Lacnejšia originál parkovacia brzda Sonata NF 2.4 r.v. 2005

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
8832
*
Příspěvky: 51
Registrován: 18 črc 2010, 15:40
Bydliště: Bratislava

Lacnejšia originál parkovacia brzda Sonata NF 2.4 r.v. 2005

Příspěvek od 8832 »

Pri výmene zadných kotúčov a platničiek som zistil, že mám zodraté na železo pakne na parkovacej brzde.
Vedel som že ručná brzda zaberá až na posledných 3 zuboch, ale brzdí, tak som to dovtedy neriešil.
Po bližšom skúmaní mechanizmu som zistil, že je totálne zahrdzavená nastavovacia skrutka a aj mechanizmus páky na brzde, ktorý vytláča pakne aby brzdili. Celé to vyzeralo ako archeologická vykopávka, tak som sa rozhodol ísť do Hyundai servisu v Bratislave, zistiť ceny týchto dielov.
Tam mi zahlásili, že sa dá objednať:
- nastavovacia skrutka 20€ za kus
- pakne
- alebo komplet celá parkovacia brzda 150€ za kus a na ňu sa čaká 5 dní, pretože ju nemajú skladom, lebo ževraj to ešte nikto neobjednával, čomu ja moc neverím.
Pakne som našiel v elite (za pomoci Davida Plevu) za nejakých 20-30 eur na obe brzdy.
Ale mechanizmus páky na brzde nemajú nikde.

Keďže 300 € za obe parkovacie brzdy sa mi zdá príliš veľa, trochu som zagooglil a našiel e-shop v priamo v Korei, kde podla microcat kódov ponúkali tieto brzdy komplet v cene 65 dolárov za kus originál Hyundai (výrobca Mando). http://www.koraps.com

Takže som objednal odtial komplet ľavú OEM: 58270-3K000 a pravú OEM: 58250-3K000 parkovaciu brzdu v celkovej cene 65+65+poštovné cez EMS 70dolárov, spolu 200 dolárov, čo je polovica z ceny tu na Slovensku.
Platil som cez paypal. EMS dodávka trvala 5 dní + 5 dní naskladnenie dielov v Korei, takže po platbe som čakal 10 dní a včera mi prišli fungláče originál Hyundai. Fotky toho čo som dostal by som sem rád zavesil, ale neviem ako sa to robí...
Clo som neplatil, pretože mi to poslali ako darček.

Takže ak niekto potrebuje niečo na Hyundai, Kia, Daewoo, Chevrolet, SSANGYONG a iné a vie OEM kód, potom si to tam môže vyhladať a objednať (ak pri položke svieti "buy now".
V prípade že vyhladaná položka nie je skladom, potom vytvorte dopytový formulár kliknutím na "Ask for warehousing" a oni Vám na druhý deň odpovedia či to momentálne vedia zohnať alebo nie.

Vrelo odporúčam ako spôsob obísť vydriduchov v autorizovaných servisoch :)
Hyundai Sonata r.v. 2006 2,4 G4KC.
Spomínam na:
Peugeot 406 r.v. 1996 2,0i 16V
Citroen Xantia r.v. 1994 2,0i
Škoda Felicia r.v. 1998 1,3 MPi
Škoda Favorit 135L r.v. 1991 1,3B
Citroen BX r.v. 1985 1,4B
Chrysler 180GC r.v. 1976 1,8B
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Lacnejšia originál parkovacia brzda Sonata NF 2.4 r.v. 2

Příspěvek od Otakar84 »

No hezky jsi si poradil. =D> šikovnej
Jen škoda těch fotek. Zajímalo by mě jak to vypadalo před výměnou. Já jsem se v tom zatím nehrabal, protože mám najeto teprve 73tkm. Ale věřím tomu, že tyhle komponenty se zrovna nájezdem neřídí, spíš stářím. Kdyby se Ti povedlo sem ty fotky dát, bylo by to super :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“