2. Garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Pralina
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2015, 10:04

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Pralina »

Však ja uz si z toho dělám prdel :-D....ja si teda na colta jako na auto nemůžu stěžovat - jen na ty servisy, v kterých byl - proto říkám, ze jsem mega maxi u Automimy spokojena !!! Je rozdíl brát 450 euro za garancku, u ktere nebyly měněny ani po 40 tis. Svíčky a a ni po 70 tis. V jiném servisu (v cz) nebyly vyměněny - az u kluků v Automime , kteří se nestačili divit .....
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od idam.i »

Preboha ľudia skludnite sa .Bude ešte horúcejšie,netreba to hrotiť.Tiež ma fotka nastriekaného kotúča prekvapila. :shock: Bolo mi to vysvetlené a nemám dôvod neveriť.Škoda,že spomínaný servis je pre mňa tak ďaleko a navyše v zahraničí.(účtovnička by mi nepoďakovala). #-o V každom prípade pokial niekto robí svoju robotu dobré a z láskou je to poznať.Určite by som niekomu nevyčítal ,že potrebuje zarobiť.Tiež chodím do práce pre peniaze.Radšej vráťme debatu do roviny faktou a prípadne dobrých rád od skúsených mechanikou.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od milda h »

Souhlas s idam.i.
Na první pohled zvláštní, vše ostatní napsal výše jmenovaný.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Spis je zvlastni, ze se clovek s Coltem tak usilovne zajimavy o Hyundaiclub...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Pralina
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2015, 10:04

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Pralina »

:-D... Třeba se chystá nástupce colta hyundai??;-)...jsem ženská a nez do něčeho vlezu , chci vědet názory jiných- ale je to ok....po tom všem neocekavam ani nic jiného ;-)
Pralina
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2015, 10:04

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Pralina »

...připomíná mi to podobnou diskuzi, na ktere jsem byla cca v roce 2007, kdyz jsem se rozmyslela presedlat z Yamaha na hondu .... Stejne otázky a stejne reakce ... Předsudky a domněnky ... Místo aby tady očekával člověk radu, pomoct, chválu nebo varováni ... Jen se vedou nesmyslne diskuze....
fevlad
*
Příspěvky: 83
Registrován: 09 lis 2013, 06:47
Bydliště: Prešov

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od fevlad »

Axel.Foley píše:kitrab: V servisu chtějí za pylový filtr, což je de facto kus papíru, +-800 kaček + cena za práci. Kdyby za něj chtěli polovinu, neřeknu ne. Jelikož ho měním 2x ročně a vím, kolik je s tím práce, cenu servisu nejsem ochoten akceptovat. Jsou věci, které servisu zaplatím. Tohle ale fakt ne.
ahoj kde kupim za dobru cenu pelovy filter , dik....
Hyundai I30 , 1,4 MPI Family - 73 kW, Creamy White 2013
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od abdulzabak »

fevlad píše:
Axel.Foley píše:kitrab: V servisu chtějí za pylový filtr, což je de facto kus papíru, +-800 kaček + cena za práci. Kdyby za něj chtěli polovinu, neřeknu ne. Jelikož ho měním 2x ročně a vím, kolik je s tím práce, cenu servisu nejsem ochoten akceptovat. Jsou věci, které servisu zaplatím. Tohle ale fakt ne.
ahoj kde kupim za dobru cenu pelovy filter , dik....
http://www.autodily-cardo.cz/nove/kabin ... eo-715740/
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od milda h »

A já objednával zde : http://www.granex.cz/ a vše OK. Mohu doporučit :D/ :D/ :D/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
fevlad
*
Příspěvky: 83
Registrován: 09 lis 2013, 06:47
Bydliště: Prešov

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od fevlad »

milda h píše:A já objednával zde : http://www.granex.cz/ a vše OK. Mohu doporučit :D/ :D/ :D/
ktory typ konkretne?dik
Hyundai I30 , 1,4 MPI Family - 73 kW, Creamy White 2013
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od milda h »

Já mám IX 20 a objednával jsem MANN
a vzduchový jsem bral BOSCH.
Vzal jsem dvě sady (oba 2×) a cena včetně dopravy byla stejná jak jedna výměna v :hyu: servisu. :D/ :D/ :D/ A práce na 5 minut.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
fevlad
*
Příspěvky: 83
Registrován: 09 lis 2013, 06:47
Bydliště: Prešov

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od fevlad »

za mesiac idem na 2.garancku do MI,pisal som im ohladom cenovej ponuky s tym,ze olej aj filtre si donesiem svoje ,tu je odpoved:

Cena druhej technickej prehliadky je cca 160€. Obsahuje výmenu motorového oleja, olejového filtra, peľového filtra a kompletnú prehliadku vozidla a jeho pripojenie k diagnostike.

Náhradné diely dodávame len originálne, t. j. vaše diely Vám do vozidla nemamotujeme. Motorový olej si môžete priniesť svoj, ale musí zodpovedať špecifikácii zadanej výrobcom. Pri dodaní vlastného oleja účtujeme recyklačný poplatok v cene 1€ za 1 l.

Chcem sa opytat,mozemsi filtre vymenit doma,a tak ist na garancku,aby som nrporusil zaruku?dik
Hyundai I30 , 1,4 MPI Family - 73 kW, Creamy White 2013
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od airwaves »

Samozřejmě že můžeš. Kup kvalitní filtry třeba MH a uschovej si fakturu. To stejné s olejem, kup si větší balení přesně předepsané specifikace a uschovej fakturu. Dělám to tak už pátý rok záruky. :D Cena prohlídky je pak cca 1000,- Kč což by mohlo být u Vás v EU cca do 40 €.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

Tohle mi napsat servis, tak jim poděkuju a napíši, že přišli právě o jednoho zákazníka co k nim bude jezdit každý rok na garančky a jdu jinam.

Zítra jdu na 2. garanční, pylovej jsem si měnil sám v pondělí (mám orig.) krom toho v garanční knížce máš napsáno doslova, že nemusíš mít orig. díly ale díly shodné kvality s orig., na tvém místě bych to vyfotil a poslal jim to tam a pak případně jejich vyjádření na Vaši slovenskou centrálu aby viděli co mají za super servis pod křídly.

Jinak já to řeším tak, že kdyby servis náhodou měl něco proti, tak jim řeknu aby si ten filtr vytáhli a podívali se na něj, za 3 dny v provozu bude jak novej a logo výrobce má též...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

Takze moje postrehy z 2. garancni Vista car Hodonin: pristup uplne v pohode, mozna az na jedinej blbej dotaz, ze nechapou proc delam garancku u nich (ja z Brna) oni v Hodonine cca 70km vzdalenost, bohuzel mam auto koupeny z Trutnova, takze mozna proto a 1. gar. byla v Brne u Pokornyho

Kazdopadne k veci, pristup jak rikam pohoda, po domluve jsem mohl jit na dilnu, byl jsem pri vypusteni oleje, vymene olej. filtru, naliti novyho oleje, probral jsem s mechanikem vzduchovej filtr motoru, ze neni treba menit, tak mi ho jen profouknul kompresorem, byl nadherne bilej, to jsem cumel po 2 letech, zbytek jsem rikal, ze jiz nemusim byt pritomny, dopredu po domluve mi byla zapujcena nova i20ka, dal jsem si pekne obed ve meste s pritelkyni, nejaky ty nakupy a nasledne mi prisla SMS, ze je auto pripraveno. Puvodne byla zapujcka te i20 ocenena na 150Kc, to mi nasledne bylo receno zdarma, "smlouva" byla roztrhana a muj najezd cca 10km domluven, ze nemam ani tankovat "projete" PHH. Suma sumarum fakt mam z toho dobry pocit, nize mate cenu 2. garancky:

Obrázek

Olej jsem mel svuj, pylovy filtr se nemenil protoze ho tam mam pred tydnem vymenen svepomoci a po domluve se nedelala geometrie, protoze auto nikam netahne a namer se jim moc nechce delat, protoze kdyz to maji pry "nahozeny" tak delaji rovnou geosku = 1200Kc, navic nebyla delana desinfekce klimy, neni to povinny ukon jen doporuceny a jelikoz na muj dotaz jak ji delaji, tak nemaji masinu na ozon ale delaji sprayem (ten si muzu koupit taky) a klimu jsem za celou dobu pustil tak 5x, tak si necham udelat desinfekci jinde primo ozonem.

Podtrzeno secteno, udelano co jsem ocekaval za 18 stovek v klidu...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“