukazuje.
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Jura2 »

Giovany1971 píše:Raděj bych šel těch 20km pěšky než pokračovat bez oleje,,sis zavařil sám =D>
Pokud je olej na spodní rysce na těch 20 km je ho v motoru ažaž ty chytrej od rysky k rysce se vejde 1 l :hyu: :!: :^o
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

tu debatu s tim olejem jestli jsem mel jet nebo ne, bych se pokusil nejak ukoncit.

problém nebyl ten, ze jsem mel malo oleje. oleje tam je porad dostatek i když je hladina na te spodni rysce.
kontrolka oleje se rozla az později při navratu domu a to z duvodu ucpani sacího kose v olejove vane. podle informaci které mam se saci kos ucpava, když je bud stary olej, necistoty z provozu, nekvalitni olejovy filtr.

ja jsem daval auto do servisu před cca 14500 km, takze auto mělo před další vymenou oleje. jak se později zjistilo vypoustenim toho oleje, tak v servise se na to asi vyprdli a nechali si zaplatit za něco co neudelali. olej byl jako voda. takovy strasne ridky a delal bublinky. ale to je na další diskuzi.
takze odted si olej budu menit sam a nebo budu lidem co ho budou menit stat za zady.

další věc co uz vim, je nekdy sundat olejovou vanu a saci kos vyčistit. cca co 150.000km.

ja uz bych to neresil a tuhle debatu ukoncil. co by kdo udelal na mem miste v tu chvili. To uz nikomu nepomuze. asi každý na mem miste pokud mu za jizdy chcipne motor, tak sjede ke krajnici a asi se pokusi znovu nastartovat. coz byla OBROVSKA CHYBA a ted uz to vim. ale byla tma a mel jsem v aute celou rodinu i s dětmi. domu jsem to mel cca 15km.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od ivan »

Rocles píše:
ivan píše:
Rocles píše:to je jak u blbych na dvorku. nedalo mi to a ještě před spaním jsem sel na do auta. chytlo na první sup. to nechapu. sice sviti kontrolka CHECK ale je mozne ze to zase do zítra zmizne. to chce napojit na diagnostiku, která tady stoji 100euro. ](*,)
Jak u blbej na dvorku :?: :?: Jedině kdo je tu v uvozovkach natvrdly jseš Ty :!: Pro dobrotu na žebrotu :? Dostal jsi tu docela dobry rady od kluku co čekaž :!: ,bydliš nekde ve Francii :shock: Nechapu ,proč tam bydliš :roll: Tady stoji napichnuti 500kč v prumeru :roll: A to řikam jak je to drahy =D> =D> :mrgreen: :mrgreen:
Ted važně,bez načteni kodu se neobejdeš :!: Se maximalně mužeš dloubat v nose :mrgreen:
Toho smajlika jsem tam dal schvalně přemyslej drobet :-k :-k Dnešni moderni vozy bez diagnostiky ani ranu :?
co to tu pises za nesmysli. to ze jsem napsal ,,jak u blbych na dvorku,, nepatrilo nikomu ale tim jsem myslel, ze ta zavada zmizla a pak se zase objevila. to ze někdo necte cele vlakno a pak napise nejaky nesmysl o tom jak si hlida hladinu oleje tak to pardon ale za to ja nemuzu.
do natvrdlych si muzes nadavat sobe rovnym. co je ti vůbec potom kde ja ziju. po tom ti je kulovy a az se tobe něco stane s autem, tak se taky budes chytat každého stébla jako ja a procitat fora. to ze jsi MODERATOREM neznamena, ze si sednu před tebou na zadek. tak bud se naucit psat jinak a ne jako buran, který si mysli ze mu patri cely svet.
kolik stoji napichnuti me nezajima. ty mi nato nedas. ceny si muzu zjistit. nic z toho co jsi napsal mi nepomohlo a akorad to zni jako buzerace, která dokaze znechutit. proste auto jednou staruje a podruhe ne. to je všechno a ze mam jit na diagnostiku uz vim a pujdu. je snad dobře ze jsem napsal co se delo před tim nez jsem na ni sel pro ostatní. to je všechno a prosim usetri me dalších invektiv.
No nemusiš [-X se hned čertit :!: Mě je jedno kde bydliš,bohužel nečteš :!: Ja diagnostiku mam :mrgreen: :mrgreen: A sady typu Elm 323 nebo 327 nebo jaka je ted verze se nemusi napichnout :!: :!: Pišu mouhou i nemusi :!: :!: Zduraznuji a ze nepišu občas hačky a čarky ,aspon vidiš s čim musim pracovat :D :D muj notebook neni zrovna nejmodernějši,ale na diagnostiku je Super =D> =D>
Ps Přeju vše nej k odhaleni zavady,proč a nebo to nejezdi,ja to špatně nemyslel :?
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
lokan11
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2011, 19:07

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od lokan11 »

zdravim, mám podobný problém se santou. Ta cena za opravu je super kde Ti to opravovaly a je motor pořád v pořádku?
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“