Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
gnigl
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2015, 08:43

Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od gnigl »

Ahojte,

viem, že podobné problémy sa u už riešili, ale je to kade tade zašité a vždy len ako vedlajšia téma. Sorry za dlhý post.
Mám rok starú (novú) i30, 1,6i MPI CVVT, najazdených okolo 12700 km.

Môj hlavný problém sa týka rezonancie volantu, plynového pedálu a stĺpiku pri otáčkach okolo 2500 (+-200) a s tým spojená mierne zvýšená hlučnosť (tá mi až tak nevadí). Robí to od novoty a je jedno aký mám prevodový stupeň, závisí to iba od otáčok. Je to cítiť a počuť dokonca aj keď auto stojí. Presne takýto popis som našiel už iba tu https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 6&start=30. Nie je to len jemné chvenie, je to absolútne nepríjemné a znechucuje to jazdu. Keď idem po hrboľatej ceste tak to väčšinou nie je cítiť :idea:.
Viezol som sa na kolegovej i30 a jemu to nerobilo, to ma utvrdilo v tom, že to je nie vlastnosť motora.
Bol som to reklamovať 2x (v BA-Autopolis a v IMPE Šamorín), necítili to, resp. v Šamoríne mi povedali, že to je OK, že to má každá i30.
Až pri prvej garančke v Autopolise mi jeden technik uznal, že je tam niečo neštandardné, aj keď to skúšal iba v stojacom aute (práve vtedy bola kalamita) a povedal, že tam nemá čo poslať na reklamáciu. Vraj, keď mi to začne robiť viac, tak sa mám ozvať.

Moja otázka teraz znie, ako ďalej? To auto v poriadku z môjho pohľadu nie je, ale nezreklamujú mi to, lebo to nevedia??, nechcú??, nemôžu?? Opravili by mi to v prípade, že by som si za to zaplatil? Mám tam chodiť s tým istým problémom stále dokola?

Tiež by som privítal, keby sa niekto, kto má viac skúseností, a kto sa tomu rozumie viac ako ja, previezol na mojom aute a povedal, či to je naozaj tak zlé, alebo či si to vymýšľam. Ak by mal niekto čas a záujem mi aspoň trochu pomôcť, kľudne mi napíšte PM. Som k dispozícii v BA alebo PK, po prípade v blízkom okolí.

Zatiaľ, dík.
Reklama
 

Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od Kenny »

Moja skusenost so servisom je, ze nie su vzdy su ochotni riesit zvrzganie. Vrzgali mi 3 veci:
1. A stlpik -opravili - teraz sa zacina ozyvat znova :(
2. Strop v okoli chranky na okuliare - opravili az ked to velmi vrzgalo (prvy krat to riesit nechceli)
3. Soferove dvere - neriesili, prehlasili, ze je to standard
- nakoniec som podotahoval vsetky skrutky, ktore maju suvis s dverami a je to o poznanie lepsie
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od rodolezel »

gnigl:
Dělá mi naprosto totéž co popisuješ. Do puntíku a taky mi to dělá téměř od počátku (v součané době 16 000 Km). V pátek jsem byl na garančce a pokusil se problém řešit. Technik se mnou auto projel, rezonance odsouhlasil, nicméně závěr byl takový, že je to bohužel jev, o kterém u i30 ví, nicméně neví co s tím. Někdo tady zmiňoval, že odpojil baterku a tím de facto zrestartoval ŘJ a poté bylo vše bez problému. Ale zda je to možné a opravdu pomůže, to ví jen bůh, já osobně tomu moc nevěřím. Pokud by jsi na nějaké řešení přišel, nebo se podařilo někde v servisu odstranit, dej prosím vědět, jak se jim to podařilo. Dík.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od t0x!n »

Odpojoval jsem ja, bohuzel, tento problem parkrat zmizel a parkrat se zas objevil, ja vypozoroval nejcastejsi problem kdy to dela / nedela, tankoval jsem na jedne Agipce, po zmene pumpy celkem v poho vibrace minimalni (urcite tak o 80% mene), takze to dle meho bylo i dost spojeno s palivem. Dale jsem mel bohuzel spatny motor, komplet cely se menil v necelych 9000km, nyni mam cca 11000, s novym to dela stejne, tudiz to urcite neni motorem, jiz jsem to resil se sefmechanikem jednoho servisu, sam subjektivne moc necitil, zvuk kdy motor trosku zmeni projev v tech 2500 neslysel vubec a rikal mi, ze v tomto spektru otacek to proste takhle delat bude, ze je takhle motor stavenej, nevim neresim, delalo to i s predchozim motorem, takze tim to snad opravdu nebude. Kazdopadne, sam "nadhodil", ze vibrace plynu, "jsou, muzou" byt spojeny se spojkou, konkretne nic nerekl / nemohl, ale povidal, ze pokud se mi to nebude zdat, mam se zastavit a bude se menit spojka. Jelikoz jsem po tom patral a vseobecne se jiz vi, ze Hyu jinak i Kia ma problem se spojkama a meni se, tak jsem se i dozvedel, pri patrani, ze tyto vibrace jsou hodnekrat i zavisle na vadne spojce (konkretne nevim jakym dilem) kazdopadne nyni mi zaclo i vice blbnout couvani, neni den kdy bych napoprve zaradil zpatecku, vzdycky min. 1x musim vyslapnout spojku aby sla zaradit, k tomu mi jde subjektivne nyni i hur radit 1cka a u 2ky je kolikrat citit jako by to slo pres zuby a dokonce se mi behem poslednich 14 dnu stalo 3x, ze mi pri rozjezdu na semoforu po prerazeni z 1 na 2 ta 2ka vyskocila a salt paka me "skrabla" po ruce, tudiz v nejblizsim case budu resit se servisem tyto problemy a videl bych to, ze se snad ta spojka vymeni a uvidim...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od rodolezel »

Já s řazením ani se spojkou žádné problémy nemám, vše v pohodě. Navíc to dělá jen v rozmezí otáček cca 2300-2700 ot./min, pod a nad tímto spektrem je všechno v pořádku, žádné vibrace či rezonance. Když v uvedeném rozmezí vyšlápnu spojku, tak vibrace zmizí. Je to fakt zajímavé, nicméně i tady na fóru se dá vyhledat, že to dělá více lidem nejen na i30 ale i jiných modelech či vozech (např. Kia Ceed). Ono upřímně to taková tragédie není a na nic to asi nemá vliv, nicméně je to čím dál otravnější.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od t0x!n »

Mám to stejné po vyšlápnutí hned zmizí, to mi navíc ještě začlo dělat, tak v 1800ot. jakýkoli r. stupeň slyším takové "pištění, hučení" od motoru, když vyšlápnu spojku přestane jakmile hned sletí otáčky, ale začlo to dělat těsně před výměnou motoru, říkal jsem si, že v tu dobu to dělají zimní kola na který jsem zrovna přezul, ale pak jsem vypozoroval tyto podmínky, že to vlastně dělá pořád jen v těch ot. tudíž to dělá i na druhým motoru, takže buď to bude spojka nebo převodovka, takže když projde ta výměna spojky a budě to pořád jsem jasnej odkud to bude... už mám pomalu půlku auta od koupě vyměněnou, už jsem si na to pomalu zvykl, že večně něco jezdím měnit do servisu (1,5 měsíce naposled zpátky novej volant)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od idam.i »

TOXIN ty si musel v minulom živote niekoho poriadne nasr...! :mrgreen:
Tipoval by som to na vadnú spojku.Poslednej dobe je toho na fóre celkom dosť.Neviem kto im dodáva spojku,ale majú s tým dosť problémov. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od mikit »

Rovnaky problem mam aj ja. Ono sa to celkom dobre da vyskusat kedy to rezonuje. Ja sa zvyknem rozbehnut na stvroke tak na 3500 otacok a potom len pustim plyn. Najlepsie dole nejakym miernym kopcom. A presne ked klesaju otacky a idu cez obalst 2700-2500 tak to zacne dost vibrovat. Problem je, ze presne v tychto otackach sa motor pohybuje pri rychlosti 90-100km/h pri zaradenej sestke, co je jazda po okreske...

Co sa tyka spojky, tak mne sa zda, ze zabera cim dalej tym vyssie. Takisto, co sa mi par krat stalo, pri viac vytocenom motore, okolo 5500 otacok pri zaradenej trojke (obiehanie na okreske) bolo citit spojku, co si nemyslim, ze je normalne. A vyjst na vyssi obrubnik bez toho zasmradenia od spojky je takmer nemozne :(
Naposledy upravil(a) mikit dne 02 bře 2015, 20:35, celkem upraveno 1 x.
majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od majkom »

hele s tou spojkou, mazte do servisu, je to zarucna oprava, mali vadne serie spojky, vymenia vam to za cca den az dva... jazdit s tym je doslova riskovat život, při predbiehani ked ti presmikne spojka, nepridas a si v pr....

ten smrad spojky to s tym presmikovanim myslim nesuvisi, presmykovanie - tecie im olej cez tesnenia, ale smrad spojky je proste typicky pre vsetky hyundaie:(
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od rodolezel »

Už se někomu z Vás podařilo odstranit ty rezonance? Našel se nějaký servis, kde už ví jak na to? Já už psal i na Hyundai, odpověď byla v tom smyslu, že mám opět navštívit autorizovaný servis a pokud to bude bez zase výsledku, poslat jim na centrálu naskenovaný protokol o záruční prohlídce s vyjádřením servisu k danému problému. Pak se prý uvidí.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
PetrS1
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2016, 15:40

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od PetrS1 »

Vracím se k tomuto tématu, neboť je pro mne velice aktuální. Psal jsem to již v mém 1.příspěvku, je to projev vibrací při 2400-2800 a rezonace při cca 2500 ot. na volantu,
plynovém pedálu a sloupku - až chvilkově zarezonuje kryt schránky, asi jak to uváděl
mikit 2.3.2015 a t0x!n 27.2.2015.
Zejména při brzdění motorem 4. nebo 3. př.stup. a při daných otáčkách. Vyšlápnutím spojky
v dané chvíli je ale po problému s vibracemi, takže se ptám, pánové

podařilo se vám něco zjistit, případně pomohla vibrace odstranit výměna spojky, jak jste někteří avizovali ? Díky za reakci.
( v únoru jsem ohlášen do :hyu: servisu, dám vědět, co za řešení navrhnou )

PetrS1, i30 kombi, 1,4 CVVT, 4./2015, cca 12 tis.km
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od t0x!n »

u me odstraneno prodejem auta :D nynejsi Ceed ma vibrace plynu pri 2500-2700 ale uplne malinkaty, rekl bych tak o 50% mensi jak moje predchozi i30, celkove kdyz to vezmu +- to melo kazdy auto od H a Kie co mi slo pod nohama, takze to je proste pouze "negativni" vlastnost a na funkci zivocisare to vliv nema :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od Hardcam »

To jsi mel teda zvlastni kusy...ja s stim pro zmenu u zadnyho K/H nesetkal..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od t0x!n »

hele citil jsem to jak u i20, 30 a 40 a ix35, je pravda, ze mam vjem citit jakykoli vibrace, neprijemny zvuky a treba diky tomu jsem postupne menil pri koupi novyho LCD 3 kusy 3 znacek nez mi pristal na stole ten kterej jsem konecne neslysel bzucet / piskat, takze to bude i urcite o pocitu vnimani kazdyho cloveka, nekdo hold neciti nic ani kdyby si ho palici bral po nohach, jinymu leze mravenec po noze a uz mu to prijde moc otravny

pritelkyni jsem treba posadil do i30ky co jsem mel, vibrace plynu necitila, vrzani sedadla neslysela a "tuhy" razeni neboli kroupani pri prerazeni necitila taky, takze hold nekdo vnima vse, jinej nevi nic a mozna pro neho jen dobre :mrgreen:
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rezonancia - volant, plynový pedál, stĺpik

Příspěvek od idam.i »

"takze hold nekdo vnima vse, jinej nevi nic a mozna pro neho jen dobre "

Nie možná,ale určite si žije spokojnejší život. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“