Hlodavci a elektroinstalace

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Beri »

Zdravím,
dnes jsem se poprvé stal objetí útoku nějakého hlodavce :twisted:. Závada se projevila blikáním kontrolky motoru. Tímto jsem musel neplánovaně do servisu, kde zjistili překousaný kabel k čidlu teploty filtru pevných částic. Na štěstí byly kabely „šikovně“ překousány na dobrém místě, takže šli bez problému napojit. Oprava zabrala cca půl hodiny.
Vedoucí servisu mi řekl, že jsem dnes již třetí případ a že :hyu: kabely, gumy a výplně proti hluku hlodavcům chutnají. Taky jsme se bavili, že je vhodné proti nim bojovat různými postřiky, rušičky apod. Tímto bych se vás chtěl zeptat, zdali máte někdo zkušenosti z nějakými konkrétními postřiky nebo je jedno co si proti nim koupím? Na trhu je velký výběr, ale zase s tím nechci nějak laborovat a zkoušet, tak bych rád věděl vaše doporučení či konkrétní zkušenosti.
Předpokládám, že tohle bude zajímat většinu z vás a radši zvolíte prevenci, kterou jsem plánoval a stále odkládal, až se mi to vymstilo #-o.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Borek »

No,v reklamě v TV říkali,že je :hyu: "dobrý",ale že to vezmou hlodavci doslova. :-k
Mě zatím nic nesežrali,naopak u druhého auta mě nanosili nějaké veverky,či jiná havěť,hrst lískových oříšků do motor.prostoru-k podběhu,jak je uchycený tlumič.Asi se lépe chovám k místním hlodavcům,než ty,tak mě mají rádi a přinášejí dary. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od zajic »

Také jsem řešil podobný problém, když jsem se jednoho dne podíval pod kapotu a na motoru našel blátivé stopy a nakousanou pěnovou izolaci. Nejprve jsem (asi v A.T.U.) koupil odstraňovač pachových stop (myslím, že to byl tenhle http://www.marderabwehr24.de/marderabwe ... 5407927363 ), a ošetřil jsem jím postižená a přístupná místa a poté jsem aplikoval Sheron sprej proti kunám http://autokosmetika.heureka.cz/sheron- ... oti-kunam/ . Ten Sheron má bohužel tu vlastnost, že vytváří lepivý povlak, takže jsem ho nastříkal jen tam, kde to bylo nejnutnější. Zatím se zdá, že toto řešení pomohlo. Nicméně když trochu pohledáš tady na fóru, tak najdeš i další postupy lidskými vlasy a psími chlupy počínaje a zavěšenou kostkou WC bloku v motorovém prostoru konče...
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od milda h »

Pročti si třeba zde :
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... na#p403772
Jinak ten WC blok je odzkoušený a funguje :lol:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Beri »

Díky za tip. WC blok vyzkouším a taky tam zkusím poměsit psí chlupy v silonkách, jak taky někdo doporučuje, tak uvidím časem... [-o<
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Borek »

Úplně vidím třeba technika na STK jak zvedne haubnu a teď :shock: WC blok :| psí chlupy [-( lidské vlasy .... :arrow: :shock: :-& :-s :-# =; :roll: .Chlape,kudy jste jezdil a co všechno jste přejel :?: :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Beri »

Už několik let jezdím defakto stále stejné trasy. Holt na venkově je (ale i na sídlištích) větší koncentrace této havěti a tentokrát jsme na venkov přijeli pozdě večer a jestli jim byla zima a měli hlad.., těžko říct. Nikdy v životě jsem se s tímto problémem nemusel potácet, takže mě to trochu zaskočilo a to jsem dřív jezdil na horší místa kde bych očekával větší koncentraci hlodavců. V tomto případě budu muset sáhnout po prevenci. Tentokrát můžu být rád, že bylo auto provozuschopné a nic horšího se nestalo, což se příště nemusí stát.
A technik na STK ať si myslí své, on mi opravu platit nebude.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od skuči »

já jsem se s tím setkal asi po 2 dnech jezdění s novým autem...nevím jestli se to stalo u mě nebo někde při přepravě auta, ale naštěstí jim chutnala jen izolace co je pod umělohmotným krytem vstřiků...

takže hned provedli v servise bezpečností postřik sprejem proti hlodavcům a zatím dobrý ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlodavci a elektroinstalace

Příspěvek od Borek »

Tady máte nůši zbraní na ty vaše hlodavce.Zaujala mě "elektrošoková rohož" :shock: -není to už trápení zvířátek,když kuna dostane ránu přes pařáty? :D
http://www.conrad.cz/ochrana-proti-kunam.c0330015
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“