osvětlení navigace

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kolajda
Příspěvky: 7
Registrován: 24 zář 2015, 09:35

osvětlení navigace

Příspěvek od kolajda »

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli se nepodařilo někomu vyřešit osvětlení navigace v novém modelu. Všechny 3 stupně nastavení jsou v noci celkem silné. Nejde to někde v sys. souboru přenastavit? Četl jsem, že se na to ptalo více lidí, ale odpovědi žádné.

Děkuji za odpověď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od bony »

Max na displej nalep nějakou folii. Ale asi jiné řešení zde nebude. Max. domácí kutil by ti poradil nějaký potenciometr ;-)
Jinak by to duplicitní téma nebylo na škodu smazat.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od Hardcam »

Tema zalozejy v sekci ix35 jsem smazal, staci jedno :!:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od Beri »

Než ztlumení podsvícení bych uvítal (ne že by to nebylo dobrý), ale uvítal bych (už jsem to někde popisoval), aby tlačítko měsíčku mělo dvě funkce:
1) standartní jako doposud
2) aktivuje se automatické zhasnutí displeje. Protože když mám displej vypnutý a chci si změnit např. teplotu, tak se displej rozsvítí, ale už autoamticky nezhasne a musím znova mačkat měsíček. Myslím si, že zručný programátor by dokázal tuto funkci opd winCE doprogramovat, tak aby se tak dělo automaticky, popř. mít nějaké nastavení, aby si každý mohl nastavit časové vypnutí podle svého.
Dovedu si představit, že při dlouhém stisku měsíčka dojde k automatické aktivaci vypnutí displeje a po druhém dlouhém stisku opět k deaktivaci. Takže když bude tato funkce aktivní a budu si chcít upravit teplotu, tak se displej rozsvítí a po 2s automaticky sám zhasne a nemusím nic dalšího dělat.
Ale tohodle se bohužel asi nikdy nedočkáme :cry:
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od skuči »

i v režimu NOC je to fakt hodně ostrý a zvlášť teď kdy bude brzo tma nic moc :/ já to řeším jedině zmáčknutím měsíčku.

Už v zimě mě to štvalo a tak jsem udělal takovej experiment a to že jsem u větnamců koupil klasický folie na skla s 30% propustností a nalepil jsem na kus displeje, musím říct, že efekt byl naprosto úžasný, ve dne malinko horší svit ale šlo vše přečíst, problém nastal když jsem to chtěl ovládat, z nějakých nepochopitelných důvodů nefungoval dotyk. Bavil jsem se s kamarádem, co lepí folie na skla a že prý ty od větnamců jsou o hodně tluščí, takže mi tam nalepí na zkoušku on svoje, ale ještě jsem se k tomu nedokopal :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od Beri »

O folii jsem taky uvažoval, ale ještě nezkoušel. Spíš mě překvapilo to, že to něšlo ovládat. Přeci jenom se jedná o odporový dotykový displej, takže by to mělo jít téměř přes cokoliv ovládat.
Hold měsíček je v noci nejvíce používané tlačítko ](*,)
Dokonce jsem přemýšlel, že bych se podíval na samotné podsvícení, ale bojím se složitosti konstrukce a následné funkčnosti po opětovném sestavení. Přeci jenom jsem rád, že to aspoň trochu funguje a nerad se hrabu ve věcech co fungují...
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
kolajda
Příspěvky: 7
Registrován: 24 zář 2015, 09:35

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od kolajda »

No tak asi možná taky zkusím tu folii. Trochu mě irituje myšlena že budu pořád jezdit s vypnutým displejem. To můžu to radio rovnou vyhodit a pořídit tam to z verze trikolor :). Posílal jsem i dotaz na hyudai, aby se jako nad tím někdo zamyslel ...... odpověď ...... žádná :))
Na forech čtu jak kluci dělají nové programy do systému v radiu a nikdo není schopen programově vyřešit 3. stupně osvětlení :(.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od Beri »

Taky jsem psal do :hyu: už před rokem, resp. od té doby co jsem si auto koupil a tohle byla první věc co mi na tom vadila a do dnes bez žádné reakce. Kdybych měl zkušenosti s programováním pod winCE, tak to i zkusím, ale takhle se do ničeho hrabat nebudu. Bohatě by stačilo, že když i navigace pozná že se setmělo a přepne se do "tmavého režimu", tak aby se i automaticky ještě víc snížilo podsvícení displeje, nic složitého.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
kolajda
Příspěvky: 7
Registrován: 24 zář 2015, 09:35

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od kolajda »

Tak to mě v mém IX35 dělá. Mám v nastavení podsvětlení - NIZKÉ a režim mapy AUTO - DEN - NOC. Mám nastaveno na auto a večer se přepne do nočního ( hnědého ) režimu. Ale i tak je to takové moc jasné - svítí to až na strop :roll:
Osobně si myslím, že to musí jít nějak v systémovém souboru poladit - musí to přece být někde zadáno kolik to podsvětlení je. Ale nikdo to nějak neřeší. Škoda
kolajda
Příspěvky: 7
Registrován: 24 zář 2015, 09:35

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od kolajda »

nevíte náhodou někdo jak se dostanu do těch winCE co tam jsou, zkusil bych se na ten systémový soubor podívat. ALe nevím jak se dostat do těch windows ???
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: osvětlení navigace

Příspěvek od robertbulko »

kolajda píše:nevíte náhodou někdo jak se dostanu do těch winCE co tam jsou, zkusil bych se na ten systémový soubor podívat. ALe nevím jak se dostat do těch windows ???
Stiahni si toto: https://www.dropbox.com/s/7ltirz07xg1u9vl/WolfNCU.zip a cez TotalCommander sa tam môžeš pozrieť. Adresár "System" je na prvom disku.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“