Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem si objednal Denso Iridium Power. Necham je vymenit v unoru az pojedu do Strakonic na garancni prohlídku za ty co mam v Ele ted( ani nevim které tam vůbec mam - kdyz mne je menili posledne v Klatovech, tak na fakture nemam napsany nazev :( )
Přílohy
_vyr_205_vyr_1denso.jpg
_vyr_205_vyr_1denso.jpg (104.28 KiB) Zobrazeno 694 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Vice info je zde:
http://www.globaldenso.com/en/products/ ... /07_4.html

Jak uz jsem asi psal, tak do Elantry patří typ IXUH22I . Kdo si chcete vyhledat presny typ do vašeho :hyu: , tak můžete zde http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... =4w-41.txt
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od kmy68 »

Zdravím vespolek :-). Nedá mi to Alfe, ale musím se zeptat. Někde pár stránek dříve jsi psal, že máš najeto něco kolem 20 tisíc? Nebo i méně, nechce se mi to teď hledat, a to už podruhé měníš svíčky? Ty by měly vydržet tak minimálně 60 tisíc km. Není ta výměna zbytečná?
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Martinsp »

Až bude nutná výměna, tak o ní budu také uvažovat. Může fungovat dobře, ale s mým nájezdem to nějaký čas potrvá.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Já je měnil po 4 letech a skoro 40 tisících km a bylo to tak akorát. Měnit je nějak dřív mi přijde taky zbytečný :-k

Jinak já už 14 dní v Ele nejel, mam jí pořád v servisu :( Šla dolů náprava a řízení. Zítra tam musim zavolat, ať zjistim, jak jsou na tom. Už se zase těšim, až se projedu :D/
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

zdar pánové :D

Ted jsem hodne casu - asi tak 2 tydny ztravil badanim na nasich a zahraničních webech ohledne svíček. Prolistoval jsem manual a vnem se nepise ohledne svíček vůbec nic - teda akorát to, ze se ma zvolit ten zpravny typ ..tak babo rad :-k :D

Abych to vzal tak nejak zezačátku a hlavne se do toho nezamotal. Mam nejeto něco malo prez 23 000 km. Z toho uz mam v Ele 4 olej. Protože mne v minulem aut. servisu lili ten jejich 5w-30 urceny hlavne do i30, ačkoliv v manualu k Elantre je uvedeno : 0w-40,5w-40,10w-40. Takze proste pro sichr.
Stejne jako je rozdil v olejích, tak je rozdil i ve svíčkách. Ano...Ela by asi dobře jezdila i na 5w-30, ale ja se rozhodl dat presne ten olej na který ma specifikaci API SL/ACEA A3. Korejske a Japonske vozy si nejvíce rozumi se svickama Denso a NGK. Co se tyce iridiových svíček, tak na to, že asi zmensujou spotřebu a tim prodlouzi najezd tak nejak kaslu. ALE:
Výrobce motoru stanovil výměnnou lhůtu svíček s přihlédnutím k "obvyklé výdrži" svíček, které tam montuje v prvovýrobě, resp. které předepisuje, resp. které se na trhu v daném období běžně vyskytují. Jenže hlavním kritériem výměny svíček už dávno není km proběh, ale především stav elektrod. Hlavní výhodou iridiových svíček je ovšem především vyšší zapalovací výkon, jenž umožňuje spálit více paliva. Praktickým důsledkem pak je výrazné "roztažení rozsahu" hodnot min. a max. průměrné spotřeby, což se zase projeví tak, že:
- kdo jezdí furt stejně, ušetří na spotřebě;
- kdo jezdí tzv. na spotřebu, ušetří citelně;
- a kdo se honí po výkonu, ten ho také dostane, ale za cenu zvýšené spotřeby paliva.

P.S.: Čím je motor maloobjemovější, méně výkonný a osazený obyčejnějšími svíčkami (ještě lépe víceelektrodovými :P ), tím je efekt přechodu na iridiové svíčky (ale ty skutečné od Denso a/nebo od NGK!) výraznější.

Když to shrnu: Ten zásadní rozdíl mezi iridiovou a obyčejnou svíčkou není ani tak v životnosti (jen kvůli ní se iridiovky nedělají, na to bohatě stačí platinové svíčky), jako v zapalovacím výkonu a z něho plynoucího chování motoru a iridiovky si vystačí s mnohem nižším napětím :!: Ne kvůli iridiu, ale kvůli malému hrotu. :idea: Fyziku totiž nelze oj.bat. :lol:


Takže podle mého soudu to smysl má. Stejně jako podle mého soudu mělo smysl přejít na olej specifikace, který je uveden v manuálu a stejně tak podle mého soudu měl vyznam dodatečný antikorzni nastrik podvozku + dutin. Stejne jako vymena vzduchoveho filtru ve 20 000km + vlastní vymena pyloveho filtru po 6 měsících. Stejne jako ma podle mě vyznam pridavani Vifu do obycejne N95. Takže asi tak.
Snad sem se do toho moc nezamotal :)

Ještě cekam na vyjadreni od Hyundai ohledne jejich nazoru na iridiovy svicky,protoze v manuálu se nic nepíše.

Sarin: to uz te Elu opravujou nejak dlouho ne? :(
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 15 říj 2015, 09:31, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Hmm, opravujou dlouho a ještě budou, do konce týdne určitě nebude a snad do konce příštího. Čekají na vnitřek řízení, který budou měnit. A díl zatím není.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

ja myslel, ze to mají uz všechno pripravene a jenom to vymeni.....cim ted jezdis? dali te nejaky nahradni vuz na celou tu dobu?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

No oni si to asi taky mysleli, ale pak jim dali asi echo z centrály, aby přeci jen řízení rozebrali a zjistili, jestli není vadný jen nějaký díl uvnitř. Nechce se jim asi měnit celý řízení (i když v servisu by byli radši, měli by to už dávno hotový). Takže všechno museli demontovat z auta, řízení rozebrat, zjistili nějaký dva vadný díly, ty objednali a teď čekají na dodání.

Auto mi samo hned nabídli, naštěstí jsem cca před měsícem manželce koupil C1 Citroena (nic většího nechtěla [-X ), takže jsem jí ho znárodnil. Nechtěl jsem si zbytečně pujčovat auto, když mi jiný stojí před domem, radši ať ho půjčí někomu jinýmu, kdo ho bude potřebovat víc. Ale sami mi řekli i dneska, že kdybych potřeboval větší auto, stačí abych zavolal a připraví mi ho.

No co ti budu povídat, se mi po Ele už stejská :cry:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Svíčky dorazily
Přílohy
P1050565.JPG
P1050565.JPG (224.24 KiB) Zobrazeno 606 x
P1050564.JPG
P1050564.JPG (171.67 KiB) Zobrazeno 606 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

slava 3x hura :mrgreen: svet je zase o neco krasnejsi :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem koupil bezbarvý Plasti dip a tím nastrikam prahy a predni naraznik - hlavne spodni okraj.
Plasti Dip je syntetický gumový nátěr do interiéru i exteriéru, schne na vzduchu, nanáší se stříkáním. Vytváří izolační ochrannou vrstvu, která je dokonale vhodná na tlumení, těsnění i jako protiskluzová zábrana. Je odolná vůči vlivům počasí, tření, kyselinám, louhu, vlhkosti, soli a izoluje i elektricky. Plasti Dip je vhodný na kov, na sklo, dřevo, kámen, gumu, provaz, na uhlík i na materiály ze sklolaminátu (GFK). Je ideální na motorová vozidla, plavidla, na domácí potřebu, pro kutily i do zahrady.

Plasti Dip svou 300-400%-ní pružnost zachovává v rozmezí -34 C + 93 C.
- odolnost vůči vlivům počasí (UV záření, voda, kyselý déšť, vítr,...), vůči změnám pH (kyselé vs. zásadité látky), vůči soli, oděrkám, kamínkům
- elektroizolační vlastnosti (původně Plasti Dip sloužil k ochraně tištěných spojů a jako izolace)
- není problém mytí vysokotlakovými myčkami (WAP), ani v dotykových myčkách.


Vyhoda je ta, ze se z povrchu da i lehce odstranit bez jakéhokoliv poskozeni povrchu.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Na stříkání by to asi chtělo trochu tepla a hlavně sucho. :-k
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

to v garáži mám...jinak už mám nastříkáno a vydesinfikoval jsem i klimu + výměna kabinového filtru
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Tak to jo. =D> Čím děláš tu klimu?
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“