Nesúvislá/rušená jazda

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

Je to už niekoľko mesiacov čo mám pocit, že moje auto nie je úplne v poriadku. Pri pomalej jazde cítim ako by auto nešlo plynule a miestami ho jemne trhá. Nie je to moc výrazné a ostatní v aute to necítia. Začínam si myslieť, že som paranoidný, ale nezdá sa mi to. Máte niekto podobnú skúsenosť? Zároveň sa mi zdá, že miestami na dialnici pláva. Najskôr som si myslel, že je to vetrom, ale nevidím že by sa okolo mňa ohýbali konáre na stromoch a kríkoch popri krajnici. :P Dám si asi urobiť geometriu a uvidím, aké to bude potom. Čo sa týka tej nesúvislej jazdy, tak netuším. Možno by to mohla robiť aj platnička na niektorom kolese, ale nemám pocit že ma ťahalo na stranu. :?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od idam.i »

Kamarát mal niečo podobné na Volve.Nakoniec to boli nerovnomerne opotrebené (oskákané) pneumatiky.Skús prezuť na letné a uvidíš.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

idam.i píše:Kamarát mal niečo podobné na Volve.Nakoniec to boli nerovnomerne opotrebené (oskákané) pneumatiky.Skús prezuť na letné a uvidíš.
Ahoj, čakám na to a som zvedavý ako sa auto bude chovať na letných. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od idam.i »

Držím palce.
Na druhej strane,pokial mám pravdu,máš problém s tlmičami. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

idam.i píše:Držím palce.
Na druhej strane,pokial mám pravdu,máš problém s tlmičami. :-k
Keď prezujem dám urobiť geometriu a potom uvidím. Auto je stále v záruke. Toto ale nebude mať nič spoločné s tým jemným potrhávaním. :?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
ivoš
*
Příspěvky: 70
Registrován: 05 říj 2014, 13:46
Bydliště: Liberec

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od ivoš »

Robert, přiznám se, že mém obdobné poznatky a pocity. Vypozoroval jsem dvě věci s čím jsem skoro přesvědčen, že to souvisí. Jednak jak se zanáší DPF, jakmile "vyhoří, je klid a dále nafta - natankuji a hned to někdy cítím. Jestli budeš v Blavě, skoč do AT na první pumpu a zkus, teď jsem to udělal dvakrát a... totéž , když tankuji v Žitavě. Tuhle zkušenost mám i u jiných aut, v Čechách PHM katastrofa - jenom naivové si myslí , že ne. Poslední testy prokázaly naprosto nejhorší testy hlavně u nafty za celou éru testování - zdroj ČOI.
Hyundai new SantaFE III- EX Technology+SKY
Hyundai Tuscon II _ 2.0 CRDI N Line
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

ivoš píše:Robert, přiznám se, že mém obdobné poznatky a pocity. Vypozoroval jsem dvě věci s čím jsem skoro přesvědčen, že to souvisí. Jednak jak se zanáší DPF, jakmile "vyhoří, je klid a dále nafta.....
Hmmm, skúsim natankovať inde. Je pravda, že tankujem stále na AGIP a na tej istej adrese. Neviem kedy sa vypaluje DPF, ako to dokážem zistiť, prípadne tomu pomôcť? Dík za tip. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Bez diagnostiky to nezjistíš, jak jsem byl informován, taky mě to zajímalo. Pokud jezdíš dlouhé trasy konstantní rychlostí tak se při vypalování zvýší okamžitá spotřeba, kluci s ix20 zaznamenali lehkou změnu zvuku.
Já to na i40 ani ix35 nepoznám. Zato smrádek, když zaparkuješ těsně po vypálení, ten poznám spolehlivě :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od hanz.1 »

Vypalování DPF poznáš pouze podle zvýšené okamžité spotřeby, jak píše kolega. Začátek procesu se mi projevuje jako lehké cuknutí motoru, někdy jen těžko postřehnutelné. Taky když se jede z kopce bez plynu, tak ukazatel okamžité spotřeby stále indikuje spotřebu paliva.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

Osobne som ešte vypalovanie DPF na mojom aute nepostrehol. Skúsim si na to "posvietiť". Mimochodom, spozoroval niekto z vás okrem ivoša to jemné trhanie počas jazdy?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od bugsbunny »

Mam podobny pocit obcas, take lagovanie motora akoby jeden valec vypadol alebo neviem k comu to prirovnat, je to taky polnsekundovy zasklb a je pravda ze ostatni v aute to necitia. Pri poslednej servisnej prehliadke mi dali vystup z diagnostiky o tom kedy sa naposledy DPF samoprecistil aj s dlzkou trasy ktoru som vtedy absolvoval, kedze to bolo cca dva dni dozadu pamatam si ze to sedelo.
Ale ani ma v podstate nenapadlo to riesit v servise, kedze som dost znechuteny kazdomesacnou navstevou servisu a riesenim vzdy novej zavady, dnes mi akurat zacal rezonovat ventilator v interieri pri viac ako polovicnej rychlosti. V servise mna a moje auto pozna uz kazdy :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

bugsbunny píše:Mam podobny pocit obcas, take lagovanie motora akoby jeden valec vypadol alebo neviem k comu to prirovnat, .....
To je presne ono, akoby zrazu nešiel jeden valec, otáčky sa pri tom tvária stabilné/konštantné a okamžitá spotreba tiež. Dneska to bolo cítiť celkom dosť, dokonca si to všimla aj manželka, keď ju na to upozornil. Podľa nej sa celé auto akoby triaslo. Myslím si, že to nebude vypalovaním DPF. :?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od idam.i »

mr.HYUNDAI píše :
Nejsem si jistý, zda jsem to tu už nezmiňoval (někdo už má snad i třetí motor). Co se vlastně s motorem 1,7 CRDi 100 kW děje. V bloku motoru se kolem vývrtu pro šrouby k uchycení hlavy vytvoří mikropraskliny, těmi začne unikat chladící kapalina. Tím, že odchází relativně pomalu se stačí kapalina odpařovat, takže z chladícího okruhu kapalina mizí, ale v olejové náplni nepřibývá a ani neudělá "šlem" na víčku k dolévání oleje. Ale chemická činidla chladící kapaliny do olejové náplně proniknou a udělají z ní obyčejnou vodičku, která vůbec nemaže a motor se začne zadírat. Proto jakmile se chladící kapalina začne ztrácet jde auto na hever, sundá se olejová vana a prohlídnou se šály na klice. Ty mají vícebarevnou úpravu a motor jde na výměnu. S motorem se rovnou mění i chladič za větší a expanzní nádobka za větší.

Trvalo dva roky než se podařilo najít příčinu problému. Reakcí je konstrukční změna v podobě kratšího vývrtu a použití kratších šroubů k připevnění hlavy.

Skontroluj hladinu chladiacej kvapaliny.Dúfam,že toto nebude tvoj problém. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Každý "mrtvý" motor o kterém vím se choval až do výměny úplně normálně. Já na to přišel v rámci zběžné kontroly auta před cestou do Itošky.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nesúvislá/rušená jazda

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Porušil som status quo a natankoval som na inej čerpačke a zdá sa, že problém s potrhávaním je vyriešený. :) Na jednej strane som rád, že motor zasa šlape ako má, na druhej strane som sklamaný z kvality kedysi veľmi slušnej nafty. :?

Ďakujem za pomoc. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“