Praskanie na palubnej doske

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
br4nO
*
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2012, 10:11

Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od br4nO »

Zdravim borci , auto uz vlastnim rok a dake drobne..zozaciatku som pozoroval pri prejazde dakej nerovnosti praskanie pri budikoch.. ale je to len nesikovne riesenie budikov, je to plast a jednoducho som to dako neriesil..staci sa toho dotknut a trosku pritlacit a je to identicky zvuk ktory je pocut pri prejazde dakej nerovnosti..ale prednedavnom som zacal pozorovat zvuk ktory sa da prirovnat dakemu obtieraniu koze alebo take nieco ako ked pritlacite na plast no neviem to blizsie specifikovat ale robi to presne v tych dvoch stredovych vetrakoch ale blizsie k tomu na pravo..neviem ci ste neregistrovali niekto nieco podobne?..ci to mam ist riesit do servisu alebo.. zatial to neriesim..ale zacalo mi to robit asi pred dvoma dnami..a ja som na tieto pazvuky v aute strastne haklivy ](*,) okrem tohoto to auto zatial fici tak ako ma :) ale neratam odlupovanie "koze" na riadiacej pake a volante ktore som riesil vramci zaruky :P

Btw,vyhadzal a skontroloval som vsetko z odkladacich priestoroch ci nevydava zvuk nieco mimo..ale bohuzial nie :roll:
Reklama
 

alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od alcione »

ja som s tym chodil po servisoch a nechceli mi to opravit (autopolis, autopalace) a karireal mi to chceli urobit ale chceli to pocut, ale vtedy bolo pod 14 stupnov a vtedy mi to nerobi.

narval som medzi palubnu dosku a predne sklo gumu: vpravo, vstrede a vlavo a pomohlo. u mna to bol taky cvakavi zvuk, priserne ma znervoznoval, isiel z okolia praveho vyduchu
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
br4nO
*
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2012, 10:11

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od br4nO »

Ja som mal vcera vonku ten pravy vyduch a nenasiel som tam nist.. :( a tiez mi to nerobi uplne stale to je natom to najhorsie..ono to ani nieje praskanie ale skor pukanie a potom sa do toho prida taky zvuk ako stahovanie koze..mne to zacalo asi pred tyzdnom..neviem ci ked mi demontovali riadiacu paku na garancke ci mi tam nieco nedovrzali..lebo tie plasty vyduchov treba davat dole ked sa chce clovek dostat ku riadiacek pake.. :?

Nevedel by si mi prosim odfotit ako si spravil tu gumu?:)
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od stehnik »

Koukám, že ta palubní deska si dělá co chce. Já jsem přes zimu pěnil na nerovnostech (kostkách hlavně), kdy je slyšet vrzání z toho kšiltu nad rádiem - poklepáním a zacloumáním vyluzuje přesně ten samý zvuk. Jakmile se interiér trochu zahřeje, vrzání ustane.

Zatím neřeším. Víc mě rozčiluje cinkání zámků zadních sedadel. Ale to jistí páska, jestli s tím v servisu nic neudělají.
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
br4nO
*
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2012, 10:11

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od br4nO »

No, mne to prave nic nerobilo az na budiky.. tie pri najazde na nerovnost vzdy zapraskaju..a po garancke zacalo take jemne praskanie v stredovej alebo skor pravej casti palubovky...skusim stym ist do servisu a mam pocit ze sa to stupnuje..stale je to horsie a castejsie..dufam ze prave ked to bude chciet pocut prijimaci technik alebo technik tak to robit nebude :? :x
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od kentanjack »

Když mluvíte o těch zvucích, tak občas mi začnou vrzat plasty na řidičových dveřích v místech kolem ovládání okýnek, kde vede stříbrnej lem. Zatím do toho stačí mírně bouchnout...
br4nO
*
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2012, 10:11

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od br4nO »

to robi aj mne ta strieborna lista na dverach..snazim sa dvere otvarat uchytom za ine casti dvery :D
Uživatelský avatar
tomaskana
*
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2013, 21:05

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od tomaskana »

To ja mam jiny sice maly problem, nejak se mi nechce naplno otevirat prihradka na bryle, pokazde se to zastavi a pak lupne a otevre se, prijde mi to divne
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Praskanie na palubnej doske

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím, kromě praskání a klepání v palubní desce při přejezdu větších nerovností se začalo ozývat vrzání při zatlačení ve směru k oknu v místě přehrávače. Už jste to někdo úspěšně ( neúspěšně) řešil? :(
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“