Zabezpečení auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Pepa59 »

PPP píše:Když odemkneš klíčem,tak bys ho měl strčit do zapalování, aby jsi deaktivoval alarm imobilizérem a můžeš normálně odjet.
Všechny imobilizéry v klíčích funguji bez baterky.
Aha, tak jsem to teď zkusil: houká to od otevření dveří klíčem až do nastartování motoru (přiblížení klíče ke spínací skříňce ani zapnutí zapalování nestačí).
Takovou diskuzi jsem nečekal. Mne zajímalo hlavně to, jak snadno se to dá otevřít - jako na staré škodovky stačil drát s háčkem nebo provázek s gumovým očkem.....
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Reklama
 

Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od PPP »

Pepa59 píše: Aha, tak jsem to teď zkusil: houká to od otevření dveří klíčem až do nastartování motoru (přiblížení klíče ke spínací skříňce ani zapnutí zapalování nestačí).
Asi ano, já to tak do detailu nezkoušel.

Btw,nedávno si soused zabouchl klíč do kufru Audi A6,přivolaný servisman FAB mu to otevřel během pár sekund,takže se od dob zahnutého drátu zas tak moc nezměnilo :)
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Martanek7 »

Za me doporucuji zabezpeceni od zederu, zamek se montuje primo na sloupek rizeni takze s autem nikdo neodjdede, to by museli zlodeji rozebrat ctvrtu auta a to proste nejde :D takze se zkuste podivat na www.zeder.cz a uvidite mame ho a jsme spokojeni :)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

Jak se zeder zamyká? Musíš natočit volant rovně a pak kde je klíč, dodej pár fotek zamykání. Díky.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Martanek7 píše:Za me doporucuji zabezpeceni od zederu, zamek se montuje primo na sloupek rizeni takze s autem nikdo neodjdede, to by museli zlodeji rozebrat ctvrtu auta a to proste nejde :D takze se zkuste podivat na http://www.zeder.cz a uvidite mame ho a jsme spokojeni :)
Vyhozene penize. Kdyz zlodej chce auto ukrast tak ho ukradne. To bylo reklam na defendlock a jine podobne. Potom najednou bylo zjisteno, ze je to jen tahani penez z lidi. Vse jde prekonat. Kazdy zamek kazde zajisteni jde obejit. Nejlepsi je dobra pojistka + nejake vlastni zabezpeceni. To je jedina volba vse ostatni je vyhozeni penez. Jen si vzpomenme na zabezpeceni skody 120. Vytajl se palec z rozdelovace popripade kabel od rozdelovace.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Ja bych dodatečné zabezpečení za vyhozené peníze tak úplně nepovažoval. Samozřejmě, že když se zloděj rozhodne auto ukrást, tak ho ukradne ať je v něm zabezpečení jakékoliv, ale část zlodějů to jistě odradit dokáže. Navíc na namontované zařízení typu defend/medvěd a asi i zeder dávají pojišťovny slušnou slevu z pojistného. Velmi dobrá (a přitom levná) forma zabezpečení auta je pískování skel, což v případě krádeže (pokud auto není kradeno cíleně na náhradní díly) nutí zloděje vyměnit všech min. 6 oken...
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

To mě teda vysvětli, proč by zloděj měnil 6 skel? To vůbec nikoho nezajímá co máš za nápisy na sklech....
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

airwaves píše:To mě teda vysvětli, proč by zloděj měnil 6 skel? To vůbec nikoho nezajímá co máš za nápisy na sklech....
Hlavne jak jdou krasne odstranit... vlastni zabezpeceni + pojistka je nej reseni.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Airwaves: Pro potenciálního kupujícího je ukradené auto s vypískovanými kódy, které jsou navíc v databázi PČR jednoznačně identifikovatelné. Chce-li tedy zloděj takové auto (min v ČR) prodat, musí ty skla vyměnit - což se mu nevyplatí. Krádeži na náhradní díly to samozřejmě nezabrání, ale vzhledem k ceně (nevím už přesně něco kolem 1500,-- Kč a řada pojišťoven na to ještě 50% přispěje) je to poměrně účinný a přitom levný způsob zabezpečení.

bony: Odstranit jdou leptané kódy, u pískovaného to prý nejde (alespoň dle údajů z Cebie).
I30 combi, 1,4Tgdi,
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Ještě video leptání vs. pískování...
https://www.youtube.com/watch?v=GLC3ERLOYng
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

To jsou všechno ty reklamní kecy. Nebrete to osobně. Mě jen zajímá, kdo ty kody kontroluje. Kdo má za povinnost hledat kradený auto podle kodů? Koupím sklo s kodem a prohlásím ten kod za svůj. Namontuju na auto. Co dál? Absolutně na nic! Šikovná reklama nic víc.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Třeba u Cebie si můžeš nechat ověřit osvědčení o pískování, které s vlastním vypískováním majitel dostane. Také by jsi při koupi měl od původního majitele auta dostat identifikační kartu a šablonu pro eventuální další pískování. Tohle ti zloděj (i když bude tvrdit, že kód je jeho) k autu zcela jistě nedodá (pokud to tedy majitel neměl v autě, ale to je pak stejné jako psát si PIN na kreditku). V bazaru od tebe auto s kódy, které nebudou sedět s databází, prostě nevykoupí. Pokud si někdo auto kupuje sám (ne v bazaru) a neověří si ani tohle, tak to mu potom asi už nepomůže nic. Ale jinak souhlasím s tím, že žádný systém není stoprocentní - určitě ani tenhle, nicméně poměr "cena/výkon" mně u tohohle produktu přijde docela dobrý. To, že se auta s vypískovanými kódy podstatně méně kradou je fakt a o to tady přece jde...
I30 combi, 1,4Tgdi,
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od matysekul »

Airwaves:
Takže,když půjdu koupit ojetinu z VIN kodem XYZ a bude mít na sklech vypískovány VIN kody z auta ABCD,tak to mám přehlédnout a v klidu koupit?? Docela dobrá rada ](*,)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

matysekul: Souhlas. Mít na skle vypískovaný VIN kód je úplně ta nejlepší varianta, ale dost velká část aut tam nemá VIN kód, ale kratší kód přidělený danou společností (cebia, aaahero...), protože na výrobu šablony dle tvého VIN kódu se musí u cebie nějaký čas čekat, ale ten zkrácený udělají na počkání. To co jsem psal výše se týká právě ověřování těchto kratších kódů.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

Nikomu sem nic neradil jen se ptám a zatím nenacházím odpověď. Všechny ty kody jsou všem ukradený. Když si tam natřeš svoje rodný číslo a nebo podpis Jardy jágra je to jedno. Můj názor, opakuji pouze šikovná reklama. Vem si že sousedovi vyleptáš na auto před barákem kody z kradenýho auta a zavoláš policii. Co se bude dít? No nic! :D To je úplná p......a!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“