vibrace auta za jizdy

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

vibrace auta za jizdy

Příspěvek od hynek.brno »

Zakladam nove tema a to je vibrace auta za jizdy. Podotykam, ze se to samozrejme netyka problemu od kol, ani spatnych pneu, ani nevyvazenych kol, dokonce jsem uz i vymenil predni za zadni a ted v patek prezul i na zimni kola.Problem je v tom, ze za jizdy, behem zrychlovani se auto mezi 60 az 80 km. v hodine roztrepe, rozvibruje a pak pri dalsim zrychlovani uz je zase klid. Nejvic je to znat na 4, nekdy i na 5-tku. Cim vic je auto nalozeny, tim je to horsi. V servisech (uz 2) nic nevi, ale pry to uz u jednoho (tenkrat sedanu) uz taky resili, ale nevysesili. Napadlo mne, treba silentloky motoru?nebo ja nevim poloosy?musi to byt neco co se otaci,si myslim,ale nevim.Nebo to nejak muze souviset primo s motorem? tlaky? valce? napada tady nekoho neco?
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace auta za jizdy

Příspěvek od idam.i »

Niečo podobné som mal v minulosti na Forde.Tam to bola polos.No nie ta krajná,ale vnútorna .Medzi prevodovkou a homokĺbom.Zošuchla sa manžeta.Dostalal sam tam sol a začalo to triasť pri akcelerácii.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: vibrace auta za jizdy

Příspěvek od hynek.brno »

Kluci jeste nekdo ma podobnou, nebo stejnou zkusenost? Ja mam za sebou vymenu prave poloosy, ale zacina to delat znovu, cim je auto zatizenejsi, tim jsou ty vibrace vetsi a intenzivnejsi. Nejvice cca. kolem 70 az 80 km/h. A co vy? nikdo nic podobneho neresil? Hynek
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

vibrace auta za jizdy

Příspěvek od bugsbunny »

5.1. Som objednany do servisu - zavada : pri brzdeni z rychlosti viac ako 80km sa volant roztrasie a klepanie je citit od napravy, po kontrole servisom bola stanovena zavada na poskodeny lavy cap, ja si ale myslim ze tam bude este nieco aj s brzdami a vymeniu capov sa to neodstrani uplne, trasenie sa prejavuje aj pri rychlom rozbiehani v rychlosti okolo 80km a viac ale nie je take vyrazne. Popritom mi budu menit klucky na prednych dverach nakolko tie tlacitka akosi predtali fungovat. Na pravej strane uplne a na lavej za zasekava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace auta za jizdy

Příspěvek od idam.i »

Niečo podobné pri brzdení mi robili tiež.Najprv stiahli kotúče ,no nakoniec vymenili náboje a bolo to OK.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

vibrace auta za jizdy

Příspěvek od bugsbunny »

Tak po vymene capov riadenia sa stav vyrazne zlepsil, ale neodstranil uplne, 20.1. idem opat do servisu na dalsiu skusobne jazdu s technikom a naslednu diagnostiku problemu


Sent from my iPhone using Tapatalk
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace auta za jizdy

Příspěvek od idam.i »

Skús zhruba v cca.100km/hod na bezpečnom mieste asi tak 5x poriadne dupnúť na brzdu (až sa rozblikali smerovky) a následne ochlaď kotúče jazdou.Potom už bude pokoj. :lol:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
JanoFilo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 srp 2014, 21:22

vibrace auta za jizdy

Příspěvek od JanoFilo »

Ja som mal raz podobný problém na sedane. Auto strašne veľmi triaslo pri rýchlosti nad 100km/h. Myslel som že to je naftou tak som to rozbehol na 160 a podriadil do 5 a poriadne vytočil až to prestalo. Od vtedy používam VFI Diesel aditívum a zatiaľ sa to nevrátilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „i40“