Koupě i30 Západní Čechy

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Pompo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2015, 13:13

Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Pompo »

Zdravím,

mám v plánu koupit i30. Teď jsou docela akce a je i dost skladových aut atd. Celkově se zdá, že není úplně nejhorší čas...
Už jsem vysondoval nějaké nabídky na pár aut a mám představu, kolik bych za to chtěl dát. Mám případně i auto na protiúčet.

A teď k otázce. Jsem Plzeňák. Kde koupit, případně pak i servisovat aby:

- to pokud možno nebylo až tak daleko
- nestály tam prohlídky moc
- šlo s nima mluvil kdyby došlo k nějaké reklamaci
?

Máte někdo nějaké dobré nebo špatné zkušenosti?

Případně můžete připojovat názory na motorizace benzínových aut. Jen dodám, že v rámci nabídek to aktuálně vypadá tak, že 1,6i je jen o 10t dražší než 1,4i.

Půjde o hatchback na popojíždnění po Plzni a okolí. Několikrát týdně, spíš trasy do 30km. Téměř žádná dálnice.

Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Alf6 »

Zdravím do Plzne. Hlavne nekyvni hned na první nabidku, kde te slevi uzasnych 10 000 - 15 000.
Dej si stim praci a bud trpelivý :) Porovnávej nabídky a obchazej snima prodejce. Uvidis jak nekteri pujdou s cenou dolu.
Chce to jen vedet co presne chces - jakou motorizaci + vybavu( pokud máš auto jen pro sebe a na couracky kolem komina, tak 1,4 staci)
Ikdybys dostal dobrou nabidku třeba dál od Plzne, tak si pro auto jed a servisovat ho pak muzes v Plzni :)

Tak to vidim alespoň já :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Pompo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2015, 13:13

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Pompo »

Alf6 píše:Zdravím do Plzne. Hlavne nekyvni hned na první nabidku, kde te slevi uzasnych 10 000 - 15 000.
Dej si stim praci a bud trpelivý :) Porovnávej nabídky a obchazej snima prodejce. Uvidis jak nekteri pujdou s cenou dolu.
Chce to jen vedet co presne chces - jakou motorizaci + vybavu( pokud máš auto jen pro sebe a na couracky kolem komina, tak 1,4 staci)
Ikdybys dostal dobrou nabidku třeba dál od Plzne, tak si pro auto jed a servisovat ho pak muzes v Plzni :)

Tak to vidim alespoň já :)
S těma nabídkama jsem víceméně ve stavu, kdy je čas tlačit konkrétní 1-2 prodejce aby slevili. Sleva samozřejmě není na 10-15t ale už se pohybuje oproti ceníku kolem 70t ale to je hodně zdaleka. :?

Servis je mi jasné, že můžu dělat ledackde ale přece jenom může dojít k nějaké reklamačce a tu by bylo praktičtější dělat přímo u prodejce. :?:

Jestli 1.4 nebo 1.6... Klidně 1.4, ale zase si říkám, proč si nedopřát 1.6 když by byl rozdíl malý... 8)
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Dalin »

Zkus Šrámka viděl jsem tam předváděčku model 2014 1,6CVVT najeto 500km za 309 tis., stlačil bych ho na 290.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Pompo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2015, 13:13

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Pompo »

Dalin píše:Zkus Šrámka viděl jsem tam předváděčku model 2014 1,6CVVT najeto 500km za 309 tis., stlačil bych ho na 290.
U Šrámka jsem byl na předváděcí jízdě a styl jejich chování mě natolik znechutil že bych tam nekoupil ani rohlík. Po předváděčce jsem se ptal právě po té předváděčce o které asi píšeš a odpověď byla, že už je prodané.

Když jsem se ptal, jestli je možná sleva ceny z ceníku řekli že absolutně ne. :-# =D>

Celkové jejich chování bylo úplně otřesné. Tam nikdy. [-X
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Alf6 »

Garancni prohlídku + veskere reklamace ti udelaji v kazdem autorizovanem servisu. Nemusis jezdit tam, kdes auto koupil. Pokud za stejne peníze mas 1,6 tak ji ber :) a 70 je uz dobra sleva. Alespon co sem tady na foru cetl. Ale zkousej to porad, třeba ještě sleví :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od ulthar »

Jenom uvedu na pravou miru. Pokud mas nejaky servis ve svojem okoli, se kterym jsi spokojeny, nemusis do autorizovaneho servisu jezdit vubec a muzes servisovat tam. Do autorizaku musis az pokud mas reklamacku. Ale jakekoliv opravy a garancni prohlidky muze delat jakykoliv servis, pokud dodrzi Hyu predepsane postupy a schvalene nahradni dily a radne ti vyplni knizku.

Jinak co se tyce motoru, radeji ber 1.6 nez 1.4. Spotreba je stejna, ale motor jede podstatne jinak.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Dalin »

Pompo píše:
Dalin píše:Zkus Šrámka viděl jsem tam předváděčku model 2014 1,6CVVT najeto 500km za 309 tis., stlačil bych ho na 290.
U Šrámka jsem byl na předváděcí jízdě a styl jejich chování mě natolik znechutil že bych tam nekoupil ani rohlík. Po předváděčce jsem se ptal právě po té předváděčce o které asi píšeš a odpověď byla, že už je prodané.

Když jsem se ptal, jestli je možná sleva ceny z ceníku řekli že absolutně ne. :-# =D>

Celkové jejich chování bylo úplně otřesné. Tam nikdy. [-X
Tak to se tam nic nezměnilo! Takový přístup nechápu. Naštěstí má člověk možnost volby. Mne čeká do konce roku příjemná povinnost koupit další auto do firmy ale vzhledem k tomu, že u nás není servis, tak to :hyu: nebude. Uvidím jak se vyvrbí nový Megane a nová Astra nebo zůstanu u Seatu.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Andy182 »

Dalin:

nová astra (keďže bude nová) bude asi drahá ale tiež by som si ju chcel skúsiť :) .. aj jej matrix LED svetlá, ktoré mám mimochodom práve pri sebe :) + 1.6CDTi so 110kw... to by bola kombinácia pre mňa .. ale museli by výrazne zlepšiť sedadlá, lebo na dosluhujúcej verzii sú nepomerne horšie oproti i30...


k téme, 70 tisíc je už doooosť dobrá zlava ... to by som bral a možno nečakal zbytočne, kým si to rozmyslia...
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od JoKo »

mne 70 000czk nehovori nic. pri vybave premium by som to povazoval za standard, pri entry by som nevahal. preto si myslim, ze je lepsie povedat zlavu v percentach...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Pompo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2015, 13:13

Re: Koupě i30 Západní Čechy

Příspěvek od Pompo »

Ona soucasna cenikova cena take nic moc nerika.
Aktualni stav vypada tak, ze nejlepsi nabidku mam na 1.6i trikolor komfort v bíle na železe za 305 000. Sleva se jeste o 5000 zlepsila.
Sleva podle "ceníku" je 21%.

Jeste uvazuju ze to pozmenim na alu kola, necham pridat tazne a zmenim to na cervenou... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“