problém s centrálem

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Michal Brabec
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2014, 12:03

problém s centrálem

Příspěvek od Michal Brabec »

Zdravím jsem tu nový a pročetl jsem všechny témata a nic sem nenašel.
Potřebuju poradit mám Hyundai Sonata 2.0. 16V DOHC r.v.96 v plný výbavě čená kuže
A problém je v tom že když odemknu tak se to samo zamkne. Když držím klíč v odemikací
Poloze tak to blbne třeba minutu odemkne zamkne odemkne zamkne
A kolikrát se mi stalo že vystoupím zabouchnu dveře a ono se to zamkne
Už asi 3x jsem se dobýval do auta. Čím by to mohlo být a jak to opravit díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: problém s centrálem

Příspěvek od alarm »

ťažká rada...
ale začal by som tým, že by som dal dole čalúnenie a pozrel sa na krabičku vo vodičových dverách.
Vychádzam z toho, že :hyu: to robí na všetkých autách rovnako...
1) alebo prichádza do motorčeka impulz + z nejakej logiky a ten zamkne auto ak nie je klúčik v spinačke ...
2)mechanicky sú poškodené prepínacie kontakty v krabičke (odseparovaný kontakt), ktoré spôsobia zamknutie.

Takže ihla, skúšačka...prepichovať káble ihlou, na ktorú je prichytená uzemnená skúšačka.
A) Zamknúť a hladať, či do motorčeka príde + po otvorení , a ak sa prepne motorček, tak sa následkom toho prepnú aj ostatné dvere.
B) + do motorčeka nepríde (lepší prípad) a napriek tomu to za chvílu zamkne. Musí to byť potom mechanická závada, pretože niečo vráti motorček z otvoreného stavu do zavretého..
napr.: tiahlo z motorčeka sa niekde zaprie do dverí, takže pri otočení klúčika sa všetko otvorí, a za chvílu pružnosťou sa tiahlo chce vrátiť naspäť, a za chvílu sa to skutočne vráti a posunie motorček do stavu zamknutia, čo má za následok uzamknutie celého auta.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Michal Brabec
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2014, 12:03

Re: problém s centrálem

Příspěvek od Michal Brabec »

díky za rady zítra to zkusím rozdělat a vyskoušet. Problém je v tom že se to občas zamkne zabouchnutím dveří když je nastartovaný motor. Od té doby když vystupuju tak otevírám okno. Blbej pocit když máte nastartovaný auto a zamčený dveře ](*,) stalo se mi to 2x. Dám vědět jestly sem na něco přišel.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“