SVĚTLA

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
trenky
*
Příspěvky: 59
Registrován: 08 říj 2014, 21:57

Re: SVĚTLA

Příspěvek od trenky »

Zajíc: děkuji :) byla nasazená opačně :-D sem fakt jouda... ale abych pravdu řekl, tak se ta pacička na straně řidiče musí opravdu krkolomě otáčet aby seděla tak jak má... todle soudruzi nevymysleli dvakrát dobře...Teď už konečně auto svítí pěkně...:)
Hyundai i30 - 2014 , 1.6 benzín 118 HP
5) mini cooper r56 2009 diesel 1.6 135 HP -prodáno
4) alfa romeo 159 jtdm 1.9 tdi 118 HP/ 2007 -prodáno
2)chevrolet captiva 2.0tdi 2008 175 HP -prodáno
1)Smart 2007 1.0 úprava brabus 100HP - prodáno
Reklama
 

zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: SVĚTLA

Příspěvek od zajic »

trenky: Hlavně, že teď je to o.k. :D
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: SVĚTLA

Příspěvek od idam.i »

zajic píše:
rodolezel píše: A k těm denním LED a obrysovkám, je to skutečně tak, přes den jdou zapnout současně.
Dnes jsem to zkoušel a u mě při zapnutí obrysovek zůstanou svítit led světla i za tmy.
Tak to je správne.Keď si všimneš má to aj i40,ale aj Audi a pod.Akurát LED znížia svietivosť.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA

Příspěvek od t0x!n »

zajic píše:trenky: Podle mě je žárovka na straně řidiče nasazená opačně. Protože na žárovce svítí pouze vlákno (ta spirálka) je podstatné jak je žárovka orientovaná. Zkusil bych ji vytáhnout z patice a otočit. Možná se ale pletu. Tuším, že někdo tady někde na fóru nové i30 psal, že mu světla po výměně za NB svítily divně, ale pak zjistil, že byly špatně usazené...
Tak tak byl jsem to já, když jsem předminulej rok po koupi měnil žárovky za Osramky NB tak jedna prostě svítila flekatě, první jsem ji reklamoval, nic bez závady, tak jsem začal vytahovat a zacvakávat a asi až 4. večer kdy jsem to pokaždý přes den usazoval se to "chytlo".
trenky píše:Zajíc: děkuji :) byla nasazená opačně :-D sem fakt jouda... ale abych pravdu řekl, tak se ta pacička na straně řidiče musí opravdu krkolomě otáčet aby seděla tak jak má... todle soudruzi nevymysleli dvakrát dobře...Teď už konečně auto svítí pěkně...:)
Toto je mi divné pokud se nepletu a pamatuju si to ještě dobře, žárovka se tam nedá obrátit vzhůru nohama (patice tě nepustí) a krom toho jelikož je H7 jednovláknová, není např. jak H4 pro dálky a potkávačky v jedné, tak je úplně jedno jak je nasazená, bude to špíš problém jak píší výše
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: SVĚTLA

Příspěvek od zajic »

Vcera jsem vymenil zarovky v prisvecovacich svetlech. Dal jsem tam zarovky z Lidlu plus 50%, ktere Ted maji v akci asi za 150 Kc. Subjektivne se mi zda, ze jejich rozsviceni nyni registruji vice nez u zarovek z vyroby. Normalne bych je nemenil, ale za Tu cenu jsem to nakonec zkusil :D
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od JoRy »

Ahoj,
včera jsem koupil žárovky TUNGSRAM 58520SPU H7 SPORTLIGHT 12V GE 2ks do potkávaček.
Výměna byla rychlá, kolem 15-20 minut obě.
Když jedu, svítí dobře a zdá se že rovnoměrně (ještě jsem nejel za uplné tmy). Trochu mne ale znervózňuje jak svítí to levé světlo když vjedu do garáže. Přijde vám to OK?

Pro zájemce, jsou to tyto http://www.kupzarovky.cz/tungsram-58520 ... 15048.html
Přílohy
Tungsram_potkavacky_dal _resized.jpg
Tungsram_potkavacky_dal _resized.jpg (158.11 KiB) Zobrazeno 2747 x
Tungsram_potkavacky_blizko _resized.jpg
Tungsram_potkavacky_blizko _resized.jpg (87.89 KiB) Zobrazeno 2747 x
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od Richard555 »

Podle mě je blbě nasazená žárovka..... opravdu záleží aby všechny výstupky zapadly, ona ta žárovka se fakt snadno dá vložit blbě a tím drátěným pérkem ji v blbým ohnisku zafixuješ..... mě se to stalo u Mondea, několikrát ;-) prostě tam musí zapadnout jak prdel na nočník, jinak je to špatně :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od JoRy »

Bylo to jak říkáš. Myslím že blbě se vložit do i30 nedá, je tam jednoznačná pacička jak pro umístění žárovky do objímky, tak potom při umístění do světla se taky dá dát jen jedním způsobem. Ale ačkoliv byly ty umělohmotné pacičky nad tím plechovým pérkem téměř celé, při důkladné kontrole chyběl u řidiče asi 1 milimetr k docvaknutí. Teda to bych neřekl že to tolik hne se světelným paprskem.
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: SVĚTLA

Příspěvek od rodolezel »

Chlapci, prosím o radu. Chci vyměnit žárovky v zadních směrovkách. Jak vysunu světlomet? Odšrouboval jsem ty dva šroubky, ale nejde to vytáhnout ven. Je v tom jěště nějaký fígl? Nerad bych to tahal silou a případně něco nezlomil. Předem dík za radu.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: SVĚTLA

Příspěvek od drastys »

mno mi to šlo docela v pohodě, odšrouboval jsem a myslím potahnul směrem jakoby z auta ven, prostě když stojím za autem tak k sobě ....
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
jenik.ko
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 zář 2014, 10:54

Re: SVĚTLA

Příspěvek od jenik.ko »

[-o< teda někdy mi přijde,že manuál k autu je zakázaná literatura.Jinak snad každej chodil do školy a umí číst ne? :roll:
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: SVĚTLA

Příspěvek od rodolezel »

Ne, manuál není zakázaná literatura. Samozřejmě nejsem takovej trotl, abych si to nepřečetl a ptal se na to tady. Jen tam však pouze uvedeno, že se povolí ty dva šroubky a světlomet se vysune ven. A pokud mi to nejde po povolení vysunout ven tak si myslím, že je logické, se raději zeptat, zda tam není nějaká zarážka nebo něco podobného o čem manuál nehovoří a vyhnout se tak nějakému poškození. Je skutečně tak těžké to pochopit ?! Pro někoho, kdo dává podobné rozumy na fórech všech modelů asi ano.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: SVĚTLA

Příspěvek od Jura2 »

rodolezel píše:Ne, manuál není zakázaná literatura. Samozřejmě nejsem takovej trotl, abych si to nepřečetl a ptal se na to tady. Jen tam však pouze uvedeno, že se povolí ty dva šroubky a světlomet se vysune ven. A pokud mi to nejde po povolení vysunout ven tak si myslím, že je logické, se raději zeptat, zda tam není nějaká zarážka nebo něco podobného o čem manuál nehovoří a vyhnout se tak nějakému poškození. Je skutečně tak těžké to pochopit ?! Pro někoho, kdo dává podobné rozumy na fórech všech modelů asi ano.
=D> přesně tak !!!! nevím co se takovej chytrolín do toho plete když ví HO a neumí poradit. Samozřejmě jsou všude tokové zarážky z plastu a když člověk neví kam a jak zatáhnout, tak to ulomí a má vyděláno. :hyu:
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: SVĚTLA

Příspěvek od Jura2 »

jenik.ko píše:[-o< teda někdy mi přijde,že manuál k autu je zakázaná literatura.Jinak snad každej chodil do školy a umí číst ne? :roll:
:evil: když neumíš rozumně poradit tak se neser do tohoto téma :twisted:
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: SVĚTLA

Příspěvek od petzl62 »

No,no...jste se nám tady nějak rozparádili ](*,)
Jinak k tomu co napsal kolega.S manuálem a jeho nečtením je tady spousta zkušeností.Jsou tací,kteří ani neví,že něco takového v autě je.Vždyť je tady forum,tak co to budu číst.
A k otázce...co čekáš? Že povolíš dva šroubky a světlo ti vypadne na zem?Prostě tam vrazíš prsty,nebo plastový pajzřík,zabereš a je to. :wink:
Na druhou stranu,znám i příjemnější způsob výměny žárovek vzadu,ale o tom se nemá cenu bavit.Poslední dobou je to tak,že čím složitější,tím lepší #-o
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“