Chcípne po nastartování

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Harry002
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 bře 2008, 18:35

Chcípne po nastartování

Příspěvek od Harry002 »

Zdravím všechny, rád bych se informoval, jestli se s tím už někdo nesetkal.
Poslední dobou co klesly teploty, mám problém s tím, že sporadicky za studena nastartuji a motor po 2-4 vteřinách chcípne, a musím ještě 2x točit aby chytl, nebo musím balónkem napumpovat a pak hned chytne jak víno.
Jinak když je motor zahřátý, tak chytá bez problémů, a kompletně běží jako hodinky.

Někdo nějaké typy rady či vylučovací postup dílů nebo kontroly součástí palivové soustavy ?

Předem děkuji.
Reklama
 

Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Chcípne po nastartování

Příspěvek od Radim Paták »

Minulý týden jsem měl ten samý problém, jen s tím rozdílem, že nezáleželo na teplotě. Ale příznaky naprosto stejné. Za poslední asi půlrok se mi to stalo už podruhé, takže jsem šel víceméně na jistotu. Malinká, dvoumilimetrová dírka na hadičce přepadů- té dlouhé, nahoře u posledního přepadu. Pokud máš to samé, tak při mačkání balónku bys měl slyšet velmi slabé srkání v té dírce a to tě navede, kde je. Musí být ale absolutní klid. A zároveň pokud slyšíš při mačkání balónku, že je v něm vzduch, tak je to téměř jistě ono. Systém se tou dírkou zavzdušní a pak dělá, to co popisuješ :wink: Je to úplná drobnost a oprava trvá pár minut, ani nemusíš sundávat intercooler. A pokud už tvůj terik má pár let, tak může být hadička zteřelá. Dej vědět, jak jsi dopadl :wink:
Radcan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2015, 11:41

Re: Chcípne po nastartování

Příspěvek od Radcan »

Zdravim, mel jsem podobny problem, za jizdy me zhasinal motor, i 8x za den, zavada byla prorezla trubicka na plovaku v nadrzi. Oprava stala neco pres 5 tisic i s novym plovakem. A mam pokoj. :roll:
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Chcípne po nastartování

Příspěvek od Radim Paták »

Jo jo, ty tam dostávají taky pořádně zabrat. Taky počítám, že je budu muset brzy měnit... :-(
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“