hvizdot motoru při volnoběhu - hyundai Getz

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Paul_Getz
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2012, 16:07

hvizdot motoru při volnoběhu - hyundai Getz

Příspěvek od Paul_Getz »

Zdravím vás,

vím, že se zvuk popisuje blbě ale zkusím to. Dneska večer jsem kolegovi pomáhal nastartovat auto, protože si nechal zapojenou dečku a měl vybito. Nastartovanej jsme pře kabely dali plus na plus a z mýho minusu na jeho kostru. Nechali to cca 5 min běžet, pak to zkusil a bohužel nic. Co mě teda znervoznělo je že po po těch cca 5 minutách začal vydávat můj motor takovej svištivej zvuk, jakoby od řemenu. Potom co jsem odjížděl tak byl zvuk slyšet na 1,2, při trojce a nad 2000ot už to asi přehlušil hluk motoru. Po ujetí asi 10 km pak před barákem při parkování byl zvuk zase slyšet a při vypnutí motoru se ozval jakoby zvuk proklouznutí. Mohli jsme s tím něco provýst při těch pokusech o nastartování? Nebo je to jen souhra náhod.

Předem díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: hvizdot motoru při volnoběhu - hyundai Getz

Příspěvek od durkovic »

ahoj, pripadá mi to že enormným zaťažením alternátora odoberaným prúdom tej vybitej baterie v aute tvojho kolegu sa začal v tvojom getzovi ozývať drážkový remeň alternátora ktorý začal preklzovať....ako ho máš starý ? kedy si ho menil ? ja som niečo podobné zažil v lete ked mi začal getz popískovať pri rozjazde a parkovaní a ked sa robila riadná udržba tak došlo na kontrolu drážkových remeňov ktoré poháňajú alternátor a servo čerpadlo a jednoznačne boli zrelé na výmenu boli popraskané lesklé vyšmýkané. po výmene remeňov absolutne ticho.
prípadne sa ti mohla začať ozývať voľnobežka aleternátoru alebo nejaké ložisko a pod...
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Odpovědět

Zpět na „GETZ“