TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od vodopadek »

Zlicka píše:Já mám nahozený senzory od Valor. Když mně to v servisu montovali do nových disků na léto, tak žádnej problém nenastal. Zatím bez problému, resp. auto nic nehlásí :)
muzes dat odkaz jaky maj presne oznaceni? taky o nich premyslim.. nejsou to valor 6102B? ted jsem je nasel za 900/ks co je dobra cena..
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
koso44
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 zář 2015, 15:11

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od koso44 »

Hod mi do správy tvoj mail pošlem foto. Nie sú to nalepovacie sú to klasiky co sú miesto ventilok
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Zlicka »

vodopadek píše:
Zlicka píše:Já mám nahozený senzory od Valor. Když mně to v servisu montovali do nových disků na léto, tak žádnej problém nenastal. Zatím bez problému, resp. auto nic nehlásí :)
muzes dat odkaz jaky maj presne oznaceni? taky o nich premyslim.. nejsou to valor 6102B? ted jsem je nasel za 900/ks co je dobra cena..
Jo jo to jsou ony. Konkrétně jsem je bral odtud:

http://www.pneumatiky-obchod.cz/tpms-el ... 02b-1.html
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Uživatelský avatar
koso44
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 zář 2015, 15:11

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od koso44 »

Tie co ponúkam sú číslo dielu 529333N100
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od BruceWillis »

Zdravim,

nema nekdo novejsi info o tech TPMS snimacich? Mam novou i30, mam tam letni kola, vcetne TPMS, uz shanim pomalu zimni disky, a asi si tam dam i ty senzory, kdyz ut to ten pokrok prinesl i knam :-)

jen jak mi bylo receno v auorizovanem servisu, i30 (2015) si bohuzel umi zapamatovat jen jednu sadu senzoru, takze kdyz bych kopil nove senzory a dal je do zimnich kol (menit jen plaste nechci), tak bych pri kazde vymene kol (zimni/letni) musel do servisu kde by mi naparovali aktualni sadu. Tomu bych se rad vyhnul budto:
A) koupou nejake diagnostiky ktera to umi (zatim nevim o tom ze by to nejaka levnejsi mimo HiCom umela :-( )
B) koupou programovatelnych senzoru, ktere pokud tomu rozumi spravne, se muzou nastvit tak, aby meli stejne ID jako moje originalni senzory (tzv naklonovat), co mi prijde asi nejrozumnejsi. Nevyhoda je ze si nebudu moct menit kola kvuli stejnemu opotrebeni (predni-zadni), ale proste kdyz dodrzim polohu kde jsou, (priklad LP zimni dam na LP letni) tak takto by to melo fungovat spravne.

Zatim to je ale jen hypoteza.... nema prosim nekdo osobni zkusenost?

jinak na ebay-i vidim ze se da sada senzoru sehnat za cca 2.500, coz je mene nez bych koupil tady v CR.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od soban »

Některé modely se musely spárovat, ale dnes je to snad přežitek.

Prostě vyměníš kola a po ujetí nějaké vzdálenosti se čidla spárují.
RaMmy
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2015, 21:18

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od RaMmy »

Zdravim hyundaisty (i ostatni).

Tak nejak uz jsem z fora a popisu pochopil a dalsich odkazu pochopil, ze zmineny cidla Valor jsou funkcni a ze se sami s mou hyundai i30 sparuji. Akorat si nejsem jisty, jestli me v oficialnim servisu neposlou nekam, kdyz jim tam donesu neoriginalni disky, gumy a ventilky a reknu, at mi to poskladaji.
Hlavne by me ale zajimalo, jestli bezdratove ventilky (napr. valor) pasuji do jakychkoliv disku(elektrony/plechace) nebo musim disk podle neceho vybirat.

Diky predem za odpoved.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS - tlak pneu v chladnom obdobi

Příspěvek od Hardcam »

K jednomu autu jsou dve diskuse o TPMS, pokud je to mozne, pokracujte v teto diskusi: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=157&t=29574

Tato bude uzamcena, posleze sloucena.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Zamčeno

Zpět na „i30 2012- Ostatní“