Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od iggyno »

mnkk píše:Za 36 000€ môže mať dnes človek nový jaguar a pri ňom vyzerá aj mazda, aj octavia aj :hyu: Santa Fe smiešne.

Osobne poznám pár ludí, ktorý dali za octaviu milión. Su sprostý? Nie sú. Je to ich vec a ich prachy. Maximálne môžeme prejaviť závisť, to je tak všetko. Mne osobne to je jedno, keby stála aj 60 000€.

Osobne poznam cloveka,ktory musel na firmu kupit druheho Jaguara,lebo permanentne bol jeden z nich v servise :) A sorry,ani pri Jaguaru nevyzera nova 6ka smiesne...
1,6 AT
40500km
Reklama
 

runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od runner »

To je ale tema, ix20 vs. OIII ??? co to jako je ? nechci psat o hruskach a jabkach.
Kdyz se chci dobre pobavit jdu na Hyundai forum... jen tady se dozvim ze ix20 je lepsi nez OIII :D
ix20 bude mnohem lepsi nez treba ten jaguar - treba ve spotrebe ze ? no a ted si vemte kolik si tech ix20 muzu koupit na misto toho jaguaru.

Bohuzel tohle je typicky ceske... a to ze je nekdo patriot a ma rad skodovky [ duvod at je jakykoliv ] je pro vas tady hloupe...zajimalo by me co mate vlastne radi ? Proto to tady v te nasi zemi vypada jak to vypada. Nemame se radi uz jen proto ze si nekdo koupi jine auto nez ja, no a nedej boze ze chtel velky kufr - to je teprv hnup. Je mi z toho fakt smutno.
Uživatelský avatar
karbet
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 úno 2014, 00:03

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od karbet »

for RUNNER"
nějak jsi asi nepochopil smysl původního dotazu - nejednalo se o srovnávání ix20 a OIII, ale o výběr auta ( vyrobeného v Česku ) za cca půl melounu. Za oktu jsou to vyhozené prachy. Takže raděj dvě ix20 - jestli jsem původní příspěvek dobře pochopil.
1,6 GDI 5d Fleet parking Ice blue 12/2013
----------------------
Současně stále až do skonání silver Felicia 1,3 MPi 50kW 3/2000
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od airwaves »

[for soused: i]Kdyz se chci dobre pobavit jdu na Hyundai forum... jen tady se dozvim ze ix20 je lepsi nez OIII :D
ix20 bude mnohem lepsi nez treba ten jaguar - treba ve spotrebe ze ? no a ted si vemte kolik si tech ix20 muzu koupit na misto toho jaguaru.
[/i]

Pokud se chceš dobře pobavit i do budoucna, předplať si svět motorů, časopis sousedů. Tam fabia porazila komplet celý automobilový svět. A staří pání neboli anketa auto roku v čr , tam tuší musela porazit i mercedes! Dobrou zábavu :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Dalin »

Kdyby jsi byl redaktorem, tak by asi celý svět porazila ix20. :D
Octavia III se mi nelíbí, podvozek je co se týká bubnování na nerovnostech tragédie, stejně tak výplně dveří a švihadla vzadu nejsou vhodné obdivu. I když je to oproti druhé generaci bezpochyby krok zpět, tak porovnávat s ix20 to opravdu nejde, to je jako kdyby jsi tu Octavii porovnával s BMW5 a tvrdil by jsi, že můžeš mít za tu cenu 2 neli 3.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od frawd »

runner píše:Bohuzel tohle je typicky ceske... a to ze je nekdo patriot a ma rad skodovky [ duvod at je jakykoliv ] je pro vas tady hloupe...zajimalo by me co mate vlastne radi ? Proto to tady v te nasi zemi vypada jak to vypada. Nemame se radi uz jen proto ze si nekdo koupi jine auto nez ja, no a nedej boze ze chtel velky kufr - to je teprv hnup. Je mi z toho fakt smutno.
Patriotizmus je o niečom inom. Nebudem predsa kupovať lokálny predražený produkt. čo z toho budem mať? Akurát si niekto lokálne poriadne namastí vačky. Krajinu to nikam neposunie.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od runner »

No ja si treba kupuju co se mi libi a za co chci utratit. A pokud se nekomu libi skodovka a vyhovuje mu i cenou, tak proc by mel byt za to urazen lidmi kteri jezdi v Hyundai ? Jaky to dava smysl ?

Ale zdejsi temata, jako treba tohle fakt nechapu. Dejme tomu ze nekdo potrebuje auto s vetsim kufrem [ kocarek, chalupa, a pod. ], nebo se mu z jineho duvodu libi octavia - mistni diskutujici by mu poradili ix20 protoze je levna... Tohle je presne ten problem tady - jidlo, spotrebni veci, a pod... proste ceska vlastnost: sice to neni co jsem chtel, nevyhovuje, nelibi se mi, ale za to je to levne.

frawd: a kdyz se mi to auto libi a potrebuju velky kufr ? taky si mam koupit ix20 protoze je levna a krajinu to nikam neposune ?
A proc ji to nikam neposune ? myslim ze Skoda nasi zem posunuje dal nez Hyundai.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Skyline »

take lze rici radeji 3x Dacii Logan v plen palbe, nez 2x IX20
nebo radeji 1x ojete BMW rady 5 ve stari 3 let nebo nove 2xIX20 v plne palbe
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od frawd »

runner: Nepochopil si. Vravím že kupovať si produkt preto, lebo je lokálny je blbosť. To nie je dôvod na kúpu. Musí mi vyhovovať. Tiež som si nekúpil Vengu, ale ix20. V obchode tiež kupujem veci podľa toho, či mi vyhovujú. Ženu si tiež nevezmeš preto, lebo je z tej istej krajiny, mesta, štvrte, bytovky, od susedov... :D
Skyline píše:radeji 1x ojete BMW rady 5 ve stari 3 let nebo nove 2xIX20 v plne palbe
Nechcel by som, to za 3 roky bude mať pol milióna km, aj keď bude akože po dôchodcovi s číslom okolo 100000 na palubke.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Skyline »

Tak já chápu, ze neni nic lepsiho v celém nekonečném vesmíru než ix20, ani jsem nečekal jinou odpověď. To je stejné starašení, jako ze diesel se nevyplati, drahy na provoz a opravy. Zajimave ze se da najet s diesleem bez problémů 300.000km bez výměny cerpadla, vstřiků, spojky, prostě bez jakákoliv výměny čehokoliv u motoru, spojky či převodoky (dokáže to :hyu: , VW, BMW a i jiní).

I to BMW 5 řady se dá sehnat nestočené 3 leté s reálnými 200.000km jen je třeba hledat.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Omyl Skyline, to vypadá, že nechceš pochopit co frawd píše. Řeč je o koupi produktu, který dotyčnému vyhovuje a za jaký CHCE peníze utratit. To neříká nic o tom, jestli je ten produkt nejlepší v celém širém vesmíru nebo není. Je to jen o volbě v dané chvíli, daného konkrétního člověka a jeho rozpočtu. Nic víc, nic míň.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Skyline »

Ano, nekoupil si lokalni produkt, neboť na něj neměl peníze a proto říká, je blbost kupovat lokální Produkt (i kdyby byl lepší, ale je za vyšší cenu). Pochopil jsem to dobře, nebo zase ne?
Nejsem si jist, zda nebyla i ta Venga cenově výš než ix20.
Prostě každý nemá vše podřízeno jen ceně. Ja na cenu taky koukám, ale ne za cenu podobného, ale horšího produktu jen proto, že je levnější a skoro stejńý a ano to skoro je to podstatné.

Ja bych ojeté BMW 5 bral všemi 10, ale nemám na něj boužel. Přesto neřeknu, že je blbost si ho koupit.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nepochopil - pouze říká, že kupovat produkt JEN PROTO, že je lokální je blbost. A má pravdu, řídit se při výběru auta "lokálností" je prostě hloupost. Argument "koupil jsem Škodovku, protože je česká" je nebetyčná kravina. Pokud mi někdo řekne, že si koupil úplně stejnou Škodovku proto, že se mu líbí, že mu vyhovuje, že dostal dobrou cenu - není důvod takové rozhodnutí zpochybňovat.
Frawd volil v dané kategorii - Venga a ix20 mají ceny velice podobné, rozdíly cen vytvářejí jinak poskládané výbavy. A protože lokálnost nemá jako rozhodovací prvek relevanci, neřídil se jím a na základě analýzy svých potřeb zvolil ix20, i když jako Slovák by při lokálnosti volil Vengu.

Smysl nákupu ojetého BMW je otázka priorit. Já bych si jej taky nekoupil, protože se mi jednak aktuální BMW nelíbí, jednak bych prostě neutáhl jeho údržbu. Ale kdyby to měl být rovnou youngtimer jako E34, tak to by bylo jiné, to bych do toho penízky sypal, to by nebylo na běžné ježdění, ale na mazlení. Kór kdyby to chtěla být 540i :D . Ale na sídliště mezi paneláky takové auto nepatří.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od frawd »

Kupovať jazdené BMW 5 pre mňa je blbosť. Celkovo žiadne jazdené auto nechcem kupovať. Nikdy. Nechcem riešiť či a o koľko je stočený tachometer, či bolo búrané, či bolo zvarené z 2, 3, 4, 5 ďalších áut, či má za sebou predpísané servisné úkony,... Chcem kúpiť a voziť sa. Preto.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Dvě ix20 a nebo jedna OIII ?

Příspěvek od Skyline »

Pro mě není blbost kupovat lokální produkt. to by potom byly vsichni Češi co so koupili ix35, i30, ix20 blbci, to se mi nezdá :-k a Slováci by v tom případě byli idioti kdyby si kupovali Kie, Peugeoty a Citröeny vyrobené na Slovensku a taky tomu tak není. Je blbost kupovat syry v Zazrivej asi ano podle všeho, raději si koupím LEERAMMER, je o 0,50€ levnější atd.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „ix20“