Zhasnutí zahřátého motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
skvul88
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2015, 21:34
Bydliště: Ústí nad Labem

Zhasnutí zahřátého motoru

Příspěvek od skvul88 »

Zdravim,
mám dotaz. Vlastním Hyundai i30 1,6 CDRI 85kW a rok výroby 2009. Samozřejmě vyrobeno ještě v Korei. Můj problém spočívá v tom, že auto začalo z ničeho nic zlobit. Nejdříve se stalo, že spadlo víčko od aditiv do šachty od nádrže. Nejdříve při tankování překáželo někde na půl cesty v šachtě, ale pak se drátem povedlo ho zašťourat někam do nádrže. A tankovat se daří zase normálně. Ale tím nastaly úplně jiné problémy. Buď to má na svědomí to víčko a nebo shoda náhod. Žačal z ničeho nic zhasínat motor. Způsobem, že byl zahřátý, jelo se a najednou prostě bez jakéhokoliv zaškubání nebo jiného problému zhasne. Rozsvítěj se všechny kontrolky a nic. Musí se otočit klíčem, vypnout motor a znovu nastartovat. Pak je vše v pořádku. Nejhorší je, že problém není pravidelný. Autem se jezdí každý den. A jednou to udělá 2x za den, a pak se stane, že je tři dny klid. Do nádrže jsem se díval přes zadní sedačky, dole pod nima, kde je vstup do nádrže, ale nikde v nádrži jsem víčko nenašel. Myslel jsem, že třeba ťuká do plováku a tím motor zhasne, protože se plovák zblázní a ukazuje nedostatek paliva. Ale víčko nikde. Tak že teď nevím co to je. Palivový filtr byl měněný a vzduchový taky. Auto mělo při koupi 146000 km a teď máme 153500 km. Před tím žádné problémy nebyly a teď to začíná pěkně zlobit. Prosím o radu co s tím
Hyundai i30 CW 1,6 CDRi -85kW
2009 - Korea
Reklama
 

skvul88
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2015, 21:34
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zhasnutí zahřátého motoru

Příspěvek od skvul88 »

Další poznatek k mému problému. Dnes ráno auto asi po deseti minutách cesty opět zhaslo, bez jakéhokoliv zacukání a nebo dušení. No a nakonec celá věc dopadla tak, že asi po 10 hodinách neježdění auto nastartoval, jezdil s nim, motor byl v provozu asi 20 minut a pri jízdě do kopce auto ztratilo výkon rozsvítila se oranžová kontrolka motoru a motor zhasnul. Po nastartování auto jede, ale kontrolka svítí. A motor nemá zdravý zvuk..... aspoň jako neznalý si myslim, že zvuk je horší než před závadou. Děkuji za jakýkoliv poznatek
Hyundai i30 CW 1,6 CDRi -85kW
2009 - Korea
Uživatelský avatar
tubinek
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2015, 20:34

Re: Zhasnutí zahřátého motoru

Příspěvek od tubinek »

Ahoj, nevim jestli to je uplne stejny problem jako tvuj ale: take se mi rozsvitila kontrolka motoru, zvuk nebyl uplne ok a hlavne za studena bylo auto trochu priduseny. Take se mi nekolikrat stalo ze auto zhaslo protoze neudrzelo otacky. Ted je v servisu kde na diagnostice zjistili ze byl preskoceny rozvod o jeden zub, tak je v zaruce vymeni. Dneska bych si pro nej mel jit tak uvidim jestli to bude vse ok.
_____________________________________________________________
Hyundai i30cw 1.4i Trikolor plus, Phantom black 10/2011
Octavia GLX 1.6 55kw 97
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“