Chyba navigace

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Chyba navigace

Příspěvek od karelmrak »

Včera jsem si v jižních Čechách dal do originál navigace svou adresu v Praze. Spustila se, ale mapa byla nesmyslná, jel jsme údajně skrz rybníky a Bůh ví kudy, vzdálenost k bydlišti se nezmenšovala, samozřejmě to pořád přepočítávalo. Pokusil jsem se několikrát vypnout za jízdy celé zařízení, ale bez výsledku. Po hodině jsem rezignoval a stiskl měsíček, který ty nesmysly alespoň zatmavil. Asi po 10 minutách jsem nejednou slyšel pokyn "drž se vlevo", tak jsem zapnul opět měsíčkem zobrazení a ejhle, ono to najednou ukazovalo dobře. Netuším, čím se to stalo. Setkali jste se s tím někdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Chyba navigace

Příspěvek od Beri »

Asi 3x se mi stalo něco podobného. Zapnul jsem navigaci a stál jsem někde v poli a podle toho jak jsem se pohyboval, tak jsem jel přes vodu, pole, letiště apod., jako kdyby se celá mapa posunula o nějaký offset. Pomohlo mi až vytažení pojistky pro multimediální systém. Po naběhnutí se všechno spravilo. Teď už si to přesně nepamatuji, ale po aktualizaci na nový sw jsem se s tímto už nesetkal, tak nevím jestli to mělo nějakou souvislost, ale už si opravdu napamatuju, kdy jsem musel naposledy resetovat celé rádio.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Chyba navigace

Příspěvek od Hardcam »

Jaky mate SW? Ja stale uplne ten prvni 2011 a funguje naprosto korektne pri pomerne castem vyuziti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Chyba navigace

Příspěvek od Beri »

Jestli se nepletu tak 7.5.8.
Ale jak jsem psal, už se mi to dloooouho nestalo, takže nevím jestli to má nějakou souvislost s verzí SW. Ani jsem nezjistil čím se to stalo. Jednu dobu mě to připadlo, že jsem vypnul navigaci, pak jsem se s autem přemístil, ale navigace si stále myslela že jsem v tom samém bodě kde jsem ji vypnul a od tud začala navigovat, ale ve skutešnosti jsem byl třeba 20km někde jinde a proto se celá mapa divně posunula, jak jsem již popisoval.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Chyba navigace

Příspěvek od Richard555 »

mě se kdysi v dřevních dobách navigací, měl jsem TOMTOM v Nokii e50 a jel jsem z Opavy do Prahy a za Brnem mě to honilo furt z D1 ven a jak jsem se ku Praze blížil ukazovala se mi vzdálenost větší..... Pak už se mi to nikdy znovu nestalo..... prostě je něco mezi nebem a zemí, kterému my běžní smrtelníci nikdy nemůžeme porozumět :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Cloudyman
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 čer 2014, 22:56
Bydliště: střední Čechy

Re: Chyba navigace

Příspěvek od Cloudyman »

Ahoj,
tuto závadu jsem měl taky, nejdřív mi v servisu nahráli aktualizované mapy, ale to nepomohlo, nakonec mě vyměnili GPS modul a bylo vyřešeno. Naštěstí se to projevilo v záruce, jen jsem musel čekat cca 3 týdny, něž modul přišel z Koreje.

Cloudy
Hyundai i40 kombi 1,7 CRDi Experience Style, panther black
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Chyba navigace

Příspěvek od karelmrak »

Software mám 7.5.8, tedy pokud vím poslední, ale to asi opravdu ukazuje na nějakou závadu v GPS modulu, ale protože používám navigaci takřka denně, netuším, proč se to objevilo jen jednou a hlavně proč se to samo spravilo po hodině blbnutí. No to může být dneska opravdu veselá cesta v noci do Norimberka... :(
mtb_
*
Příspěvky: 34
Registrován: 16 kvě 2014, 16:28

Re: Chyba navigace

Příspěvek od mtb_ »

Mne sa stali tieto 2 prípady :
- idem v lete cca 1,5 hodiny po kľukatých okreskách a keď dorazím do väčšieho mesta (B.B) mapa sa zblázni, ukazuje kdesi úplne mimo, furt je tam kríž. Som to pár x reštartovať a nič. Nepomohlo ani vypnutie motora na 15min. To už som bol kúsok od domu.
Na druhý deň naštartujem a je všetko OK.

- kúpil som aktívnu penu od wurt-u. Funkcia je, že nastriekaš v celom interiéri penu aj na palubku. Potom nechať trocha pôsobiť a zotrieť.
Keď som to robil na slnku vonku nič sa nestalo. Ale keď som ju aplikoval v garáži potom sa po naštartovaní (aj na druhý deň) mapa zbláznila. A blbla cca hodinu. Asi kým sa vlhkosť nevysušila. Toto sa mi stalo 3x.
Odpovědět

Zpět na „i40“