i30 vs Rapid

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od idam.i »

Ja po sebe nečítam,lebo má nemá kto vyvenčiť a ty prečo ? Gratulujem vyhral si v internetovej diskusii.
A teraz skús niečo k téme. :shock: i30 vs.Rapid
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

69pavel
Ahoj Pavle, sám víš že nelze paušalizovat, přece neodsoudím celou produkci kvůli pár případům. Ke mně jezdí cesťáci kteří mají většinou Škodovky nebo VW a za 5let najedou přes 400tis.km. Ty firmy občas zkusí koupit i jiné značky a nakonec se zase vrátí ke koncernu. Proč asi? Kdyby více stáli než jezdili, tak by se na nějakou Škodu vyprdli, to mi věř. Dokonce jeden cesťák jezdí s i40 a nemůže si to vynachválit protože mu pětiletou obměnu auta kryje záruka, což mu žádná jiná automobilka při jeho nájezdu neposkytne.
Jinak ať ti to jezdí, Áca je fajn, vzpomínám si jak jsem s ním do kopce na dálnici proháněl Passaty! :mrgreen:
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

neco na odlehceni... Me na mem Rapidu vadi povrzavani interieru, nemoznost jednim klikem vytahnout okno ridice, a nic moc predni sedacky. Jinak spokojenost. Co se spolehlivosti tyce: zatim zadna zavada, zatim ani jediny start napodruhe, vsechno vcetne zarovek puvodni. Prvni servis byl po cca 18 tis.km za 3300,- spotreba mesto kolem 6 litru, delsi trasy [ okresky a dalnice do 130km/h ] cca 5,5 - 6 litru, svizna jizda kolem 6,5 - 7,5
Takze u meho kusu provoz vcetne servisu za hubicku, spolehlivost 100%. Na jezdeni "kolem komina" mi staci bohate.
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

Alf6 píše:Vorlajz: Chtěl si napsat predrazene cene, ale toho nedela ještě kvůli tomu konkurentem. Kdyby se za stejny prachy jako i30 dala sehnat Citigo, tak to pak budou taky konkurenti? Protože stoji stejne? :-k :D
Pro někoho budou, protože hodně lidí se rozhoduje co koupit podle toho kolik má peněz.
i20 je s 1,4, dokonce dražší než i30 se stejným motorem a koupí si ji třeba ten kdo chce malé auto se silnějším motorem.
Nebo když jsi nakousl to Cígo, tak znám pána co chtěl něco pro manželku do města s automatem a za to autíčko vysázel bezmála 300 papírů. Nebo sjeď do Čínova a v té zahrádkářské kolonii bydlí chlápek co jezdí z VW eUP za 650tis.!
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

Když se vrátím k tématu, tak já by jsem 100x raději jel např. do Chorvatska s i30 než Rapidem. Je větší, pohodlnější, má super sedačky se kterých nevylezu z křivicí. :D
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

jj, to je Pravda. I30 je pohodlnejsi. Ja jelikoz do chorvatska nejezdim, a vubec nemam rad dlouhe cesty autem, tak mi to zase tak nevadi.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od vorlajz »

Runnere... za 6 litrů ve městě, to je jako když řeknu, že sním na posezení 50 hot dogů...všichni udělají oslavné vauuuuu, ale nikdo mi to nevěří... :mrgreen:

když jste tu nakousli ty sedačky... tak s tím musím souhlasit... nevím jak nová O III, tou jsem ještě nejel, ale stará O II, F II, F III či Rapid se sedačkami na i30 nechytají... howg =D>
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

mam dlouhodoby prumer 5,7 - 5,8
80% mesto, zbytek okresky, dalnice.
mesto jezdim samozrejme tak abych hlavne na krizovatkach byl nalepeny na auto pred sebou a nebrzdil nikoho.
Jestli mi to neveris je mi celkem jedno. Mozna o to vic me ta spotreba tesi a znova me to utvrdilo v tom ze s I30 bych asi spokojeny nebyl.

edit: jeste jsem pro jistotu koukl na skoda forum, a tohle je bezna spotreba... jsou tam i lidi s nizsi nebo vyssi, ale ja jezdim tak prumerne to co ostatni s Rapidem.
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

V nove fabii jsem sedel a sedacky mi teda prisly ok, mnohem lepsi nez v Rapidu. A spis bych je srovnaval s temi v I20, ale to nemuzu hodnotit, v te jsme nesedel.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od vorlajz »

runnere... nechci se hádat a je mi jedno, za kolik litrů jezdíš... :mrgreen: a není město jako město... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od idam.i »

runner píše:mam dlouhodoby prumer 5,7 - 5,8
80% mesto, zbytek okresky, dalnice.
mesto jezdim samozrejme tak abych hlavne na krizovatkach byl nalepeny na auto pred sebou a nebrzdil nikoho.
Jestli mi to neveris je mi celkem jedno. Mozna o to vic me ta spotreba tesi a znova me to utvrdilo v tom ze s I30 bych asi spokojeny nebyl.

edit: jeste jsem pro jistotu koukl na skoda forum, a tohle je bezna spotreba... jsou tam i lidi s nizsi nebo vyssi, ale ja jezdim tak prumerne to co ostatni s Rapidem.
Tak to máš slušné. =D>
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... &gearing=1
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

vorlajz píše:Runnere... za 6 litrů ve městě, to je jako když řeknu, že sním na posezení 50 hot dogů...všichni udělají oslavné vauuuuu, ale nikdo mi to nevěří... :mrgreen:

když jste tu nakousli ty sedačky... tak s tím musím souhlasit... nevím jak nová O III, tou jsem ještě nejel, ale stará O II, F II, F III či Rapid se sedačkami na i30 nechytají... howg =D>
Nechytá se ani OIII, alespoň tedy se základními sedadly, příplatkové jsem nejel.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od abdulzabak »

je fakt, ze ani byvala sluzebni oktavka co mela nejlepsi mozna sedadla (L&K polokuze, elektricka bederni operka atd.) mela proste sedala mene pohodlna.

Jinak co se tyce koncernu a sluzebaku, vnimam za sebe (ve firme stale maji obchodaci Oktavky, nez je sebrali nam bylo jich nekolik stovek)
- koncern hromadnym objednavkam dava uplne jine ceny nez koncakum - na oktavky sleva 30% neni zadny problem
- oktavky se dobre prodavaji, leasingovka (ktera to koupila o 30% levneji) to na konci 2-3 let leasingu proda za prachy co se vyplati (diky sleve)
- i kdyz se ta auta serou jako jina (mnoho kolegu se seznamilo s panem z asistencni sluzby, kde je oktavky (i superby) zanechaly uprostred cesty), rozdil neni proti jinym znackam (Fordy mela firma kdysi, plus minus to samy) moc velky, mame samej disel, par temer omylem porizenych TSI (na zkousku, ted se dojizdi, brat se nebudou). Krome par fakt mizernejch serii motoru (vyslovenej smejd byla tehdy serie 2.0 TDI, tech kleklo dost) to nejak funguje
- a kdyz to funguje a Skoda podstreli cenu, neni proc menit (znate to, co funguje se neopravuje). Kdyby nekdo nabidl fakt nejakou cenovou bombu, bylo by to neco jinyho, ale s fleet slevama Skodovky se nesouperi dobre :-)

Pro koncaka je to neco jineho, tam by si Skodu koupil jen masochista...
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od vorlajz »

no... dneska jsem najel asi 100 km a potkal jsem celkem dost Rapidů a nových Fabií... a na jednom parkovišti pak 3 i30 satin :) hh..
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“