Zamykání volantu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Mari
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2015, 20:57

Zamykání volantu

Příspěvek od Mari »

Ahoj, vlastím Getze 1.3, 63 KW, 2005, a nejde mi po vyndání klíče ze zapalování zamknout volant pootočením. Auto vlastním krátký čas a nevím zda je to závada.. Pokud někdo vlastní stejný model, napište mi prosím, jestli vám lze zamknout volant pootočením.
Díky za odpověď.
Mari
Reklama
 

Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Zamykání volantu

Příspěvek od durkovic »

U vozov Getz (a možno aj u iných :hyu: ) je nutné pre uzamknutie volantu natočiť volant z "vychodzej" polohy smerom do ľava tak aby pomyselný vrchol venca volantu (12 hodín) smeroval pomyselne k panelu ovládania stahovania okien. Potom po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania zámok volantu zacvakne. Takto to je aspon u nášho Getzu, tiež som s tým po kúpe auta laboroval a bol som v tom že zamykanie volantu nemá ale MÁ! ale v takejto netradičnej polohe volantu.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Mari
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2015, 20:57

Re: Zamykání volantu

Příspěvek od Mari »

durkovic píše:U vozov Getz (a možno aj u iných :hyu: ) je nutné pre uzamknutie volantu natočiť volant z "vychodzej" polohy smerom do ľava tak aby pomyselný vrchol venca volantu (12 hodín) smeroval pomyselne k panelu ovládania stahovania okien. Potom po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania zámok volantu zacvakne. Takto to je aspon u nášho Getzu, tiež som s tým po kúpe auta laboroval a bol som v tom že zamykanie volantu nemá ale MÁ! ale v takejto netradičnej polohe volantu.
Moc díky za odpověď. Už jsem myslel,že mi nikdo neporadí. Zítra hned vyzkouším dle Vašeho návodu.
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Zamykání volantu

Příspěvek od durkovic »

V pohode, ved pre to sme na fóre aby sme si poradili :) takže u môjho getzu je to zamknuté v takejto polohe.
Přílohy
IMG_20150818_195325 (Small).jpg
IMG_20150818_195325 (Small).jpg (102.48 KiB) Zobrazeno 2628 x
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Mari
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2015, 20:57

Re: Zamykání volantu

Příspěvek od Mari »

Ahoj, tak jsem dnes zkoušel dát volant do polohy, dle Vašeho návodu a zamknutí volantu bylo úspěšné.
Moc díky za návod i foto. Až budu mít více zkušeností s Getzem taktéž rád někomu pomohu.
Hezký den
Odpovědět

Zpět na „GETZ“