TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od FISHkaa »

no nevím, domluvil bych se s kompenzací dalšími senzory, nebo ať ti odletuje tu oranžovou kontrolku na palubce :mrgreen: . Jinak senzory se dají sehnat na bazoši už okolo 2,5tis kč za sadu...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od mihlit »

Jak se dá podle VIN poznat, jestli tam TPMS je nebo není? To jen u nich v databázi nebo i nějak přes web či jinak? Díky
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
serak
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 říj 2014, 13:26

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od serak »

Když jsem kupoval před necelými čtrnácti dny i30 ve výbavě new weekend, taky jsem předpokládal, že tam TPMS nebude, protože nikde ve výbavě uvedený nebyl. Bohužel na autě ho mám a dle prodejce, přestože je to povinné až u aut vyrobených od 1.11. tak hyundai to začal iniciativně cpát do aut dřív. Radost mi sice neudělal, ale se stavem jsem smířen. Navíc jsem nikde písemně nedostal, že TPMS ve výbavě nebude, takže by mi bylo blbé po slevě co mi dali je tlačit do něčeho dalšího.
Na letních je mám a do zimních je letos cpát nebudu. Oranžovou kontrolku nějak přežiju. Koneckonců přes zimu mi tam stejně bude hodně často svítit oranžová kontrolka náledí, tak tam holt budou svítit dvě.
Uvidíme co se bude dít během příštího roku a pokud kolem toho bude velký humbuk, tak je v létě za přijatelný peníz objednám z "číny" a nechám je nasadit i na zimní.
Na technickou se ještě nějaký ten rok nechystám a přístup pojišťoven bude muset být stejný jako vždy, tzn. při případném pokusu o zkrácení pojistného plnění musí dokázat příčinnou souvislost mezi havárií a podhuštěnými pneumatikami.
_________________
Tucson 1.6 T-GDI 4x4 Icebreaker 5/2020 -
i30 1.6 GDI kombi Weekend 10/2014 - 05/2020 prodáno
Renault megane I break 2006 - 2015 prodáno
Renault R19 II 1999 - 2006 prodáno
Dacia 1300 1995 -sešrotováno
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od mkr »

serak píše: ... Oranžovou kontrolku nějak přežiju.
A nemá náhodou ten systém (resp. kontrolka) svou pojistku? Pak stačí vyměnit za přepálenou a už nebude svítit :wink:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Romin
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2014, 18:22

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Romin »

TPMS je bezpecnostni system stejne jako treba ABS tak pokud ho obejdete riskujete, ze v pripade nehody kterou ani nezavinite vam pojistovny nic nevyplati. Pokud v aute je, musi byt funkcni. Neni to jenom o tom, ze bude svitit otravna kontrolka. Taky jsem to nevedel, tak bacha na to!!!!!!!!!!
Čibi
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2014, 19:47

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Čibi »

FISHkaa píše:no nevím, domluvil bych se s kompenzací dalšími senzory, nebo ať ti odletuje tu oranžovou kontrolku na palubce :mrgreen: . Jinak senzory se dají sehnat na bazoši už okolo 2,5tis kč za sadu...
teď ho potřebuji a na bazoši nic není :(
4x4 Subaru...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od FISHkaa »

pro nouzi sem našel toto:
http://www.bvbcz.cz/obchod.php?cat=ABJ
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Čibi
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2014, 19:47

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Čibi »

ty ale vypadají jinak, než jsem vyndal z auta, tam bylo myslím toto označení: 52933-3M000
4x4 Subaru...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od FISHkaa »

ano, protože jsou univerzální , dle textu na webu 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
bearcub
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2014, 15:44

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od bearcub »

Dobrý den,
bohužel i já mám stejný problém. V dubnu jsem koupila i30 1,6 GDI. Speciálně jsem se prodejce ptala, zda má vůz TPMS. Bylo mi řečeno, že ne. Koupila jsem si sadu zimních pneu + plechové disky. Jaké bylo mé překvapení, když po ujetí 15 km na přezutých kolech začala blikat kontrolka TPMS.
Bohužel jsem auto koupila u Pyramida Průhonice, která již není autorizovaným prodejcem ani servisem Hyundai, takže o nějaké kompenzaci si mohu nechat jen zdát... Volala jsem do autorizovaného servisu, kde mi technik řekl, že prostě v zimě bude kontrolka svítit, že to tak dělá spousta lidí. Protože sada ventilků stojí kolem 6 tisíc...tak to ať si kontrolka klidně svítí.
Jsem pěkně naprdlá, měla jsem radost, že jsem unikla povinnosti TPMS mít... a nakonec ho stejně mám.
Takže na technickou kontrolu jedině na letních....
Čibi
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2014, 19:47

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Čibi »

FISHkaa píše:ano, protože jsou univerzální , dle textu na webu 8)

Volal jsem do hyundaie, cidlo stoji 1660 Kc, auto musi prijet na diagnostiku k naparovani cidla. Automaticky se to pry nesparuji.
4x4 Subaru...
Raoul
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 kvě 2014, 15:49

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Raoul »

Tak mám taky stejný problém, i30 komby (paket style) koupené už v červnu, o nějakém TPMS se prodejce vůbec nezmínil a já podle ceníku předpokládal že je až v nejvyšší výbavě.

Dneska po projetí na zimních kolech s obyčejnými ventilky na mě začala svítit oranžová prdel, vzhledem k situaci trefně vypadající kontrolka :).
Po nastartování chvíli bliká a pak svítí trvale, dle návodu porucha TPMS - aby ne když jednotka ventilky vůbec nenajde.

Jako že kupovat nové drahé ventilky, nechat je měnit a pak ještě lítat do :hyu: na spárování se mi fakt moc nechce...
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od ajrton »

Romin píše:TPMS je bezpecnostni system stejne jako treba ABS tak pokud ho obejdete riskujete, ze v pripade nehody kterou ani nezavinite vam pojistovny nic nevyplati. Pokud v aute je, musi byt funkcni. Neni to jenom o tom, ze bude svitit otravna kontrolka. Taky jsem to nevedel, tak bacha na to!!!!!!!!!!
nechapem preco tu ludia siria take sprostosti ... samozrejme s poistenim a plnením to nema nic spolocne (pokial sa nepreukaze ze priamou pricinou nehody bol nefunkcny TPMS resp. podhustene pneu), a uz vobec nie, pokial vodic nehodu nezavinil
ci aj kazdy kto ma vymontovany DPF alebo lekarnicku po zaruke alebo pokazeny tempomat je vinny z kazdej nehody a automaticky nedostane od poistovne nic ? ](*,) :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
petr g
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2014, 17:53

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od petr g »

ma někdo skušenosti s těmito TPMS
http://www.pneumatiky-obchod.cz/tpms-el ... 3012b.html
Čibi
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2014, 19:47

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Čibi »

čidlo kuchnuto, je v tom normálně baterka. V servisu mi tvrdil, že tam nic takového není. Co si o tom myslet?
4x4 Subaru...
Zamčeno

Zpět na „i30 2012- Ostatní“