Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Martinsp »

Oldo- Do Chorvatska jsem jel 2x s getzem na 10 dní s celou rodinou, takže s ix20 to musí být lahoda. Uvažujeme že si ho také koupíme jako druhé auto do rodiny. Tedy s motorem 1,6.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od vena222 »

Mám tomu rozumět tak,že motor 1,4 CVVT s 80 kw má hydroštely a s 66 kw a mladší konstrukce nemá? :-k Jaký je vlastně v nich rozdíl kromě menšího výkonu?
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JoDo »

Hele, to o té výměně kalibrovaných "hrnků" se mi zdá ujetý. Dyť by servisy musely mít plný sklady jenom tohohle. Ty korejci snad nejsou tak blbý??
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Vlado D »

zdenda.stary píše:Po přečtení naskenovaného článku, jsem velmi překvapený. Mám právě tenhle motor a kupoval jsem ho právě pro jeho jednoduchost a nezáludnou techniku. Když jsem se díval na recenze, tak tam byl popisovaný jako nenáročný a celkem spolehlivý pohon vozu. Že je to takový krám mě opravdu zaskočilo. Máte někdo s větším nájezdem na tomto motoru nějakou zkušenost?

Hádam nebudete veriť blábolom redaktorov SM..

Pozrite si vlákno týkajúce sa zadnej nápravy a môj komentár k paškvilu SM, kde riešia neexistujúci problém s odskakovaním. A robia reklamu "géniovi " Frantovi, ktorý okrem iného nepozná rozdiel medzi jednoramennou a dvojramennou pákou.

Nad zmieňovanými nečnosťami motorov 1,4 CCVT sa musí uvažujúci človek iba pousmiať. Seriózny redaktor by uviedol čísla o percentuálnom výskyte údajných problémov a tiež po koľkých najazdených km (+/-) sa majú tieto nedostatky objavovať.

V tejto podobe vo mne evokuje článok jedno slovenské príslovie, citujem: "Ak čert nemôže ublížiť, aspoň zasmradí".

Takže moja rada na záver: "Keine angst bitte, das ist nur eine Schade Propagande".
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Vlado, tvoje rada na závěr se mi tak líbí, že si ji pokud nemáš autorské námitky dám do podpisu :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od zdenda.stary »

Byl jsem do minulého měsíce odběratelem světa motorů, ale tenhle článek mi nějak unikl. Musím říct, že mají redaktoři v testech výraznou snahu na některé věci patřičně upozornit a například u škody na ně zapomenout. Když v auto tipu, který odebírám nyní vyšel test vengy na 100000 km s tímto motorem, tak byl po skončení rozebrán a shledán jako bezvadný. Dokonce po prohledání internetu jsem sice našel natažený rozvodový řetěz, ale tuhle závadu nikoliv. Chápu, že se může při používání méně kvalitního benzínu a provozování v méně vhodných otáčkách, nebo na krátké vzdálenosti zakarbonovat spalovací prostor, ale není mi jasný třeba pístní čep. Vždyť se u tohohle motoru mění olej po dvaceti tisících a většinou dříve, to by měl olej zvládnou. Budu doufat, že se závada vyskytuje při opravdu velkém nájezdu a není tak běžná jak se píše v uvedeném plátku.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od PALI-PALI »

zdenda.stary píše:Po přečtení naskenovaného článku, jsem velmi překvapený. Mám právě tenhle motor a kupoval jsem ho právě pro jeho jednoduchost a nezáludnou techniku. Když jsem se díval na recenze, tak tam byl popisovaný jako nenáročný a celkem spolehlivý pohon vozu. Že je to takový krám mě opravdu zaskočilo. Máte někdo s větším nájezdem na tomto motoru nějakou zkušenost?
1.4 CVVT sa vyraba v takmer nezmenej forme od 2006 - ceed, i30, Venga, ix20 - jazdia ich stovky tisic a az doteraz som nepocul ani o jednom, ktory by mal mat vytahanu retaz alebo ine problemy.
Naopak - jazdne vlastnosti je evergreen aj tu na fore.

Zaver: clanok je cisty bullshit.
ix20, 1,4b, 2013
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od PALI-PALI »

vena222 píše:Mám tomu rozumět tak,že motor 1,4 CVVT s 80 kw má hydroštely a s 66 kw a mladší konstrukce nemá? :-k Jaký je vlastně v nich rozdíl kromě menšího výkonu?
nevies citat.. porovnavali to s motorom 1,4 od VW.

motor 1.4 CVVT v roznych vykonovych variantoch sa lisi len naladenim. Technicky su vsetky rovnake.
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Tož jsem se trošku škodo libě zasmál. Nové fabky sjíždějí z výroby na Korejských gumách Nexen NBlue HD. Specifikace C C a 71 dB to by se spíš hodilo na zimní gumy. Nic moc tedy. Ale co, novinářský car už linku opustily tak vocogo. Že to bude sockám hučet? To si děláte srandu pane, ve SM psali jak je krásně tichá (na Dunlopech) :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Dalin »

Tady je vidět, jak jsme na tom z tvého pohledu ekonomicky dobře, když označuješ lidi co si koupí novou Fabii za socky! :mrgreen:
Ale než na nějakého ekonomického analitika, tě tipuji na blba. :D
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Ale dalinku já tě mám rád. Nezlobím se, naopak. Otevřel jsi to ty a neboj vrátím ti nadávky i s úroky. Jen se teď chci bavit o těch gumách :D na nové fabii. Na nejlepším autě na světě ve své třídě. Porazila v testech všechny soupeře! Lidi jsou na ni hrdí, těsí se na ni, čeká se na ni 6 měsíců. Chtějí jenom fabii, nejdospělejší i20 stojí zaprášené v šourůmech. Je to propadák. A ti darebáci tu princeznu obují na nexeny. Chápeš tu lumpárnu. Mě to přijde jako podraz. Jedny z nejhorších gum na trhu. Být to moje auto tak ho nepřevezmu a domluvím si i klidně za příplatek přezutí třeba na Micheliny, Dunlopy, Contíky. Nenechal bych si kazit radost z nového auta. A ty to otočíš na ekonomickou anállízu a že jsem blb. Ke gumám nic. Co to je za taktiku diskutování na foru o autech :hyu: ?:D . A představ si, že to škofoce nestačí, ona "to" obouvá i na superby. Kamarád si koupil nového, nádhreného vínovo hnědá metla luxus. Otevřel kufr, prostor jak pro socky na konzervy do chorvatska. Netuším na co ten obrovský kufr je, ale je největší. Zvednu podlážku, tam luxusní plnohodnotná rezerva a nexen. Fuj sem se lekl já blb. Naštěstí a už tě nebudu trápit, naštěstí na kolech 4x contíky 5! Ještě že tam byly, to bych to schytl viď? :D :D :D Dneska nevíš kdo je kdo a kde tě ojebou.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Skyline »

V tom podpisu máš minimálně dvě chyby s SM kritizuje Tsi motory a i jine od koncernu poměrně dost často :wink:

"Keine angst bitte, das ist nur eine Schade Propagande
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Skyline »

Vlastně nejméně tři chyby tam jsou.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Kolik chyb teď? Jsem to upravil ale víc neumím. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Hodně zábavná diskuze kde i my máme své bojovníky :D :

http://www.auto.cz/hyundai-i30-kombi-vs ... 75/diskuse
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“