blikání CHECK ENGINE

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Xfield »

Ahoj, potřeboval bych vědět, co signalizuje blikání kontrolky CHECK ENGINE. Občas se to stane po nastartování studenýho auta - kontrolka minutu až dvě svítí, pak začne blikat a po minutě blikání se vrátí opět k stálýmu svícení.
Na to, že mi už pár týdnů svítí, jsem si zvykl - auto jede normálně, nedávno jsem bez problémů prošel emisema a podle testu lambdy fungují taky normálně. Možná je někde prasklina na výfukovým potrubí, nebo palivovej filtr už není úplně OK (ale nikde jsem ho na autě nenašel - že by přímo v nádrži??) ....ale doufám, že to bude jen příliš "přísnejma" kontrolníma hodnotama 8) Už mě nebaví utrácet za servis a diagnostiky s rozdílnejma výsledkama.

...takže to blikání - je to signalizace špatného spalování? ...proč ale bliká, když už stejně svítí a oznamuje chybu ....za normálního provozu, než se kontrolka rozsvítila trvale, nesignalizovalo blikání žádnou závadu - chyby se tiše zapisovaly do ŘJ :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od DEDe »

co ja vim tak check engine muze byt hodne veci prvni co se dela kdyz se to rozne je zapojit na diagnostiku pak kdyztak hledat kde je chyba.za nejaky 300-400 nebo jestli maz znamyho s kabelem tak ti to projede za drobak :wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Xfield »

Už jsem byl asi na 3 diagnostikách (různé přístroje) a výsledky nebyly jednoznačný .... ale to mě ani tak zatím nebolí - auto jede dobře a většina hlášených chyb se nepotvrdila. Spíš mě zajímá to blikání po nastartování.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od mirpie »

na benzinových Oplech svítila tato kontrolka např. při vadné svíčce (udajně vadné), byť auto jelo normálně... Vyměnily se svíčky a zhaslo to....Těžko říct, možností je spousta..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Jarda1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2008, 15:59
Bydliště: Holešov

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Jarda1 »

Za první bych koupil pořádný benzín a pak pátral dál.Stalo se mi to po natankování nekvalitního benzínu,naštěstí nebyla plná nádrž.Po dotankování u značkové benzinky problém vyřešen a už se nic nerozsvítilo.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Xfield »

Kvalita benzínu sice má mít na spalování vliv, ale pak by to muselo blikat při každým nastartování až do dalšího tankování, což není tenhle můj případ ..... je jasný, že ta kontrolka hlásí spoustu různejch chyb, který mají nějakou spojitost se spalovacím procesem a čistotou výfukovejch plynů (konkrétní chyby by měla vypsat kvalitní diagnostika, ovšem na takovou jsem zatím nenarazil :( )

... mě spíš zajímá, jestli někdo neví, co konkrétně oznamuje blikání té kontrolky, když už stejně několik týdnů svítí chybovej stav ....už jsem se s tím blikáním setkal i dřív, když ještě kontrolka trvale nesvítila - prostě si jen po nastartování chvilku blikala a pak zhasla.
Jarda1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2008, 15:59
Bydliště: Holešov

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Jarda1 »

Tak teď cituji přímo z knihy"Návod k obsluze Hyundai Getz". Kontrolka CHECK je myslím stejná jako u Elantry.Jedná se o kontrolku palivového a emisního systému motoru..Tato kontrolka se rozsvítí ve chvíli,kdy dojde k poškození součástí souvisejících s výfukovým systémem a systém nefunguje správně,což se projevuje tím,že výfukové plyny nesplňují předepsané emisní hodnoty.Kontrolka se rovněž rozsvítí při otočení klíče v zapalování do polohy "ON" a po několika sekundách opět zhasne.Pokud se rozsvítí během jízdy,nebo se vůbec nerozsvítí po otočení klíče do polohy "ON",zajeďte do servisu a nechejte systém zkontrolovat. Tak to tedy píše chytrá knížka. :D
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Xfield »

jj, to samý se píše i v "chytrý knížce" k Elantře .....jen obecná informace (na "odborné" je tady přece placenej servis :wink: ) .....o tom, že by kontrolka mohla jen blikat, se nic nepíše.

Ještě taková drobnost - s těma výfukovejma plynama, který by podle "check enginu" neměly splňovat předepsané emisní hodnoty, jsem legálně prošel emisema a vše bylo v normě. :)
Jarda1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2008, 15:59
Bydliště: Holešov

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Jarda1 »

Já co jsem měl prvního Getzíka,tak se mi rozsvítil CHECK a svítil pořád.Nakonec jsem přišel na to,že je malinká prasklinka na výfuku u té pružné spojky-vlnovce,tak to vyřešil nový vlnovec cca i s prací 1500kč a byl pokoj.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Exup.FZR »

:wink: Prohlížím toto fórum a ta záhadná kontrolka zlobí u více aut.

Optám se na rovinu,protože jsem nenašel nikde odpověď.

Dá se sehnat diagnostika a chybové kody pro Elantru pro vyčtení závad ŘJ než někam lítat do značkového servisu a platit tam drahé kontroly.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
have
*
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007, 12:05

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od have »

Kup si ELM327 s Bluetooth. Ebay do 100Kč. Potom stačí mobil s Androidem a aplikace např.OBD Droidscan. Spáruješ, vyčteš chybu a případně smažeš. Kontrolka zhasne =D>
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Exup.FZR »

Dky za odpověď.
Už to vypadalo,že sem na forum nikdo nechodí.

Komunikuji s motordiag.cz
Toto je odpověď.

Dobrý den,
pro vozidla značky Hyundai máme profi SW HiCOM viz odkaz: http://www.motordiag.cz/produkt/hicom
SW je v českém jazyce, nebo Vám mohu doporučit program ScanMaster, který je univerzální viz odkaz: http://www.motordiag.cz/produkt/elm14-scanmaster

Mám Acer a Win.8.1. a nefunguje to ani po aktualizaci ovladačů diag.kabelu.!! :-k [-X

Podám další hlášení jak budu vědět více.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
have
*
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007, 12:05

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od have »

kabel je usb?
have
*
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007, 12:05

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od have »

vidím, že jo. Pokud nekomunikuje, tak se podívat ve správci zařízení jaké číslo COMu to přidělilo. V programu potom nastavit stejný COM, pokud půjde. Jinak ještě v NTB zkusit nastavit menší rychlost daného COMu.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: blikání CHECK ENGINE

Příspěvek od Exup.FZR »

ANO,kabel a SW mám,ale pořád se to nespojí s autem kvuli nějakým portum COM.

Mám toto:

http://www.motordiag.cz/produkt/elm14-scanmaster


Umíš nastavit COM porty ve Win,8.1.??

Pořád mi to hlásí,že nejsou nějaké Com porty.

Napíšeš mi návod jak ty COM porty nastavit??
Ale prosím tě česky návod.
Na netu jsou v angličtině a je to nesrozumitelné.

Ve správci jsem žádné porty nenašel jen USB.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“