prosím radu novému majiteli Santa Fé

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
mina73
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2015, 17:43

prosím radu novému majiteli Santa Fé

Příspěvek od mina73 »

Zdravím všechny právě jsem se stal majitelem Santa Fe I r.v. 2003 2,4 16v 4x4 :D . Má najeto poctivých 200 tak uvidím!Ctěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti ,Bral bych i nějaké rady ,kde nakupujete náhradní díly popřípadě odkaz,a má to má rozvodový řetěz to mne bude čekat asi jako první abych měl klid.Tedy pokud by to byl klasický řetěz tak bych snad i počkal a vrhl se na něco jiného .Předem díky za každou radu na co se třeba podívat atd .,odkazy a td.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: prosím radu novému majiteli Santa Fé

Příspěvek od Richard555 »

No, nejdřív si dej do podpisu odkud jsi a co máš za auto, budeš se ptát na jiné věci a budeš to muset pořád znova a znova psát...... a odkud jsi je dobré, že ti třeba někdo z okolí může pomoci.....

Takže: myslím, že rozvody u 2,4 jsou řemenem myslím že výměna je co 90000, mám CRDI a tam je jistě řemen a výměna je po 120 tis.
určitě když dáš hledat dozvíš se víc

- každopádně určitě bych vyměnil rozvody kompletně vč. vodní pumpy motor je 16V a pokud se v rozvodech něco podělá motor se "potká " a jsi v tom tak za 20tis.
- vyměnil bych dále motorový olej (vč. filtru), olej v převodovce , v diferenciálu, ev. v rozdělovací převodovce,
- vzduchový filtr, palivový filtr, svíčky
- zkontrolovat brzdy, kotouče a destičky vpředu i vzadu, manžety na poloosách vpředu i vzadu
- zkontrolovat vůle v čepech ramen a kloubech řízení, prověřit tyčky stabilizátoru (kosti)
vše by mělo být zde na foru mockrát napsané, pokud auto nemáš po rodičích a víš tutově, že vše bylo děláno jak mělo, můžeš něco vynechat, ale pokud ne udělej to všechno, myslet si, nebo věřit, že než někdo auto prodá na něm udělá generálku je v podstatě stejné jako když si dva teplý koupěj kočárek :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mina73
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2015, 17:43

Re: prosím radu novému majiteli Santa Fé

Příspěvek od mina73 »

díky za info :)
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“