pojistky vs. adaptivní xenony

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od skuči »

čus, klubáci, než se v tom začnu zítra ráno za světla vrtat a nebo než jim to pojedu omlátit o hlavu do servisu :D dotaz na Vás, nevíte náhodou, jestli je stejná pojistka pro xenon a světlo pro osvětlení zatáček?

víme jak svítí dálková světla u těchto aut... žádná sláva a když přestane svítit xenon nic moc... tak jsem si říkal, že by po tak krátké době prasknula výbojka? no když jsem zastavil doma, tak opravdu nesvítí... ale všiml jsem si že zároveň nesvítí ani žárovka do zatáček, tak mě napadlo, jestli to náhodou nebude mít něco společného co se týká pojistek...
Přílohy
P_20150115_210714.jpg
P_20150115_210714.jpg (99.67 KiB) Zobrazeno 3463 x
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Reklama
 

Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od skuči »

tak jsem po ranním odhodlání otevřel brožuru s pojistkama a nebyl jsem z toho moc chytrej... když jsem na to přišel, která by to mohl být, tak jsem se rozhodl autem vyjet před barák, abych měl víc místa a ejhle... oni oba svítily :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od idam.i »

Vidíš aký si šikovný. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od skuči »

sem s tím zajel projistotu do servisu, vše zkontrolovali a bez problémů prý... tak uvidíme...
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od robertbulko »

Ja som si užil tiež anomáliu so svetlami. Keď som kúpil auto svetlá fungovsli nasledovne: Po naštartovaní cez deň mi svietila kontrolka parkovačiek (zelené v pravom rohu palubovky). V tom čase som nevedel, že je to kontrolka parkovačiek a omylom som si myslel, že je to kontrolka denného svietenia. Manuál som neštudoval. Svetlá som mal v polohe auto a všetko "fungovalo". Keď sa zotmelo spustili sa stretávačky, diaľkové som zapínam páčkou. Proste klasika. Denné osvetlenie malo stále takú istú intenzitu. Asi po 2-3 mesiacoch užívania auta, tá zelená kontrolka "denného svietenia" miestami po naštartovaní nesvietila. Bol som znepokojený, pretože som si myslel, že mi nefunguje denné svietenie. Dokonca som spozoroval, že ak sa zapnú stretávacie svetlá denné svietenie zníži intenzitu. To už som bol úplne vedľa a tušil som, že je zle. Bol som zvyknutý na tú istú intenzitu. Bol to len chvíľkový výpadok a neskôr kontrolka "denného svietenia" svietila ďalej ako som bol zvyknutý. Ešte pár krát vypadla a potom prestala svietiť úplne. Na to som sa rozhodol ísť do servisu a vyrozprával som im celý príbeh. V servise na mňa pozerali ako na debila a robili si zo mňa srandu. Nechdeli veriť že som si nevšimol, že mi denné svietenie svieti slabšie. Ako som si mohol všimnúť, či uvedomiť keď som ani len netušil, akú intenzitu má denné osvetlenie mať? Svietilo to. Dnes je mi úplne jasné, že tá kontrolka o ktorej som si myslel, že patrí k dennému svieteniu, pretože svietila keď svietili denné svelá, je kontrolka parkovačiek a že denné svietenie má vyššiu intenzitu ako parkovačky, alebo keď svietia stretávacie. Nikdy som nad tým nerozmýšlal. Neviem čo spôsobilo, že mi stále svietili parkovačky, ale v servise mi to neuverili a urobili zo mňa blázna. Hodne som sa s nimi povadil. Tak naštvaný som dlho nebol. Svetlá mi od toho času fungujú ako majú, a kontrolka parkovačiek sa už nikdy viac za bieleho dňa nerozvietila, len na pár sekúnd keď vyťahujem auto z garáže.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 24 led 2015, 17:40, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od skuči »

taky zajímavý... já si vždy hned všechny anomálie fotím, aby si právě ze mě nedělali srandu :D ale to co píšeš ty k závěru beru já jako automatické a taky denní svítí jen to obrácené V ale u parkovaček i kroužek okolo potkávaček
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
ivoš
*
Příspěvky: 70
Registrován: 05 říj 2014, 13:46
Bydliště: Liberec

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od ivoš »

tak se taky přidám s "pozorováním". stalo se vám někomu nebo se občas stane, že ta xenony jako probliknou?? stalo se mi několikrát a zcela nepravidelně, jako by během zlomku vteřiny se restartovaly. protože se mi to na jiných autech nestalo a nestává, ptám se.
Hyundai new SantaFE III- EX Technology+SKY
Hyundai Tuscon II _ 2.0 CRDI N Line
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od skuči »

já teda tento problém nepozoruji, a naštěstí zatím žádný jiný spojený s xenony ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Matu
Příspěvky: 8
Registrován: 06 úno 2014, 13:01

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od Matu »

Ivos: stava se mi to taky. Vsimam si toho kdyz jedu dele. Kratke probliknuti. Taky jsem premyslel co to je, ale na nic neprisel.
i40 kombi Style + navigace, 1,7 CRDi 100kW, white crystal, 1/2013
ivoš
*
Příspěvky: 70
Registrován: 05 říj 2014, 13:46
Bydliště: Liberec

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od ivoš »

matu, díky. jj jsem rád, no nerad, že nejsem sám. zkusme zjistit, co a proča dejme to sem
jinak na to kašlu, svítí ?? svítí :shock:
Hyundai new SantaFE III- EX Technology+SKY
Hyundai Tuscon II _ 2.0 CRDI N Line
fajo22
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2011, 12:31
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

Re: pojistky vs. adaptivní xenony

Příspěvek od fajo22 »

Pár krát sa mi to stalo. A mám pocit, že to bolo vždy po výjazde z prudkej zákruty. Teda keď zhaslo prisvietenie do zákruty. Na okamih tma....
Hyundai Tucson 1.6T-GDi Premium 7DCT 04/2017
Hyundai i40cw 1.7 CRDI Premium 12/2013
Huyndai i30 1.6 CVVT 02/2011
Odpovědět

Zpět na „i40“