Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od atík »

Každopádně by asi nebylo od věci aby pan V.V. byl odejit a věci se vrátily do nějakých normálních kolejí. Za sebe říkám, hned jak skončí záruka ( za 2 roky) jde i20 z domu a poohlédnu se jinde. Nemám zájem každý rok shánět jiný servis. Tenhle člověk pokud vím škodil u Fordu, ale tam se proti němu sjednotili. U H. je problém, že sami dealeři nejsou jednotní. Ale nelze se divit, u nás v Plzni máme jednoho řiťolezce ( nebudu jmenovat), který situace značně využívá v masivní reklamě. Přitom to je od svého vzniku jeden z nejhorších prodejců a servisů H. Mimochodem dnes vyšel v MF článek na téma seberegistrace a a tím i zkreslování prodeje vozů H. a v článku je zmínka i o právě této problematice. Tak jen tak dál pan VV a to by bylo aby H. nepřeskočila i Dacia. A nakonec proč ne, jsou-li tam normálnější a vstřícnější.
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od David PLEVA »

Alf6 píše:a pak když se něco podela a ja pujdu do autorizovaného servisu a oni nebudou chtit uznat záruku...co mam potom delat? :shock:
zajimave, ze sam servis v Klatovech se ted nabízí, ze stále je mozne u nich delat prohlídky stanovene vyrobcem :hyu: . Docela by me ted zajímalo, jak by reagoval před rokem kdybych prisel, ze mne v aute něco nefunguje a jestli by mne to uznali, ikdyz bych nemel razitko z autorizovaného servisu :-k
Citace z blokové výjimky:

Porušením hospodářské soutěže rovněž je, pokud výrobce vozidel podmíní zákonnou či prodlouženou záruku tím, že konečný uživatel nechá provést veškeré opravárenské a údržbářské práce, mimo záruční opravy pouze v rámci své autorizované sítě. Spotřebitel má právo používat jakoukoliv opravnu a to také v průběhu zákonné záruční doby nebo prodloužené záruční doby. Spotřebitelé mají také svobodnou volbu si vybrat autodíly, které budou použity pro opravu či servis jejich vozidla
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Alf6 »

diky za odpověď :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od lada 71 »

V Roudnici nad Labem je od 1.4.2015., nový dealer :hyu: . Jmenují se :hyu: Centrum Norte, jsou na adrese Hornická 2500. Je to naproti Kauflandu, dříve tam v tom objektu byla Mazda a Fiat. Jel jsem náhodou kolem, s údivem jsem viděl na stožárech plápolat modré vlajky :hyu: , tak jsem se zašel zvědavě podívat. Jsou tam čerstvě, tak že vše je ještě va fázy rozběhu, což je bohužel v interiéru dost vidět. Servis samozřejmě dělají také, ale v jaké kvalitě a s jakou péčí, to teprve ukáže čas. Tak snad tato informace někomu z okolí Roudnice bude prospěšná.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Dalin »

Jsou to buď zoufalci nebo Vošického "investice". Osobně si nedokážu představit podnikatele, který by investoval nemalé peníze po té, co byly zmařeny investice několika jiných do téhož.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
panpetr
**
Příspěvky: 127
Registrován: 14 zář 2014, 18:57

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od panpetr »

tuším někdy na podzim má být hotovej i novej salon Hyundai ve Stodůlkách na Jeremiášce
ix35 2,0 crdi 100Kw 2014 4x4 automat ve stajlu :-) -Prodáno

Grand Santa Fe 147Kw 10/2016 4x4 automat v Executive výbavě a paketem Technology - Prodáno

Santa Fe IV 2023 1,6T-GDI HEV 230 HP 4x4 Luxury
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Hromadný odchod prodejců má další pokračování. Jednak už se ví, kdy proběhne první kolo soudního sporu, ale pan V.V. si nedal pozor na pusu a má další problém.
Tenhle článek mi včera večer fakt zvednul náladu: http://ekonomika.idnes.cz/byvali-dealer ... oakcie_suj
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Alf6 »

Pokavad měli dnes již bývalí dealeři problém s tím, že měli málo zisku z prodeje a nelíbily se jim nové smluvní podmínky, tak je přece nikdo nenutil tuto práci vykonávat a nebo něco podepisovat. Stejne, jako kohokoliv jiného, pokud mně to neuživí, nebo nesouhlasím s podminkami, tak si najdu jinou práci a nic podepisovat nebudu. Jsou snad jiná - vyšší kasta než kdokoliv jinej? Někdo zustal, někdo odesel. Alespon narovinu přiznaj, že jim jde pouze a jen o prachy.

Ikdyby znovu otevreli, tak k nim jezdit nebudu. Cenim si toho, ze někdo zustal a neodbíhá brečet do kouta.

Škodovka má taky problémy http://ekonomika.idnes.cz/desitky-autos ... oprava_suj a má je vicemene kazdej v tomto státě. Proč se ale musí rozmazávat Hyundai, netuším.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Hardcam »

Pokud pominu o co v clanku jde (to shrnu jen tim, ze dealerum drzim maximalne pesti), dalo by se skoro rict, ze tretina neni na pohled tak moc. Ale co dost pocituju je to, kdyz ti v celkem slusnym radiusu od baraku zmizi 100% dealeru (bydliste Slany - zmizel Amond Kladno, Autostop Rakovnik, Kreans Litomerice, v Melniku se to stridalo, NuboCar Zbraslav zmizel) a co je na tom to smutny? Ze to byli oblibeny servisy, meli svoje stale zakazniky a neprisli jste si tam anonymni, ale naopak jako soucast fungujiciho celku ala rodina. Zamerne jsem nezminil Butovice, protoze uz od pradavna to je tovarna na opravy aut, kde si rano vystojite prazskou fronticku a odpoledne zaplatite peknou sumicku, pridana hodnota pro me zadna. A zamerne jsem nezminil Charouze, dokonce ted v prubehu psani jsem ohledne tyhle firm mel dva neprijemny hovory o jejich pristupu (tykalo se firmy, o kterou se staram a odmitnuti reklamace spojky na i30kach), coz bych ostatne napal, i kdybych ty hovory nemel.

Pokud se vratim do svy pozice - tzn. uzivatel Hyundai i40, ktery chce mit auto v zaruce a zaroven nejake reklamace uplatnit (kuze na volantu, vecne pipajici cidla atp.), prakticky nevim, co delat. Osobne me to strasne zklamalo a jsem rad, ze jsem nekoupil dalsiho :hyu: , ale KIA, sice mi muj oblibeny servis (LOSL Rakovnik) taky zmizel ze sveta, ale porad mam v blizkosti kam jet. V nejhorsim muzu jezdit do Mostu a to ostatne plati i pro Hyundai servis, ale ani v jendom pripade nemam svoje zkusenosti, asi je na case ziskat novy - nejlepe kladny a v zapeti o servis zase prijit. Uz jsem to zazil dvakrat, potreti me to prece nezbori, Vosicky me zase posle jinam, on si to asi takhle zhruba predstavuje.

Stepane, ma i beznej smrtelnik v HCP jistotu solidniho pristupu a objektivniho reseni pripadnyho problemu?
Stalo by za to premistit tam flotilovej servis (ix35, 2x i40, 3x i30, ix20) a ziskat treba nejaky solidni podminky? Kdyztak klidne SZ, byl bych rad :) diky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Hardcam »

Alfe, v tomhle jsi fakt mimo....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Alf6 »

ok, tak hlavně, že ty jsi v obraze a všem nám to hezky vysvětlíš
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Alfe, ten problém tu proběhl několikrát. Já a myslím, že i Hard jsme ty podmínky četli a garantuji Ti, že takto není postavena smlouva dvou rovnocenných partnerů. Stavy, kdy dovozce penalizuje prodejce odebíráním bonusů i za takový věci, jako je vlajka, kterou na stožár namotal vítr - to Ti přijde normální?
Přijde Ti normální, že první 4 dealeři, které VV odpráskl byli právě Ti první 4, kteří získali ocenění od evropské centrály? Nepřijde Ti divné, že za všemi těmi novými autorizovanými prodejci a servisy stojí prakticky pořád stejní lidé?
Já se u téhle značky motám v různých rolích od roku 1998, zažil jsem toho s importéry hodně, ale tenhle chlap je obyčejnej gauner.

Harde, jde všechno, ale nejlepší by bylo, kdybych Ti domluvil osobní schůzku s jedním z jednatelů. Obsah jednání bych už pak nechal na vás dvou. Ale troufám si tvrdit, že na kluky tam je spoleh. A pro jistotu jim připomeneme, že patříš se svou flotilou ke mně :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Hardcam »

Smlouvu (teda kodex - ikdyz sam bych to tak nenazval) jsem cetl, ne zcela, ale zbezne, ono to i tak bohate stacilo. Tohle se podepsat neda, pokud v tom neco neco zakulisniho.
Celkem me prekvapilo, ze si napr. koupis originalni diagnostiku (ne, nestoji 5 a ani 10 tisic) a po ukonceni spoluprace ti ji seberou, abys nemel sluzby na urovni autorizaku popr. abys nemohl delat zasahy do vozidel (pochopitelne se bavime i o autech po zaruce).

Za nabidku diky, predpokladam, ze to dotahneme dokonce, protoze je to asi nejsnazsi moznost, ikdyz se holt bude muset dojizdet. Behem tydne to nadnesu vedeni a pak to my dva nejak propojime. Zatim diky :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od airwaves »

Prodejci, loga, šourůmy, recepce, hostesky :D :D :D :D to je celý směšný a toto jsou jen důsledky. Nenormální způsob prodeje s ohromnými náklady, podle mě všechno špatně. Souhlas s Alfem, :hyu: nutno rozmazávat, novináře nepase .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hromadný odchod prodejců Hyundai?

Příspěvek od Hardcam »

airwaves: aspon cti, co Alf pise, kdyz uz s nim souhlasis...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“