Denní svícení na Santu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Harry1 »

Karel6888 píše:Čau kluci tak jsem včera přijel k synovi který si koupil /konečně/ počítač i na Hyundai a že mi zkontroluje řídící jednotku jestli auto nemá nějaké chyby.Byl jsem mile překvapen že po sedmi letech provozu je vše ok,pak najel na světla a říká chceš zapnout denní svícení myslel jsem že si dělá srandu ale opak byl pravdou normálně mi zapnul denní svícení které je v parkovačkách při zhaslých světlech a zapnutém klíčku se rosvítí jen přední parkovačky a zdálo se mi že svítily jasněji než když svítí ze svělama.Tak jsem zbytečně koupil denní svícení a vrtal díry do nárazníku.Takže kdo nechcete kupovat denní svícení stačí nastavit v řídící jednotce. :hyu: Karel
No to se mi nezdá.....vždyt v parkovačkách je jen jeden typ žárovky, jak by najednou svítila víc?
Dostal jsem od Ježíška DLR a tedjsi mi úplně vyrazil dech. Nemůžeš tonějak vyfotit? Nechce se mi vyhazovat párstovek za napichnutí na počítač a pak zjistit, že to nejde.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Reklama
 

Skuti
*
Příspěvky: 11
Registrován: 21 lis 2014, 21:03
Bydliště: Dolní Lutyně, okr. Karviná

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Skuti »

Harry1 píše:
Karel6888 píše:Čau kluci tak jsem včera přijel k synovi který si koupil /konečně/ počítač i na Hyundai a že mi zkontroluje řídící jednotku jestli auto nemá nějaké chyby.Byl jsem mile překvapen že po sedmi letech provozu je vše ok,pak najel na světla a říká chceš zapnout denní svícení myslel jsem že si dělá srandu ale opak byl pravdou normálně mi zapnul denní svícení které je v parkovačkách při zhaslých světlech a zapnutém klíčku se rosvítí jen přední parkovačky a zdálo se mi že svítily jasněji než když svítí ze svělama.Tak jsem zbytečně koupil denní svícení a vrtal díry do nárazníku.Takže kdo nechcete kupovat denní svícení stačí nastavit v řídící jednotce. :hyu: Karel
No to se mi nezdá.....vždyt v parkovačkách je jen jeden typ žárovky, jak by najednou svítila víc?
Dostal jsem od Ježíška DLR a tedjsi mi úplně vyrazil dech. Nemůžeš tonějak vyfotit? Nechce se mi vyhazovat párstovek za napichnutí na počítač a pak zjistit, že to nejde.
To by mě taky zajímalo. :shock:
Hyundai Santa Fe CM, 2007, 2.2 CRDi, 114 kW, Automat, 4WD
Předchozí: Opel Astra G, 2000, 1.6. 16V, 74 kW
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Karel6888 »

Myslíš že sem budu psát nějaké bludy? Kdybych to neviděl na svém autě rok2007 tak to nebudu psát.
Skuti
*
Příspěvky: 11
Registrován: 21 lis 2014, 21:03
Bydliště: Dolní Lutyně, okr. Karviná

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Skuti »

Karel6888 píše:Myslíš že sem budu psát nějaké bludy? Kdybych to neviděl na svém autě rok2007 tak to nebudu psát.
A nemohl by jsi dát tady nějaký návod - Jak na to? :)
Hyundai Santa Fe CM, 2007, 2.2 CRDi, 114 kW, Automat, 4WD
Předchozí: Opel Astra G, 2000, 1.6. 16V, 74 kW
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Karel6888 »

Normálně se připojíš počítačem k řidící jednotce a tam najdeš dení svícení které tam aktivuješ to je vše , počítač má dnes kdejaký autoservis ne značkový a tam by to mohlo stát tak 500 Kč možná i míň kdybys byl z okolí Mostu tak ti uděláme zadarmo.
Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Norton »

Aktivacia denného svietenia v RJ je zbytocna namaha. Takto aktivovane "stretavacky" nemaju homologizaciu/nesplnaju poziadavky na denne svietenie.
_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Harry1 »

Myslel jsem, že když je to na autě z výroby, tak by to mělo být homologované. Proč to tedy neslnuje
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Skuti
*
Příspěvky: 11
Registrován: 21 lis 2014, 21:03
Bydliště: Dolní Lutyně, okr. Karviná

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Skuti »

Karel6888 píše:Normálně se připojíš počítačem k řidící jednotce a tam najdeš dení svícení které tam aktivuješ to je vše , počítač má dnes kdejaký autoservis ne značkový a tam by to mohlo stát tak 500 Kč možná i míň kdybys byl z okolí Mostu tak ti uděláme zadarmo.
Takže nemusí být na to nějaká original diagnostika z Hyundai. A funguje to tak, že při vypnutých světlech svítí přední parkovačky a nesvítí zadní lampy, jo?
Hyundai Santa Fe CM, 2007, 2.2 CRDi, 114 kW, Automat, 4WD
Předchozí: Opel Astra G, 2000, 1.6. 16V, 74 kW
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Karel6888 »

Ano přesně tak.
Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Norton »

Harry1 píše:Myslel jsem, že když je to na autě z výroby, tak by to mělo být homologované. Proč to tedy neslnuje
Všetky svetla pre denne svietenie musia byť označene. Nebudem tu rozpisovať podrobne dá sa okolo toho to nájsť na internete kopu. Takže v skratke na každom aj kombinovanom svietidle musí byť označenie "RL". Teda napr.:
Obrázek
Obrázek
_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
Skuti
*
Příspěvky: 11
Registrován: 21 lis 2014, 21:03
Bydliště: Dolní Lutyně, okr. Karviná

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Skuti »

Dneska jsem byl v (neautorizovaném) servise, a servisák marně hledal v diagnostice možnost zapnutí denního svícení. Ta diagnostika se jmenovala nějak Woow nebo tak nějak. Říkal, že jsou různé druhy diagnostik a zrovna ta jejich to nemusí umět.
Karle jaký druh diagnostiky máš ty?
Hyundai Santa Fe CM, 2007, 2.2 CRDi, 114 kW, Automat, 4WD
Předchozí: Opel Astra G, 2000, 1.6. 16V, 74 kW
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Karel6888 »

Má to synátor teď je v NL ve středu se vrací tak ti napíšu.
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Karel6888 »

Tak ta diagnostika je značka DELPHY.
joki11
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2011, 21:52

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od joki11 »

Je to skvelá možnosť zmenou v RJ, len je to počas dňa dostatočne viditeľné? Uvažoval som s vysokosvietivou led žiarovkou do tej istej pätice.
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Denní svícení na Santu

Příspěvek od Harry1 »

Tak jsme to před týdnem zkoušeli u syna v servisu. Hledali jsme to v menu. Nakonec jsme našli v programu jen jediný odkaz na denní svícení. Aktivovali jsme je, rozsvítily se obrysovky, ale bohužel i zadní. Jak jsme z toho vyjeli, zase se zhasly. Divné je, že jsme klikli na denní svícení a přesto se rozsvítily i zadní lampy. Jinde jsme v tom programu Delphi odkaz na denní svícení nenašli. Takže asi tak :(
Škoda, že to mám k tobě Karle 250 km.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“