předehřev motoru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

předehřev motoru

Příspěvek od martased »

zdravím chtěl bych se vas zeptat na tento předehřev motoru http://www.elektrowarm.cz/products/d-12-8002/ co mu říkáte a kam nejlépe zapojit Děkuji za nazory :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: předehřev motoru

Příspěvek od frenkiecz »

Do zásuvky 220v?
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: předehřev motoru

Příspěvek od sagen »

Predohrev nema vyznam pri terajsich zimach. Do -14 st.C nastartujes aj bez zhavenia ( overene praxou, 3 zhavice v cudu, dym ale na druhy raz vzdy naskocil ako traktor ) aj ked na druhy raz. S dobrym zhavenim nastartujes aj pri -30 st.C, zalezi na kvalite nafty a skor je dolezity vyhrievany palivovy filter. To, co chces montovat, ti pomoze len v dosahu zasuvky, takze lyzovacka, Silvester na horach a podobne radosti budu odkazane na start z baterie , preto tie peniaze investuj do motora
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: předehřev motoru

Příspěvek od martased »

jezdim prave do prace jen 4km a auto se mi nezahreje nechci zbytecne nicit motor studenym startem zasuvku mam pred barakem a na chate na horach taky takze tu bych ten problem nevidel :) a jak poznam ze mi vyhriva pal. filtr?
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: předehřev motoru

Příspěvek od oltcitak »

ohrev motoru v zimnom obdobi a dokonca aj v lete ma vyznam vzdy(znizenie opotrebenia,znizenie exhalatov,znizenie spotreby..) ale...treba si uvedomit jednu vec,vacsinou tieto zariadenia ohrievaju chladiacu vodu,ale samotny olej nieje ohrievany,iba sprostredkovane cez blok motora,keby sa k ohrevu vody prida aj ohrev oleja(v olejovej vani prostrednictvom vlozeneho telesa,alebo zvonka(ohrevne rohoze) tak sa to razom dostane na inu uroven. Ja tiez parkujem pri zasuvke a silno zvazujem ohrev oleja,pripadne aj kvapaliny(mam uz zakupene vodne ohrievadlo-Hydronic) aj s elektrikou,pretoze je to lacnejsie,nedymi to. So studenym motorom a typcky najazd 8km denne so studenym motorom je fakt hruuuza,spotreba vyssia az o 3 litre na 100,opotrebenie znacne(jeden start studeneho motora je ako jazda 70km s ohriatym motorom) Ale opakujem,vyznam ohrevu motoru na zivotnost ma vyznam len vtedy ak sa ohreje aj olej,idealne aj v prevodovke. profi riesenia na autach ktore musia byt stale v pohotovosti aj pocas extremnych mrazov maju zakompovane aj tieto opatrenia,resp, motory bezia bez prestavky. Som raz cital upravy aut pouzivane na Sibiri,kde klesali teplotu az na -50st, a zaujimave napady...PS to sagen: tu nejde o samotny start(moznost,ci nemoznost nastartovat) ale o o dopady studeneho startu na motor a aj na prostredie.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: předehřev motoru

Příspěvek od sagen »

CM Santa pre nas trh ma vyhrievany palivovy filter, nie priamo vlozku ale tam, kkde je vstup paliva do filtra . Oltcitak, do prace mam 14 km, ked som vozil syna do skolky, tak to bolo start, 5km jazda, vypnut, syna dat do skol,y, znovu start a 9 km jazda. Octa 1,6 MPi isla do AAA pri 224.000 km , olej nezrala, obcas nervy poruchami cidiel [-o< . V praci mame auta, ktore startuju aj pri -30 st., aj ked od 2007 ani taka teplota nebola. A 20.000 Mth odkrutili bez zavad aj tie bez pomocneho ohrevu, aj tie ktore mali pridavne eterove startovanie, elektricky ohrev chladiacej kvapaliny . Takae podla mna v nasich koncinach to zivotnost mozno predlzi, ale tak dlho to auto pouzivat nebudem, 250.000 km bude stacit. Santa ma asi 115.000 km a olej tiez nedolievam, aj ked takych 0,5 litra by mozno zniesol, ale na spodnu rysku sa nedostal ani pri 20.000 km na jednu napln.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: předehřev motoru

Příspěvek od martased »

prosim vas nevite nekdo ktera hadice na radiatoru je zpatecka ta spodni nebo vrchni? diky moc
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“