LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Řekl bych, že vvvvotom to je :) Kdo má LPG od Hyu, "bojuje s tím".
Já si od prakticky nového auta (přestavba NE od Hyu, po ujetí 5000 km na benzín) jen občas před vrcholem kopce nebo po 50-100 km na dálnici přepnu (na chvíli) na benzín, do kterého přidávám olej k tomu určený (ochrana sedel a gufer ventilů, NE Flashlube).
Mám ujeto 103 000 km, na kontrole/seřízení vůlí v autorizáku motor nikdy nebyl, volím cestu měření komprese a řešení v okamžiku, kdy to bude třeba.
Zajímavý nápad, s tím broušením hrníčků, jenže není to náhodou tak, že je povrch zušlechtěn? Obroušením o tu vrstvu přijdeš a pak se nedivím, že to musíš dělat každých 20 000 km.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Honzza
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2013, 16:02

Re: LPG

Příspěvek od Honzza »

Šel jsem na to odbrušování zodpovědně. Koupil jsem nové stavítko největší síly (3.6 mm) a zkoušel tvrdost nálitku na dně, který odbrušuji.
S improvizovaným měřičem tvrdosti jsem neuspěl udělat ani maličký důlek. Až když jsem vzal můj nejtvrdší důlčík, podařilo se mi spíše odštípnout okraj nálitku a zploštit důlčík. A kladivo bylo váhy asi 3kg, důlčík je vybroušen ze vstřikovacího pístku leteckého motoru. Jeho pevnost a tvrdost je nesrovnatelně větší, v porovnáním s důlčíkem běžně koupeným. Takto jsem postupoval vždy po odbroušení 0,1 mm, až do síly 3,1 mm. Zde se mi již podařilo udělat důlek v nálitku na dně stavítka. Ale řacha to byla taková, že by mi přerazila prsty. Tak jsem raději držel důlčík hasačkama - kdyby mi kladivo ujelo. Z tohoto testování hloubky zakalení, cementování, nitridování nebo, nevím co s tím dělají, soudím, že stavítko se nechá odbrousit o dvě až tři desetiny, aniž by se to v následném provozu projevilo na velikosti vůle ventilu. V ideálním případě se velikost opotřebení stavítka bude rovnat velikosti opotřebení ventilu - a nic nebudu muset seřizovat. - Tak to byl žert !
Nájezd 20 000 km pro kontrolu vůlí ventilů jsem si určil sám, protože mám motor , co se zaklepání týká již "načnutý" a rád bych s ním vydržel co nejdéle. Proto mu nechci dovolit byť jen pět stovek nedosedající ventil.
LPG mám montované ve značkovém servisu s plnou zárukou a celou anabázi s nepracujícím přisáváním a montáží nedostatečně mazajícího přimazávání jsem zde již popisoval.
Ještě ke způsobu odbrušování : stačí mi na to vrtačka, řádně kolmá ke spodní desce . Do sklíčidla stopkový brousek, menšího průměru, aby se, se stavítkem dalo zvolna pohybovat a otáčet při broušení. Otáčky větší, klidně 3-4 000/min a lehkou ruku, aby se stavítko na desce nerozskákalo. Aby byla broušená plocha pokud možno rovná, se stejnoměrným povrchem.
Stavítkem pohybuji a otáčím po spodní desce za současného přítlaku brusného kotoučku. Brusný kotouček na stopce (červený nebo bílý) se koupí do 100 Kč a mikrometr v internetovém obchodě jsem pořídil kolem 500 Kč. A pak už to chce jen půl dne práce a ne 8 000 Kč v servisu. A vůle si udělám přesně podle sebe - jak doporučuje Pepe - pro LPG větší. Všechny čtenáře zdraví Honza.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

severtom. porad jen 103tkm...sry, ale to o nicem nevypovida...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

Honzza píše:
Vendelín píše:Proč myslíš,že to ničí auta? Pokud máš bobky,tak tam netankuj!!
Tady by jsi měl změnit slůvko z "tam netankuj" na "to" (LPG) netankuj. ... Jediná rozumná možnost pro nové auto, je montáž LPG, při koupi vozu, kdy je montována hlava odolávající provozu na LPG. A to jen pro objem 1,4l. (já mám 1,6l) Přečti si ten pláč na předcházejících stránkách!
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
přesně jak píšeš :-)

... jenom severtom a jeho garážový přestavby se problém zaklepaných ventilů netýká [-X [-X [-X , :idea: :idea: to je specialita jenom a pouze vozů sbastlených jako "originální zástavba" přímo v :hyu: :lol: :lol: :lol: #-o #-o #-o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: LPG

Příspěvek od Vendelín »

Re:mmv+honzza.
tleskáte si pánové?Tak si tleskejte dál. Ja si tleskám proto,že takovou hovadinu,jako je LPG v autě nemám.Než projedu v benzinu ty prachy,co bych dal za instalaci LPG,tak již to auto bude mít jiného majitele.
Ale stejně Vám všem návštěvníkům fóra :hyu: přeji do roku 2016 klídek,pohodu a ať nám naše autíčka jezdí bez poruch!!
PF 2016
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Nooo, to bylo taky hodnotny...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

:wink: to Vendelín, tak abys začal shánět kupce nee ?? :wink:

každopádně též přeji vše nej v novém roku :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: LPG

Příspěvek od Alf6 »

Na Elantru je LPG blbost a to same by bylo pořizovat Elu v nafte. Navratnost ´díky její spotřebě je v nedohlednu. :D
Nastesti má i Elantra D-CVVT ( dualni casování jak na strane sacich, tak i výfukových ventilu), takže si nenasava bordel prez sání a tím není náchylná k usazování karbonu. To same platí u nove i30. Vy co máte pouze verzi s CVVT - benzin u "starších" i20 a i30( casování pouze na strane sacich ventilu), tak vám jdou spaliny prez sání a to je stejnej pruser jako klasickej EGR 8).
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

:-) alfe, jestli jezdíš s elou za 5, tak na LPG bys jezdil za 5,7 a jezdit za 0,75 kč by se mi jezdit líbilo, jen by mě trochu štvalo že bych vozkovi co by jel s kočárem za mnou přidělával práci že by musel dávat znamení při mým předjíždění :-)
ale podle spritmonitoru to zas tak zázračnej kočár nebude, průměrný elantřan jak koukám, jezdí v benzínu za víc, jak já v plynu :-)
... Přeji šťastný Nový rok :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: LPG

Příspěvek od Alf6 »

Štastny Nový rok i tobe v křesle u televize :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LPG

Příspěvek od tempest »

severtom píše:Řekl bych, že vvvvotom to je :) Kdo má LPG od Hyu, "bojuje s tím".
Já si od prakticky nového auta (přestavba NE od Hyu, po ujetí 5000 km na benzín) jen občas před vrcholem kopce nebo po 50-100 km na dálnici přepnu (na chvíli) na benzín, do kterého přidávám olej k tomu určený (ochrana sedel a gufer ventilů, NE Flashlube).
Mám ujeto 103 000 km, na kontrole/seřízení vůlí v autorizáku motor nikdy nebyl, volím cestu měření komprese a řešení v okamžiku, kdy to bude třeba.
Zajímavý nápad, s tím broušením hrníčků, jenže není to náhodou tak, že je povrch zušlechtěn? Obroušením o tu vrstvu přijdeš a pak se nedivím, že to musíš dělat každých 20 000 km.
Normálně se zabrušuje. Nejčastěji podložky. Nic tím nepokazíš.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Honzza díky. Až budeš měřit a brousit příště prosím vem si do garáže foťák.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: LPG

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Taky jsem na to zabrušování zvědav. Zvládnutelné to je, tak proč to nezkusit. Určitě by stálo za to udělat si na soustruhu přípravek na fixaci zdvihátka a následné upnutí přípravku ke stolu. Škoda, že u toho motoru nejsou hydroštěly nebo alespoň vymezovací podložky.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Hardcam píše:severtom. porad jen 103tkm...sry, ale to o nicem nevypovida...
Ale vypovídá. Najel jsem to bez jediného problému, nutnosti seřizování, placení v autorizáku atd.

Kolik žes to najel ty, než jsi musel "přestavět motor s použitím kvalitnějších dílů" a pak jsi rovnou dal auto do bazaru? :)

V klidu, chlape - jsem rád za filtry, matroš na čištění klimy i barvu od tebe - jen si stojím za svým.

Další kritici "garážové přestavby" - jednou byla MD vydáno hromadné schválení, tj. není co řešit. Dotyčný ma na rozdíl od stále se měnících "mechaniků" (ve skutečnosti vyměňovačů dílů) v autorizácích svých 15 let zkušeností, dělá jen LPG a dobře ví, jak to dělat.

Hyu s LPG nemělo zkušenosti ŽÁDNÉ a podle toho ty experimenty na autech zákazníků dopadly :)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

103km nevypovida o nicem, bez poruchy na motoru tyto km najede imho 99% aut.
Mimochodem, me hlasas o "prestavbe" motoru a sam jsi mi kvuli ni dvakrat volal, ze chces taky, kde jsem to delal, co to stalo? Ale neeeeeee :lol: za prve, ne prestavba, ale oprava - a ta je zde verejna a xkrat zminena a za druhe ano, opravil a prodal, myslim, ze lepsi, nez kdybych neopravil a prodal. Ty bys to asi 100x lamal pres koleno a opravoval, ja nechtel, proto jsem koupil novy.
Ted me ale vrta hlavou, proc tady tak mlzis o svym motoru, kdyz me se na tajnaka vyptavas uplne v jinym stylu, nez tady jedes verejne :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“