Turbo (2.0 CRDI)

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
P3T3R
*
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2012, 20:55

Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od P3T3R »

Zdravím, nemá někdo zkušenosti se ztrátou výkonu a občasným hozením do nouzáku? Jsem přesvědčen, že je to turbo, ale nechci ho zbytečně vyndavat, pokud je třeba u sonaty běžný že se to stává třeba jen vadnou hadičkou podtlaku, nebo něčím takovým. Pokud bych byl teda nucen už to turbo vyndat, nemá někdo know how jak na to? Horem, spodem, přes co...
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od 69pavel »

a co to hodit na diagnostiku nez zkouset cozeto vlastne bude hokus pokus, nejakou zavadu to musi napsat pokud to hodi nouzak?

pises turbo tobe to zere olej- 2litry na 500km??? i kdyby turbo zralo olej 1/1000km tak porad bude pro motor v norme a do nouzaku to nehodi,jen to bude vice kourit z vejfuku.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
P3T3R
*
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2012, 20:55

Re: Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od P3T3R »

Tak samozřejmě, že jsem to dal na diagnostiku, ale nic to neukázalo a když mě to zrovna hodilo do nouzáku, tak se neměl možnost to někam jet napíchnout... S tim olejem si mě trochu zachránil, protože mě nenapadlo to zkontrolovat, už ani ta měrka na to skoro nedosáhla... Kdy se rozsvicuje vůbec kontrola hladiny oleje?? Myslel jsem spíš jestli to nebude táhlo od turba, ale když jsem viděl teď stav toho oleje, tak ho už radši vytáhnu.. Nedělal to někdo už? Abych věděl kudy to mám vzít...
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od Nexus »

na kontrolku oleje zapomeň :mrgreen: tu svítit neuvidíš a když jo, už budeš mít nejspíš zadřeno :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od ivan »

P3T3R píše:Tak samozřejmě, že jsem to dal na diagnostiku, ale nic to neukázalo a když mě to zrovna hodilo do nouzáku, tak se neměl možnost to někam jet napíchnout... S tim olejem si mě trochu zachránil, protože mě nenapadlo to zkontrolovat, už ani ta měrka na to skoro nedosáhla... Kdy se rozsvicuje vůbec kontrola hladiny oleje?? Myslel jsem spíš jestli to nebude táhlo od turba, ale když jsem viděl teď stav toho oleje, tak ho už radši vytáhnu.. Nedělal to někdo už? Abych věděl kudy to mám vzít...
Sis akorat zadělal na nějaky pruser :roll: :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
P3T3R
*
Příspěvky: 14
Registrován: 11 led 2012, 20:55

Re: Turbo (2.0 CRDI)

Příspěvek od P3T3R »

Jak to presne myslis? Jako ze chci vyndat to turbo? Nebo tim, ze jsem tam nemel ten olej? Ta hladina byla tak cm pod minimalkou... Proto mi taky prislo divny ze mi nesvitila kontrolka, co znam tak se vetsinou sviti uz kdyz je ten olej v pulce normalni hladiny..
Odpovědět

Zpět na „SONATA“