1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martinezz
Příspěvky: 5
Registrován: 27 led 2011, 13:31

1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od Martinezz »

Ahojte,
ix35 1.6 benzin mam od januara a prakticky od zaciatku som si vsimol, ze mi pri prvom nastartovani v dany den motor hned zdochol. Druhy pokus o nastartovanie bol uz vzdy uspesny. Pocas dna uz potom startovalo vzdy na 1. krat.
Zo zaciatku mi to robievalo len zriedka, tak som to neriesil. Niektori mi na fore radili, ze mam zmenit benzin, ze to prestane...no neprestalo. Zima skoncila, prislo leto, horucavy a problem pretrvaval. Robievalo to uz prakticky kazdy den, ale vzdy len pri prvom nastartovani. Kazde dalsie nastartovanie pocas dna bolo ok...no na dalsi den sa scenar opakoval. Pred par dnami som s tym bol v servise, kde napojili auto na diagnostiku...Vysledok bol taky, ze neukazalo ziadnu chybu...ponuklo im len jeden update softveru. Neviem sa uz presne technicky vyjadrit, nie som technik, no update sa tykal prave startovania. Od tohto updatu uz uplynulo 6 dni a problem sa zatial nevyskytol. Dufam, ze sa to tymto updatom vyriesilo, a ze tento poznatok pomoze vsetkym, ktori maju podobny problem.
Hyundai ix35, 1.6 GDI, Classic, sirius silver
Reklama
 

vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od vladislav »

Ahoj...Mám také ten benzín..Startuji vždy na první pokus..Vyzkoušej vždy než nastartuješ nechat otočený klíček v poloze zapnuto a chvilku počkej až Ti čerpadlo natáhne benzín..Je to i trochu slyšet jak ho natahuje..Tak 2-3 vteřiny..Je možné,že spadává..Já to tak dělám vždy a startuji bez problémů..
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od FISHkaa »

já sem startoval jenom jednou na dvakrát: auto ve svahu stálo 24 hodin v cca -15° (v noci ještě míň) 8) Starté točil ok, ale napoprvé nic. Od té doby se mi to nikdy nestalo (i v těhle teplotách) :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
beruš
*
Příspěvky: 34
Registrován: 07 črc 2010, 19:30

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od beruš »

Mno já mám podobnej problém,sice startuje na poprvé,ale po nastartování na volnoběh kolísaj otáčky,né nějak brutálně,ale je slyšet jak houpou a po zařazení 1 a rozjezdu auto jakoby škube ale pak se chytí a je ok.Vypadá to,jako když se učim rozjezdy.Dělá to jen při studeným motoru,pak vždy už bez problémů když je to ohřátý.Před měsícem na diagnostice při garančce samozřejmě nic nezjistily,ale dělalo to jen občas.Teď se to stává celkem pravidelně.Tak zkusím natankovat jinde než normálně beru benzín a pokud to bude zlobit,zajedu znovu na servis,jinak nevím.Pak dám vědět co a jak se změnilo. :-k
ix35 bílá,comfort 4x4 2,0i mazlík
opel tigra 1.4
škoda felicia 1.4
škoda 120L
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od potki »

beruš - presne tento isty problem som mal kedysi s Accentom (2007) - v servise mi prehrali soft na novsiu verziu a odvtedy som mal pokoj - predpokladam, ze to bude to iste.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
lukyn1
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2011, 14:01

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od lukyn1 »

Ahoj tak mám taky ix35 1,6 benzín od začátku mi dělal motor to samé že jsem staroval na dvakrát,byl jsem s tim i v servisu,řekli mi že o tomto problemu vědí a že se přehraje sw a že to bude dobrý.
zatim mám najeto 5000 km a startuje to dobře.
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od azibrov »

Zdravim. Tak mam ten samy problem se startovanim. Pockam na prvni servisni prohlidku a zkusim presvedcit v tom servis... Zatim nejsou moc vstricni. Asi zmenim servis. Kdyz jsem se zminil o klesajicim sedadle, tak delali ze o tom vubec nic nevi. A ze jsem prvni ktery se stezuje :shock:
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
chrobak
*
Příspěvky: 85
Registrován: 10 črc 2013, 23:01

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od chrobak »

Trochu to tu aktualizujem, dnes rano opat start az na druhy pokus, minuly tyzden som bol v servise s tym nech sa mi pozru ci mam aktualny softver a povedali mi ze mam aktualny, ale po pravde, (bol som cely cas pritom) velmi o tom presvedceny niesom dovod je ten ze, pocitac im blbol, nechcelo mi pripojit auto, potom sa ma servisak pytam ci som si isty ze mam 99kw lebo na pocitaci mali 100kw motor, potom povedal ze ten moj model tu ani nevidi, cele to bolo proste nejake blbe uplne odveci. A i ked niesom mechanik nevidim dovod preco by mala byt chyba v motore asi to bude predsa len softwarova chyba.
Preto rozmyslam nad servisom v Presove, ak niekto ma skusenosti moze napisat.
A zaujima ma tiez ci vlastne s reklamaciou respektive nahratim noveho softu do auta mozem ist do hocakej predajne na SK
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od idam.i »

Je to divné.Mám na 1,6 GDI najazdených 99.000km a prakticky vždy chytá na prvý krát.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Bomar
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2015, 20:02

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od Bomar »

Mám ix 35 1,6 GDi najeto necelých 5 tkm zatím žádný problém, ale kolega co má i-30 tak má ty samé problémy startuje na druhý a někdy až na třetí otočení klíčkem v servisu mu řekli, že je možná vadné čidlo na spojce. nevyměnili mu ho protože musí čekat na náhradní díl cca 2 měsíce :evil Dám pak vědět jestli se mu to podařilo vyřešit. Když jsem kupoval auto tak jsem se ptal prodejce jaký je rozdíl mezi starým motorem a novým typem GDi: inovace v motoru, ale jaká to jsem se nedozvěděl(tak třeba budu doufat, že nový typ motoru se s těmito problémy potýkat nebude.)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 benzin - startovanie na 2. pokus

Příspěvek od FISHkaa »

tak to je blbost, protože čidlo na spojce způsobí situaci, kdy se startér netočí vůbec - můžeš si to zkusit sám - nemačkej spojku při startu :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“