hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od severtom »

doni píše:No ja skôr čudujem ako je možné, že servis v NR niekedy tú certifikáciu vôbec dostal. Možno tí mladí chlapci v dielni niečo vedia. Ale tam toho vedúceho servisu... No podla môjho úsudku by ho bolo treba vymeniť. Ja som počul, že na pozáručné opravy (čo im zveria verní zákazníci auto aj po 5 roku) nakupujú diely v auto elit a spol.... Správanie sa k zákazníkovi zo strany vedúceho servisu je nehorázne. Dokonca som počul ako nejakej žene, čo si preberala ročné auto po garančke povedal, že jej aj vyčistili filter pevných častíc!!!! To je ako možné?

Ja chodím z NR do DS. ale aj tým zobrali certifikáciu tak uvidíme, čo bude.

Inak na základe, čoho sa to udeluje?

1. ano, DPF lze čistit a také se běžně čistí, výrobci (nevím jak H, ale výrobci jiných aut určitě, včetně náklaďáků s obrovskými filtry) prostě publikují postup servisní regenerace, tj. jak dlouho a při jakých teplotách filtr vypalovat v peci, což odstraní saze, které běžná regenerace filtru na motoru namontovaném v autě nedokáže odstranit.
Je to standardní postup, je to něco úplně jiného než provrtat těleso filtru na pár místech, aby motor cítil jakýsi protitlak výfuku a nehlásil chybu. I když i tak lze problém řešit :)

2. všechny ostatní zkušenosti zákazníků s H začínají být jen a jen tragické. Omezení dealerské sítě? Je to jejich rozhodnutí, nicméně růst sítě znamenal růst prodejů, a pokud už nechtějí prodávat, tak se jim divím. Aniž bych vyráběl konspirační teorie, řekl bych, že prostě lidé šetří, místo do autorizáků jezdí jinam a autorizáky/dealerství žijící z drahého servisu levně prodávaných aut už řekli DOST. Nemusí to tak být, ale dost možná se právě servisy "sekly" a řekli H "vy chcete, abychom plnili tyto a tyto a tyto podmínky (a přitom už na trhu začíná být spousta replikových dílů, tj. nikdo už není nucen kupovat originály a jezdit k nám)? tak to tedy od nás máte fuck off: nutit lidem při každém servisu vaše předražené díly NEBUDEME, ničí to NAŠI reputaci".
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od JoRy »

Mirus30 píše:
PeDr píše:Vynikající a bezproblémový servis, jak u HYUNDAIe, tak u ostatních automobilek jistě neexistuje.
Jako Mirus30 nepojede do Bohušovic, já nepojedu do Ústí. To je má volba a nikomu jí nevnucuji.
Pro mne existuje, Dolni Pocernice - Praha :D/
Mám to stejné. Auto jsem vyjednával mezi zbíječkama když to tam stavěli,
ale možná za to může zrovna tvůj pozitivní post o tomhle servisu že jsem tam koupil auto.
A naprostá spokojenost! Naprostá a se vším.
Jsem zvědav na servis (i když dneska jsem mluvil s vedoucím servisu a asi to bude ok)
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od Hardcam »

severtom píše: 2. všechny ostatní zkušenosti zákazníků s H začínají být jen a jen tragické. Omezení dealerské sítě? Je to jejich rozhodnutí, nicméně růst sítě znamenal růst prodejů, a pokud už nechtějí prodávat, tak se jim divím. Aniž bych vyráběl konspirační teorie, řekl bych, že prostě lidé šetří, místo do autorizáků jezdí jinam a autorizáky/dealerství žijící z drahého servisu levně prodávaných aut už řekli DOST. Nemusí to tak být, ale dost možná se právě servisy "sekly" a řekli H "vy chcete, abychom plnili tyto a tyto a tyto podmínky (a přitom už na trhu začíná být spousta replikových dílů, tj. nikdo už není nucen kupovat originály a jezdit k nám)? tak to tedy od nás máte fuck off: nutit lidem při každém servisu vaše předražené díly NEBUDEME, ničí to NAŠI reputaci".
Dle mych informaci byla realita jeste mnohem prostsi, ve stylu "nehodici se skrtnete". A tak jich par vyskrtali.Tohle na zakaznika pusobi hodne, hodne spatne, je to hloupy mocensky rozhodnuti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od airwaves »

A co třeba opakované neplnění standardů Hyundai ze strany servisu? A pak klidný rozvod. Proč hned spekulujete o mocenském škrtání??????
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od benny »

Jak to tady různě pročítám ty vaše názory na auta která se dělají v Nošovicích tak zjišťuji , že má automobilka poměrně velký problém s kvalitou vyráběných vozů , a to se jedná v některých případech o vážné závady které mohou i ohrozit bezpečnost provozu. A co se týká značkových servisů tak je to někde přímo katastrofa , odmítání reklamací nebo neuznání záručních oprav , ať už se jedná o ČR nebo SR. Potom už nezbývá nic jiného než soudní spor a tlačit je ke zdi , jedině tak se dá změnit přístup k zákazníkovi ze starny :hyu: Tak snad jedině doporučení pro ty kteří plánují nákup vozidla :hyu: vyráběných Česku , pokud máte peníze na nákup nového vozu , jděte ke Škodům , přeci jenom úplně jiný přístup k zákazníkovi a kvalita vozů úplně někde jinde. Píši dle vlastní zkušenosti , ale samozřejmě můžete mít někdo jiný názor a respektuji ho. Ale já osobně bych si nekoupil novou ix 35 ale šel bych určitě do Yetiho , cenově vyjdou auta zhruba stejně ale kvalita úplně jinde. Já mám ácu a jsem nadmíru spokojen ......... Se škodovkami jsem ale najezdil desetitisíce km a tak vím o čem mluvím.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od airwaves »

Tak si pročti škoda forum :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od JoRy »

Asi tak. Mam par znamych ve škodovce a Škodu bych si rozhodně nekoupil. Škoda jde dolů, na všem se teď šetří naprosto drasticky - plasty a interier celkově octavia škoda mluvit. Rapid je celkově snad vtip za tu cenu, měl by byt o 200tis levnější.. Škodovka jde s kvalitou dolů ale zachovává nesmyslné ceny protože se pořád najde dost patriotů (blbů) kteří si myslí, že Škoda je české auto a přitom ani neví, že tam mají španělskou převodovku atd... (české se montují jen do obsahu 1.2). Je předražená až hrůza a za tu cenu naprosto nejde srovnávat i30, když už se dá pomalu srovnávat i40...
Naopak hyundai jde s kvalitou i úrovní nahoru (bohužel i trochu cenou, ale to s tím souvisí).
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od benny »

Psal jsem že je to můj názor a samozřejmě názory ostatní respektuji taky , je to věcí osobního názoru každého , já mám :hyu: accent - viz můj popisek - a jsem max spokojen :D . Jinak se škodovkama jsem najezdil 10 - titisíce km a minimum závad , mimo jiné mám souseda co má yettiho a je to úplně suprový auto , ale znova říkám , věc každého názoru.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od Mirus30 »

benny píše:Jak to tady různě pročítám ty vaše názory na auta která se dělají v Nošovicích tak zjišťuji , že má automobilka poměrně velký problém s kvalitou vyráběných vozů , a to se jedná v některých případech o vážné závady které mohou i ohrozit bezpečnost provozu. A co se týká značkových servisů tak je to někde přímo katastrofa , odmítání reklamací nebo neuznání záručních oprav , ať už se jedná o ČR nebo SR. Potom už nezbývá nic jiného než soudní spor a tlačit je ke zdi , jedině tak se dá změnit přístup k zákazníkovi ze starny :hyu: Tak snad jedině doporučení pro ty kteří plánují nákup vozidla :hyu: vyráběných Česku , pokud máte peníze na nákup nového vozu , jděte ke Škodům , přeci jenom úplně jiný přístup k zákazníkovi a kvalita vozů úplně někde jinde. Píši dle vlastní zkušenosti , ale samozřejmě můžete mít někdo jiný názor a respektuji ho. Ale já osobně bych si nekoupil novou ix 35 ale šel bych určitě do Yetiho , cenově vyjdou auta zhruba stejně ale kvalita úplně jinde. Já mám ácu a jsem nadmíru spokojen ......... Se škodovkami jsem ale najezdil desetitisíce km a tak vím o čem mluvím.
Když to tady pročítáš, tak si lze myslet kolik H má problémů s autama, bohužel to najdeš u jakékoliv jiné značky, jak tady píšou ostatní, stačí přečíst fora... Na druhou stranu si spočítej, kolik případů tady najdeš a porovnej s počtem prodaných aut, ona to zas taková tragedie nebude [-X

Tou Škodou si tomu nasadil korunu, je to opět servis od servisu ale paušálně říct že všechny jsou super fakt není pravda, můj tatík jezdí Fabií a nevěřil bys jakej problém je vyměnit zámek u dvěří, pokaždý mu to prostříkali, rozhejbali a že prej dobrý, samozřejmě se to pořád vrací.
Pokud se budeme bavit o té zažité "kvalitě" Škody tak třeba v O3 není ani taková jako v O2, dovolit si dát do auta se 110kW tuhou nápravu, zadní výplně dveří komplet s tvrdýho plastu a bez kousku látky a nasadit na to cenu 600tis!!, je prostě v mých očích drzost a zneužívání lidí, který si to koupěj kvůli tomu že je to Škoda.
Věřím ti že si byl se Škodovkama spokojenej, jenže to o čem mluvíš skončilo s dvojkovou Octavkou a jedničkovou Fabií, to byly ještě poctivě udělaný auta, který byly kvalitní a vydržely víc než konkurence.
A co se týče cen, tak ať chceme nebo ne, bude třeba O3 proti i30 minimálně o 100tis dražší v podobných výbavách a to na těch autech fakt není vidět #-o


Já na svojí i30 mám volant přešitej pravou kůží, vyměněnou hlavici řadící páky kvůli špatné kvalitě původních materiálů v rámci záruky bez dohadování, kolik tyhle dvě věci mohly stát? Určitě o dost víc než zámek u Fabie a přesto nebyl problém to bezplatně vyměnit.

Toť můj názor na věc :)
Naposledy upravil(a) Mirus30 dne 05 črc 2013, 10:00, celkem upraveno 1 x.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od Hardcam »

airwaves: zakaznika vubec nemusi pozadavky mezi temi subjekty zajimat, to neni jeho starost. Spousta zakazniku vcetne me prisla o servis, do kteryho se radi vraceli nebo kde meli pocit, ze to funguje - napr. NuboCar mel velmi dobry reference mezi lidma. Hyundai ted proskrtal svoji sit a naznacil zakaznikovi "ne, ne, ne, tam uz zakazniku nejezdi, tam nam nesli na ruku, ted budes jezdit sem a az nas tam taky naserou, posleme te zase nekam jinam". Vyraz mocensky jednani dal budu pouzivat, neb jsem nejen cetl nekolik clanku s "nejvyssim", ale ja ho bohuzel i slysel mluvit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od tomiboy »

Aktualna informacia pre Nitru: v januari bude v NR otvoreny servis HYUNDAI: AUTOCENTRUM Nitra s.r.o., Chrenovská 22, 949 01 Nitra. Konecne! :D/
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od idam.i »

Sú to tí čo robia Toyotu.Kolega tam chodí a je velmi spokojný.Snáď budú taký aj s :hyu:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: hyundai zaruka - nezaruka a zrusenie zarucnych oprav

Příspěvek od aldai30 »

Já mám bohaté zkušenosti se škodou a opět jsem se nechal lehce napálit. Jde o to, že na i30 z důvodu možných problémů řeším jemné klepání a takové niance, že u škody je to vlastnost. Mám ještě fabii 1.4 16V 55kw odolný motor, ale odešlo tam už snad vše. Jediná převodovka, kasla a motor jsou původní. Na tu dobu však OK auto. pak jsem jezdil v oktávii MPI, kde to bylo o šílené spotřebě. Teď mám nového roomstera, kde ve 45tis chrastí převodovka, něco na ventilech, vrže tlumič, hučí něco na poloose a ze zadní části motoru vytéká olej na sání. A to jsem šel z důvodu doporučení mechanika škodovky opět do 1,4 16V. Jediné co se mi na škodě líbí je tempomat, který funguje opravdu lépe než v H.
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“