TPMS snimac tlaku v pneu

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
emil959
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2015, 10:29
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od emil959 »

Tiež mi v :hyu: servise potvrdili, že TPMS snímače pasujú aj na disky bez vybrania. Som objednaný na prezutie a namontovanie snímačov na piatok, takže dám vedieť, či budú funkčné. Sada origo :hyu: snímačov ma výjde na cca 250,- Eur. Alternatívy od Alcaru vychádzajú na 200,- Eur. Dávam prednosť origo.
tu by som podotkol, že niekedy je lepšie tak iný ako origo. máme skladom 8druhov, a videl som za 3 roky čo to riešim plni snímačov, a najviac sa ničia origo. zároveň, alternatíva sa dá naklonovať :) , origo nie :(
Reklama
 

pytlak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2015, 13:08

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od pytlak »

16" alu disky bez vybrání pro snímač (http://autec-wheels.de/alufelgen-progra ... ilber.html) dnes odpoledne osazeny origo snímači a pneu Nokian v Hyundai Rýmařov. Instalace bez problému, rozdíl oproti diskům s výřezem opravdu jen v množství závaží, jinak OK.
Hyundai i30 kombi 2015 - 1.6i MPi Trikolor Komfort, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pytlak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2015, 13:08

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od pytlak »

Hardcam píše:Celkem me pobavila cena :mrgreen:
No co se ti nezdá, místo za polovinu to dává za dvojnásobek. Prostě se spletl, no. :mrgreen:
Hyundai i30 kombi 2015 - 1.6i MPi Trikolor Komfort, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

Spis si myslim, ze je fakt kupoval za tu puvodni repu (2100,-? ks) a ani nema pocit, ze by na tom mel vydelat, ba naopak :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od patriknet »

nevite nekdo, ty senzory (mam originalni), lepi se na ten disk? nebo to drzi jen ten ventil? Dnes mi je montuji, a byl jsem prekvapen odpovedi technika, ze tyto moje se nelepi, ze to drzi jen ten ten ventil...

tak ja jen aby to udelali poradne, ne aby se to uvolnilo pocas jizdy! :-)

jinak mam alu disky, bez vyzezu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

jo to by me taky zajimalo jak to je :-) ja jsem zkousel ten snimac pridelat do alu kola a mezi diskem a snimacem mam cca 3-4mm mezeru.. takze taky nepujde prilepit.. koukal jsem na video: https://www.youtube.com/watch?v=eCeoxXnsx9A kde je videt ze to cidlo taky nedoseda primo na disk ale je nad diskem a drzi to jenom za ten ventilek.. taky by me zajimalo jak to ma vlastne byt spravne.. ja jsem chtel jet na montaz do hyu.. ale dali mi termin az 30 rijna a potrebuju jet do kopcu uz pristi tyden a nevim co me tam ceka tudiz chci byt vybaven tak bych to nechal obout jinde.. pokud se cidla nesparuji tak holt budu muset zajet do hyu na parovani
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od ob3l1x »

ked mas ten senzor tak vidis ze sa sklada z dvoch casti :) jedna dovnutra a druha cast (matica) sa utahuje z vonku a tak to drzi :) nelepi sa ked dobre viem len sa utiahne a drzi

aj na tom vieu vidno ako sa to srubuje :) tak to drzi
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

jo tak jsem si myslel ze to tak je.. akorat me prave prekvapilo jak nekteri pisou ze se to lepi :-)
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
pytlak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2015, 13:08

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od pytlak »

pytlak píše: ...
Ventilky pasují do všech kol, tím že není výkroj se jen musí použít více
závaží na vyvážení. Senzory se na disky lepí a výkroj není potřeba.
Toto bylo vyjádření obchodní zástupkyně Hyundai Rýmařov - a je to chybné vyjádření.
Origo TPMS Hyundai se do kola nelepí, drží pouze za závity dříku ventilku. Takto svou obchodnici opravil vedoucí servisu téhož autosalonu. Lepí se pouze jiné typy TPMS, ale ty Hyundai běžně nepoužívá. Takže mé předchozí vyjádření, které se týkalo lepení, nebylo úplně přesné, omlouvám se.
Hyundai i30 kombi 2015 - 1.6i MPi Trikolor Komfort, Ultimate Red
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

v poho :-) neni treba se omlouvat. Hlavne ze uz vime jak to vlastne je spravne :D/
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
mspeedo
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 16:43

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od mspeedo »

mspeedo píše:Zdravim,

nikde tu nevidim odpoved, ci vam tie TPMS snimace pasovali na bezne plechove disky (nie origo). Tak zajtra idem prezut moju i20 a dam vediet, mam 15" plechace od KFZ + senzory z ciny (vypadaju ako origos, vraj OEM).
Tak dnes som bol prezut. Ako mi hovoril mechanik, s diskami by problem byt nemal, ale problem bol s mojimi cinskymi tpms snimacmi.. ventil sa jednoducho neprepchal dierou v disku. Tak nakoniec som prezul na povodne origos plechace. Moje nove plechace zostali nevyuzite v garazi a snimace asi mozem vyhodit. Na leto radsej kupim programovatelne snimace od ALCAR (disky su tiez od ALCAR) . Cize rada na zaver, nenechajte sa nalakat na nizku cenu snimacov z aliexpress a pod (mna stal 20$/ks). Priemer gumy na ventile bol bud prilis velky alebo guma moc tvrda..
i20 Classic 1,2 GB, 55kW (8/2015)
spotreba: http://goo.gl/MhfWYa
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od ob3l1x »

Ale predpokladam ze si nekupoval origo snimace. Pri original nevidim dovod preco by nemali pasovat
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od BruceWillis »

ja som dnes nahodil novu sadu kolies, kupil som lacne ALU disky
http://alu-kola.heureka.cz/inter-action ... 14_3-et45/
designovo nic moc, ale za cenu plechacov...
senzory som kupil origo hyundai za 3100 bez DPH. este som auto ani nenastartoval, tak som zvedavy ci sa to naparuje samo, alebo nie. Predpoklam pri 1. parovani budem musiet do servisu, nasledne by sa mi to pri vymenach kolies uz malo parovat samo.
i30 2015 1.6 crdi
mspeedo
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 16:43

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od mspeedo »

ob3l1x píše:Ale predpokladam ze si nekupoval origo snimace. Pri original nevidim dovod preco by nemali pasovat
Original stoji 100eur/kus, moje stali 20 dolarov/kus. Original to veru nebol :) . Predajca uvadzal ze je to OEM, malo to rovnaky vzhlad aj oznacenie ako original snimac.. Prepokladam, ze by aj fungoval, keby sa ho podarilo nasadit.
Na snimci je znacka Schrader. Su to presne tieto http://www.aliexpress.com/item/TPMS-Sen ... 27124.html
i20 Classic 1,2 GB, 55kW (8/2015)
spotreba: http://goo.gl/MhfWYa
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“