Automatické odemčení dveří

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DVDpro
*
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2013, 20:52
Bydliště: Praha

Automatické odemčení dveří

Příspěvek od DVDpro »

Ahoj, mám takový problém v rodině. Pokud vezeme příbuznou, tak vždy při zastavení tahá hroznou silou za kliku v zadních dveřích. Pokaždé je slyšet jak klika "praská". Pokaždé ji říkám, že stačí lehce, ale že musí dvakrát, protože je auto po dojezdu zamčené. Jde mě o to zda je možné upravit to otevření zadních dveří tak, aby fungovalo stejně jako u řidiče a spolujezdce. Tedy první zatáhnutí za kliku odemkne auto a může se vystupovat. Řešením by bylo předpokládám, vypnutí automatického zamčení auto po rozjezdu, ale této funkce se z osobní zkušenosti nechci zbavovat. Je na to nějaký jiný trik?

Aktivovat dětskou pojistku by v tomto případě nic nevyřešilo... možná tak to, že tu kliku v zadních dveřích urve úplně.
  • i30 III kombi 1.4T-GDI Style, Premium / Stellar Blue od 2019
  • i30 II hatchback 1.4i CVVT TRIKOLOR, komfort+, parking, Steel Gray II, 2013 - 2019
  • Seat Córdoba, 1.4, r.2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od bony »

DVDpro píše:Ahoj, mám takový problém v rodině. Pokud vezeme příbuznou, tak vždy při zastavení tahá hroznou silou za kliku v zadních dveřích. Pokaždé je slyšet jak klika "praská". Pokaždé ji říkám, že stačí lehce, ale že musí dvakrát, protože je auto po dojezdu zamčené. Jde mě o to zda je možné upravit to otevření zadních dveří tak, aby fungovalo stejně jako u řidiče a spolujezdce. Tedy první zatáhnutí za kliku odemkne auto a může se vystupovat. Řešením by bylo předpokládám, vypnutí automatického zamčení auto po rozjezdu, ale této funkce se z osobní zkušenosti nechci zbavovat. Je na to nějaký jiný trik?

Aktivovat dětskou pojistku by v tomto případě nic nevyřešilo... možná tak to, že tu kliku v zadních dveřích urve úplně.
Jediné řešení nevozit ji vzadu, nebo jí dostatečně poučit, že v případě, že nebude respektovat přepravní pravidla, bude z přepravy bez náhrady vyloučena. A teď vážně, jediné řešení je vypnout auto zam. nebo taky změnit způsob odemčení a to z odemknout po vytažení klíče ze zapalovaní na odemknout auto při zastavení.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od idam.i »

Neviem ako na i30,ale ja mám centrálne tlačitko na prístrojovke.Po jeho stlačení sa všetky dvere odistia. Myslím,že to má aj i30,lebo niečo podobné má aj manželka na Kia Ceed.Dobrzdíš,odistíš a je po probléme. :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od bony »

I30 to má na 100% ale pokud je pasažér rychlejší než řidič je zase problém.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od idam.i »

Pokial chce mať klučku funkčnú,musí byť rychlý ako blesk. :idea: :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od t0x!n »

a nebo svazat a hodit do kufru a kdyz bude protestovat tak jeste roubik :D ne na tohle plati 1. upozorneni v klidu, 2. vyssim tonem a 3. a dalsi rvat rvat nadavat, ono to casem kazdej jedinec pochopi (snad) :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od jjenda »

Správně t0x!n :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na mne se taky nemusí křičet, stačí mi to říci desetkrát :mrgreen: . Faktem ale je, že to dvojí tahání za kličku je otravné, i když můj táta když už skoro zastavuji, tak má už rozepnutý pás a otvírá dveře. Prý aby nezdržoval. To je kolikrát na prášky, když chci ještě couvnout a on už má dveře dokořán :evil: Asi to na i i30 udělali kvůli němu. Pak ale zase rve za kliku.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od stehnik »

Za 2 roky, co to auto mam jsem si toho nevšiml. Mně přišlo divné, že se mě občas lidi ptají jak se sakra to auto otvírá a já jim vždycky odpovím že stačí zatáhnout za kliku:D a najednou to jde.)

Na žádném jiném autě jsem takovou vychytávku neviděl. To zas vymyslel někdo šikovný, že:)
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
Hobbit
Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2015, 07:41

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od Hobbit »

treba fabky to mely uz pred 10ti lety, od te doby uz to je pro me tak automaticke, ze jsem to nejak u dalsich aut ani neregistroval, mozna ze jeste renault megane 2010.

Asi to nebude zase tak neobvykle.
i30kombi 1,6i MPI D-CVVT 2015 aka Benji
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od Netron »

Mnělo to už moje toledo z roku 2000 na všech dveřích. Pokud sem neodemknul tlačítkem, tak stačilo 2x zatáhnout za kličku. Prvním se dveře odemknuly, druhým otevřely. Je fakt že spousta lidí za tu kliku rvalo jak kdyby jí chtěly zlomit.
Zajímavý, že na i30 na předních dveřích stačí jen jednou a dveře jsou i za jízdy otevřený, vlastní zkušenost :shock:
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Automatické odemčení dveří

Příspěvek od bony »

Netron píše:Mnělo to už moje toledo z roku 2000 na všech dveřích. Pokud sem neodemknul tlačítkem, tak stačilo 2x zatáhnout za kličku. Prvním se dveře odemknuly, druhým otevřely. Je fakt že spousta lidí za tu kliku rvalo jak kdyby jí chtěly zlomit.
Zajímavý, že na i30 na předních dveřích stačí jen jednou a dveře jsou i za jízdy otevřený, vlastní zkušenost :shock:
Je to hlavně na zadních kvůli dětem, když máš dětskou pojistku tak to pěkně zalupe děti už ví, že dělají něco špatně...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“